Nawigacja - import trasy

forum użytkowników modelu Optima
emes
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2018, 10:52

Nawigacja - import trasy

Post autor: emes »

Cześć

Forum czytam od dłuższego już czasu (prawie dwa lata), jednak dopiero teraz postanowiłem napisać i się ładnie przywitać :)

Posiadam Optimę z końcówki 2016 roku 2.0 cvvl "L" manual. Na szczęście nie było z nią żadnych problemów (oprócz małej stłuczki), a przejechałem już ładny kawałek europy.
Od pewnego momentu nurtuje mnie pytanie: Czy można wrzucić do nawigacji swoją ustaloną wcześniej ustaloną trasę za pomocą np. google maps czy innego ogólnodostępnego oprogramowania? "W domku ustalam sobie trasę - kopiuję np. na pendrive'a, importuję w samochodzie i jadę już bez zbędnego klepania po ekranie".

z góry dzięki
pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nawigacja - import trasy

Post autor: Piotrek »

Import z pendrive'a nie istnieje. Byćmoże przez Android Auto da się coś podziałać z google maps I zapisanymi trasami.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja - import trasy

Post autor: chudy »

a mi się właśnie wydaje że można importować z pendrive - co prawda nigdy nie sprawdzałem, ale obiło mi się o uszy
SW GTLine Black & SW GT Black
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nawigacja - import trasy

Post autor: Piotrek »

Tylko w jaki sposób? Do takiego podejścia trzeba by mieć jakieś urządzenie/program Tom Tom'a żeby sobie tę trasę wyznaczyć I zapisac w pliku, który zostanie później rozkodowany przez nawigację w samochodzie. Przynajmniej ja to widzę w ten sposób. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
emes
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2018, 10:52

Re: Nawigacja - import trasy

Post autor: emes »

Piotrek pisze:Import z pendrive'a nie istnieje. Byćmoże przez Android Auto da się coś podziałać z google maps I zapisanymi trasami.
Trochę szkoda, bo taka opcja umiliła by trochę życie.
chudy pisze:a mi się właśnie wydaje że można importować z pendrive - co prawda nigdy nie sprawdzałem, ale obiło mi się o uszy


Można zaimportować miejsca docelowe wcześniej zapisane na takim samym urządzeniu. Nic innego nie chce łykać. Stąd pytanie o jakieś tajemne myki :)
Kijanka 2.0 Pb manual '16
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawigacja - import trasy

Post autor: MTomalak »

W kwestii nawigacji oryginalnej - powiedzcie mi czy w trybie widoku mapy (bez trasy) mogę ją pomniejszać i powiększać?
By np wybrać cel z mapy ale odległy np Wiedeń.
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nawigacja - import trasy

Post autor: Seb »

Tak. U mnie kręcisz prawym pokrętłem i nim zoom ustawiasz. Możesz też przytrzymać palec na ekranie i przesuwając bo w którymś kierunku przesuwać mapę. Jak puścisz palec to pojawia się pytanie czy rozpocząć prowadzenie. Można też przy odpowiednim zoomie kliknąć na ikonę i nawi pokaże info o tym miejscu łącznie z nr. telefonu i wtedy do niego będzie prowadzić
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawigacja - import trasy

Post autor: MTomalak »

Dzięki. No nareszcie mogę oddalać ;)
Ostatnia sprawa. Maksymalnie sciszyc navi mogę na 1. Nie ma komunikatów ale muzyka delikatnie się scisza, jakby pod komunikat.
Trochę to denerwuje
Da się wyłączyć całkowicie?
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nawigacja - import trasy

Post autor: Seb »

tego nie próbowałem
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
emes
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2018, 10:52

Re: Nawigacja - import trasy

Post autor: emes »

MTomalak pisze: Ostatnia sprawa. Maksymalnie sciszyc navi mogę na 1. Nie ma komunikatów ale muzyka delikatnie się scisza, jakby pod komunikat.
Trochę to denerwuje
Da się wyłączyć całkowicie?
Przecież jak tapniesz na symbol głośnika nawigacji to "Helenka" milknie na zawsze i pojawia się przekreślona ikona.
Kijanka 2.0 Pb manual '16
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”