Uszkodzenia lakieru

forum użytkowników modelu Optima
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: Parada »

Woskowany byl, mycie zawsze na dwa wiadra z odpowiednią aktywnia piana, prewashem, osuszaczem itd tak wiec wiem jak obchodzic sie z autem. Szkoda tylko, ze to tak delikatna powłoka... Cale szczęście ceramiki nie zdążyłem polozyc bo i tak by nic nie dała.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: bidżej »

na kamienie uderzające w maskę nic nie pomoże. Zostaje trzymać większy dystans :P
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: Prezes76 »

NO pewnieeee że wszystkie ale Kia ma i tak najlepszy :lol:
Należy ją oprawić w ramkę i trzymać za szkłem :lol:
Samochód jest dla mnie a nie ja dla niego (gąbki,szmatki,ścierki,chuchanie,dmuchanie itp to nie dla mnie)
Destrukcja zapewne nastąpi i to nie tylko lakieru niestety....ale Kia to numer 1.

Parada na bank nie wiesz jak się obchodzić-tylko Bidżej wie.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: chudy »

Prezes, sory ale Twoje gadanie robi się już nudne. Serio wygląda to tak jak byś w życiu nie miał innego auta i po zakupie pierwszego myślał że przez 7 lat gwarancji będzie ciągle jak nowe.

W optimie, ani pod kątem użytkowym, ani awaryjnym, ani obsługowym nie widzę żadnych różnic z autami porównywalnymi jak passat, mazda6, insignia, mondeo, czy nawet znacznie droższym bmw. Lakiery od kilku już dobrych lat są miękkie z powodu ekologii, jak chcesz pancerny lakier to kup sobie MLa i dopłać 18k za lakier utwardzany, a w klasie średniej nie ma co wymyślać bo wszędzie to tak wygląda. Czy myślisz że KIA, Opel, Skoda, czy jeszcze inna marka ma inną technologię lakierowania? Nie - wszyscy mają to samo i lakiery też kupują te same, nawet od tych samych producentów, jedyne na czym mogli by oszczędzić to na grubości powłoki lakierniczej, ale grubość akurat jest praktycznie taka sama jak u konkurencji.
Reasumując - Optima nie wyróżnia się pod tym kątem ani na + ani na - blacharsko/lakierniczo w tym segmencie
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: Prezes76 »

Chudy masz racje-przepraszam,więcej już nie będę.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: Piotrek »

Parada pisze:... Cale szczęście ceramiki nie zdążyłem polozyc bo i tak by nic nie dała.
So true - ceramika nic by nie dała - wiem z autopsji. Jedyne co by dało radę to folia ochronna. Tyle że folia na optimę to koszt około 5,5-6k PLN co jest niezbyt uzasadnione ekonomicznie, jako że w tej cenie mozna samochód profesjonalnie pomalować.

Co do samej ceramiki to ona daje radę tylko na kloszach lamp - tam faktycznie widać, że coś się dzieje. Elementy lakierowane z ceramiką po myciu nie odróżniają się od tych bez dodatkowej powłoki - przynajmniej na szarym lakierze.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: chudy »

Prezes76 pisze:Chudy masz racje-przepraszam,więcej już nie będę.
dla mnie to możesz pisać co tam chcesz, tylko śmieszy mnie to już trochę, bo wcale nie broniąc optimy przerobiłem sporo różnych aut flotowych, a aktualnie często jeżdżę wymiennie Optimą, Insignią i Mazdą6 , nie lubię uświnionych aut i dbam o czystość na zewnątrz i wewnątrz przez co widzę szczegóły użytkowe na lakierze czy innych elementach eksploatacyjnych i tak jak pisałem wcześniej nie widzę różnic w zużyciu tych aut (wszystkie podobnie poobijane i porysowane)..., natomiast jeśli miałbym powiedzieć którym autem lubię jeździć najbardziej to jest to Optima (po usunięciu problemu ze wspomaganiem), jak mi się pieprzyło wspomaganie, to jeździłem głównie mazdą, a teraz z przyjemnością wróciłem do Optimy, Insignia spada na koniec (np. deska trzeszczy jak w 20 letnim aucie nawet od przeciążeń w zakrętach - to jest dopiero dramat...)
Wracając do tematu, Optima nie jest idealna, ale w tej klasie i budżecie puki co mocno w czołówce w porównaniu do innych aut.
SW GTLine Black & SW GT Black
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: Parada »

Parada pisze:Facet mnie busem na wiejskiej drodze wyprzedzal, zaliczył pobocze z którego kamienie spowodowały odpryski ...
;)
bidżej pisze:na kamienie uderzające w maskę nic nie pomoże. Zostaje trzymać większy dystans :P
Akurat dystansu w tej sytuacji nie miałem jak utrzymać :P

@Chudy :

Fajnie czyta się taką opinię, Optima to mój pierwszy salonowy samochód (ba, w najbliższej rodzinie nikt nie mógł sobie na takie coś pozwolić..) tak więc przerażony byłem widząc stan auta z wyjazdu na wyjazd. Po Twojej odpowiedzi trochę się uspokoiłem, bo wychodzi na to, że nie ważne czy dałem 40k euro za Kie czy 60 na Skode itd... efekt na nowych autach byłby taki sam (jeżeli chodzi o lakier i jego ubytki/uszkodzenia/whatevershit). Po dzisiejszej trasie 1100 km zakochałem się w niej od nowa i w ogóle nie żałuję zakupu.
Pozdrawiam
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: bidżej »

no i na takie wlasnie sytuacje nic nie poradzisz, ale sa narzedzia do tego, zebys ta naprawe mial zrekompensowana. Szkoda tylko, ze to pewnie troche potrwa :/
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzenia lakieru

Post autor: chudy »

Parada, z tą akcją z busem to niestety przykra sprawa shit happnes :( - nic na to nie poradzisz, ja dla pocieszenia, chociaż pewnie marne to pocieszenie powiem Ci że moja Optima GTLine w pierwszym miesiącu użytkowania zaliczyła kamień wielkości pięści na autostradzie przy jakiś 140 km/h , maska w dwóch miejscach do gołej blachy, odprysk szyby i zarysowanie dachu :( , ledwo to naprawiłem i kilka miesięcy później trafiłem na gradobicie na włoskiej autostradzie, na aucie (maska, dach) około 30 wgniotek - dosłownie się załamałem, ale na szczęście udało się to usunąć w 100% bez inwazyjnie w firmie która w tym się specjalizuje. Jak widzisz jak się jeździ to zdarzają się takie fuck up'y .
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”