Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

forum użytkowników modelu Optima
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: devil1234 »

Piotrek

Wszystko zależy od tego jak do tego podchodzisz.
Jeżeli auto cennikowo wychodziło 120k, a wynegocjowałeś to na 105k, potem dołożyłeś dodatków za 5k i wyszło finalnie 110k.

Teraz można powiedzieć, że dostałeś rabat (10k) + dodatki gratis albo po prostu rabat (15k).

Z pierwszego punktu widzenia mogę powiedzieć, że dostałem pakiet technologiczny, dywaniki, opony z felgami, ubezpieczenie i pierwsze tankowanie gratis + RABAT (1 zł) :twisted:
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
needlemt
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2018, 21:58
model samochodu: KIA Optima 1.7 CRDI L+NAV

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: needlemt »

Gratuluję zdolności negocjacyjnych. Nie chcę się wdawać w dyskusję w realność rabatu/gratisowych dodatków/etc., ale wydaje mi się że realnie za poprzedni rocznik można wyrwać do 10% (mi z grupą zawodową wyszło prawie 12%). Co do sprzedaży wersji FL. Też się zastanawiałem, jednak po rozmowach w 3 salonach wnioski są następujące:
1/ będzie w 3 kwartale (ale 3 kwartał to też koniec września jak stwierdzili w salonie w Krakowie) i raczej tylko do jazd testowych
2/ jest wielce prawdopodobne że do jazd testowych pojawi się benzyna 1.6 TGDI 180 KM i wersja benzynowa będzie miała większy udział w sprzedaży (obecnie to ok. 5%), chociaż ten silnik będzie już z GPF
3/ nie ma cenników wersji FL, więc nie da się jej zamawiać - realnie do odbioru takie auta będą w okolicy października/listopada
Ciekawe czy diesel 1.6 CRDI 136 KM też będzie się tak dobrze sprzedawał jak obecny 1.7 CRDI? Czy nastąpi zwrot w kierunku 1.6 TGDI?
Kia Optima sedan 1.7 CRDI, wersja L+NAV, Snow White Pearl 2017
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: Piotrek »

MTomalak pisze:tomi92 nie musi ściemniać. Nie napisał że dostał to w gratisów.
Ja np.zazyczylem sobie nowe felgi i opony, folie na tylne szyby oraz czujniki przód tył.
Salon wycenił, trochę ponegocjowalem i jak spuścili to zamowilem
Czytając pierwszy wpis tomi92 w tym temacie zrozumiałem to jako gratisy, bo o tym była mowa przez kilka wcześniejszych postów. Tak to zrozumiałem i do tego się odniosłem. Jeżeli były to "zwykłe dodatki", które wliczały się w cenę, a nie gratisy przy odbiorze auta to nie było tematu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: Razg »

Co do cen i negocjacji. Swoją kupowałem w październiku 2016 (rok produkcji 2016), szła do zamówienia, czekałem 5 miesięcy. Wstępnie wszyscy dawali 5% rabatu, wielu twierdziło, że to maks. Forumowy kolega (dzięki Seb!) zmobilizował mnie do napisania do niektórych dealerów i dostałem ofertę na 10%. W tamtym czasie była jeszcze promocja leasing 0% i oczywiście przeglądy do 60k lub 4 lata.
Mam białego sedana XL na fullu z pano, jak zamawiałem nie było jeszcze lamp FULL LED z długim ledem, ale jak odbierałem, to się okazało, że dostałem już takiego (jupi :D).

I teraz drugie story odnośnie rabatów... wspólnik najarał się na Optimę, krążył, czekał i w październiku 2017 pojawiła się opcja na kombi GT line, brak panoramy tylko. Auto było z rokiem produkcji również 2016, ale z zerowym przebiegiem, Niby stało kilka miesięcy bo były przeboje z odbiorem przez klienta, koniec końców do sprzedaży nie doszło, dealer chciał się szybko pozbyć. Rabat wynosił 19% ;o ;o ;o serio, serio. Leasingu 0% już nie było, przeglądy tak samo dostał.

Inny znajomy rozważał kupno początkowo kupno Fabii. Rapid cennikowo był bodajże z 10k droższy od Fabii. Jak jednak przychodziło do konkretnej konfiguracji i zamawiania, to się okazało, że Fabii za bardzo nie rabatują, za to Rapida tak, w związku z czym przy zbliżonym (a może i takim samym) wyposażeniu Rapid nagle wychodził tylko 1k drożej od Fabii. Ogólnie jednak Skoda też w pręta poleciała, znajomy się trochu zdenerwował, poszukał gdzieś dalej.
Trafił Seata Leona FR kombi - historia podobna jak ze wspólnikiem, katalogo coś 96k, dostał ~18% rabatu, kupił za 78k. Kupił w marcu, auto 2017, zero przebiegu.

Różnie to bywa i czasem coś się wydreptać uda, czasem tylko czas się zmarnuje.
Jak widać sprawdza się stara góralsko-indiańska prawda, że najlepiej się kupuje jak można, a nie trzeba na gwałt ;p
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: devil1234 »

Nie ma co porównywać innych marek.
Przykładowo Mazda nie negocjuje cen. Nie wiedzą co jest stolicą Maroka. U innych japończyków też jest bardzo ciężko.
Natomiast Fiat... Tam 18% rabatu to dostawałem jak zapytałem czy u nich auto można kupić 8-)
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: Seb »

Razag amen ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: Razg »

Toyoty nie da się za katalogową kupić, spokojnie po 15% można ogarnąć, więc z japończykami też bywa różnie.
Podałem przykład Optimy, przy której zakupie byłem obecny i w mojej przytomności udzielono na nią 19% rabatu. A niby się nie da i w większości przypadków jest to nierealne, ale nie w 100% niemożliwe :)
moliteam
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:50
model samochodu: Optima 1,7crdi "L"
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: moliteam »

Ja wynegocjowałem 7% opony zimowe Toyo, belki na dach.
Leasing i ubezpieczenie brałem w salonie.
dwie filiżanki , pen drive w zestawie.
A i jeszcze jedno trochę śmieszne ale co tam.
Już dwa razy jeździłem Stingerem jako jazda próbna i mam obiecane że za każdym razem jak będę w serwisie to dadzą mi pojeździć stingerem .
Nie wiem czy jeździliście ale zajefajna sprawa
Jansogórska kraków
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: Piotrek »

moliteam nie nastawiaj się na to, że za każdym razem bedziesz miał stingera do testów w czasie serwisu. Umawiałem się na serwis dwa tygodnie temu z odpowiednim wyprzedzeniem I wtedy też umawiałem się na jazdę testowa stingerem. Sprzedawca powiedział mi że nie ma problemu bo samochód zawsze jest na miejscu I nikomu go nie użyczają, poniewaz prezes uważa, że spalanie jest za wysokie na użyczenia, a poza tym to stinger, więc się tego nie użycza. Z takim też nastawieniem pojechałem na przegląd. A tam co... stingera brak. Pytam, gdzie jest wóz? Po jakichś 30 minutach pan do mnie wrócił z informacją, że stinger został użyczony... Pytam w takim razie jak to skoro nie ma użyczeń. Usłyszałem w odpowiedzi, że to prezes pożyczył znajomemu, a skoro to jego samochody to może je użyczać komu chce...
Ot I cała historia.

Miejce akcji: Jasnogórska, Krakow 8-)

P.S. Aż dziwne że nie dostałeś 10% rabatu (tyle jest na działalnośc gospodarczą).

P.P.S. Stinger GT jest fajny, ale jak tam będziesz nastepnym razem wybierz się na jazde mustangiem V8 do pobliskiego forda. Będziesz miał porównanie co fajniejsze (zastosowanie praktyczne samochodu pomijam).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamawianie, Oczekiwanie , Odbiór OPTIMY

Post autor: MTomalak »

Piotrek pisze:moliteamP.S. Aż dziwne że nie dostałeś 10% rabatu (tyle jest na działalnośc gospodarczą)
Jestem z Wrocławia więc wiadomo że uderzyłem do naszych salonów.
7% i nic więcej. 10 mogłem mieć przy większej flocie.
Za to Plejada Radom dała mi 10% bez gadania plus dobre ceny na dodatkowe rzeczy
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”