Dźwięk pracy silnika 2.0 T-GDI

forum użytkowników modelu Optima
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Dźwięk pracy silnika 2.0 T-GDI

Post autor: PawełC »

chudy pisze:podjedź na wszelki wypadek do ASO żeby sprawdzili, ale to może być normalne - a z filmiku to niewiele da się ocenić
Na serwis mam umówioną wizytę w poniedziałek więc zobaczymy co powiedzą ;) . Sprawdziłem też sugestię kolegi ZETKA i okazała się trafna ponieważ po przejściu z P na R lub D "dźwięku" nie ma. Jest on tylko słyszalny w trybie P i N i też nie za każdym razem.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Dźwięk pracy silnika 2.0 T-GDI

Post autor: zetek »

Czyli tak jak u mnie. W sumie próbowałem to zlokalizować i zawsze wydawało mi się inne miejsce. Raz jak by skrzynia, a raz jak by pompa vacum. Ogólnie temat olałem. Zrobiłem tak 11tyś. (ogólny przebieg 61tyś.) i nic się nie zmieniło. Wszystko działa nic się nie dzieje oleje zmienione silnik skrzynia. Jak będziesz po serwisie to powiedz co tam powiedzieli. Mam jeszcze gwarancję, która jest jak ....... ( czekam na odpowiedź KIA w sprawie szyby już 3 tydzień).
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Dźwięk pracy silnika 2.0 T-GDI

Post autor: PawełC »

zetek pisze:Czyli tak jak u mnie. W sumie próbowałem to zlokalizować i zawsze wydawało mi się inne miejsce. Raz jak by skrzynia, a raz jak by pompa vacum. Ogólnie temat olałem. Zrobiłem tak 11tyś. (ogólny przebieg 61tyś.) i nic się nie zmieniło. Wszystko działa nic się nie dzieje oleje zmienione silnik skrzynia. Jak będziesz po serwisie to powiedz co tam powiedzieli. Mam jeszcze gwarancję, która jest jak ....... ( czekam na odpowiedź KIA w sprawie szyby już 3 tydzień).
Jestem po wizycie w ASO i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu po wjechaniu samochodem na warsztat żadnych dźwięków które wcześniej były słyszane nie było ! :o . Sprawa dziwna bo jeszcze dzień wcześniej objawy jak wcześniej opisywałem były i nawet zrobiłem świeże nagranie, które przekazałem w servisie jako dowód w sprawie. W serwisie faktycznie stwierdzili że na nagraniu dźwięk klekotu jest ale w momencie fizycznej diagnozy ni jak nie było go uzyskać. Podejrzenie na razie padło na pompę paliwa ale puki co z nagrania żadnej realnej diagnozy nie uda się wyciągnąć zwłaszcza że żadne inne objawy (błędy, spadek mocy.. itp.) nie wystąpiły. Na razie sprawa do obserwacji i przy następnej wizycie kiedy będę wymieniał olej po dotarciu przyjrzą się sprawie jeszcze raz, może do tego czasu coś się ujawni.

Myślałem że po powrocie do domu dźwięk klekotu się pojawi ale faktycznie go nie było. Nie jestem tym faktem jakoś specjalnie zmartwiony ale zastanawia mnie fakt czy to "cudowne chwilowe ozdrowienie" czy porostu przypadek.

Jeśli coś się zmieni w sprawie to będę pisał na bieżąco.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Dźwięk pracy silnika 2.0 T-GDI

Post autor: zetek »

Pompa paliwa???? Fakt nie wiedziałem silnika GDI więc pewnie chodzi o pompę wysokiego ciśnienia. Porównując do siebie to raczej nie bo jeżeli u mnie występuje taki dźwięk to to pompa odpada ponieważ ja mam CVVL, a nie GDI. W CVVL pompa tylko w zbiorniku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”