DRAMAT...

forum użytkowników modelu Optima
Michał_Optima_GT
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:23
model samochodu: KIA Optima GT

DRAMAT...

Post autor: Michał_Optima_GT »

Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha czy co... :evil:

Znowu kolejna awaria unieruchamiająca moją Optime GT.. w przeciągu 2 miesięcy auto drugi raz mnie zostawiło na "Środku drogi"...

Obrazek

Kupiłem KIA Optima GT jako nowe auto, sprzedawca zapewniał, że auta są bezawaryjne, a nawet jeśli poziom obsługi jest jak w innych wyższych markach samochodów... Dodam, że auto nie spóźniło się na żaden serwis, nie było tuningowane, zawsze miało wszystkie płyny - pisze to, bo za każdym razem KIA mnie straszy że jak coś takiego wyjdzie to będę płacił za wszytko... ale do rzeczy. Auto miało trzy RÓŻNE AWARIE, z czego dwie unieruchomiły samochód. Ostatni raz auto zwariowało na autostradzie i prawie mnie zabiło- pisze poważnie. Za każdym razem Assistance KIA straszył mnie, że to pewnie płyn, a niech pan odczeka... bo jak nie to Pan za wszystko zapłaci. Zawsze jednak okazywało się, że to poważna awaria. Odholowano auto do salonu KIA który uwaga... nie chciał przyjąć auta na swój plac przed salonem. Dopiero po kilku telefonach się udało. Następnie na drugi dzień cisza... sam musiałem zadzwonić o jakiekolwiek informacje. Auta zastępcze dostałem zawsze z problemami i zawsze nie w dniu awarii. Teraz auto zastępcze zabrano mi po 2 dniach, mimo że przysługuje mi na 4 - bo KIA Assistance się nie dodzwoniła do salonu gdzie odholowali moją Optime- pech chciał, że ja się dodzwoniłem bez problemu. Auta nie mam od 20.03 do tej pory nie mam auta zastępczego, wynajmuje na własną rękę. Co się dzieje z autem nie mam pojęcia, poza tym że stoi i czeka na opinie KIA. Wiem tylko tyle, że tym razem rozpadła się głowica... i od razu straszenie, że jak tuningowałem coś to zapłacę za wszytko... dramat. Na pytanie o auto zastępcze - śmiech i odpowiedz nie mamy bo mieć nie musimy, na pytanie ile potrwa naprawa - odpowiedz Nie wiemy. I tak w kółko.

Wcześniejsza awaria:

- padła pompa podciśnienia,
- wpłynęła na całą elektronikę która wariowała,
- raczej jest to usterka powszechna- zamówienie pompy do Polski było jednym z 5 innych w ten rejony europy.

Z ciekawostek:
- mam OC i AC. Ubezpieczyciel poinformował mnie, że tego typu awarie są wykluczone z AC i musiał by być wypadek, żeby mieć auto na czas naprawy z ich strony.

Reasumując, zepsuje ci się auto nowe i na gwarancji, jesteś zdany na siebie na nie wiadomo jaki czas.

Dzięki KIA...

P.s odsprzedam Leasing tego auta na mega dobrych warunkach.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRAMAT...

Post autor: chudy »

Jaka awaria spowodowała chęć zabicia przez auto?
Jaki przebieg, że tak się sypie?
No i trzecie pytanie jaki serwis ASO omijać?
SW GTLine Black & SW GT Black
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: DRAMAT...

Post autor: MTomalak »

Szanowny kolega Michał_Optima_GT opisuje swoją przygodę na profilu facebookowym
https://www.facebook.com/OptimaGT/

Szukałem i to musi być pech - jesteś jedynym takim przypadkiem. Trudne to ale nie zrażaj się. Po wymianie musi być dobrze
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Michał_Optima_GT
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:23
model samochodu: KIA Optima GT

Re: DRAMAT...

Post autor: Michał_Optima_GT »

chudy pisze:Jaka awaria spowodowała chęć zabicia przez auto?
Jaki przebieg, że tak się sypie?
No i trzecie pytanie jaki serwis ASO omijać?
Jechałem autostradą, nagle pisk w kabinie (jakiś alarm) podniosły się obroty, z rury wydechowych masa "dymu" (ale raczej chyba pary), autem szarpnęło i tak znalazłem się na pasie awaryjnym- nawet nie pamiętam jak.
Alarm dalej wyje kontrola awaria silnika miga na czerwono temperatura w momencie silnika podniosła się na maska na koniec skali powyżej 130 stopni.... no to zwiewam z auta... mogły stać się różne rzeczy...

Auto ma niecałe 37 tyś przebiegu. Jak salon będzie kolejny tydzień milczał (bo oczywiście mam naobiecywane nie wiadomo co, ale w KIA to raczej handlowcy/opiekunowie klienta są szkoleni na zasadzie "jak się dobrze obieca to nie trzeba zrobić") wskaże nazwy adres, nazwiska i imiona osób które mnie obsługiwały.
Michał_Optima_GT
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:23
model samochodu: KIA Optima GT

Re: DRAMAT...

Post autor: Michał_Optima_GT »

MTomalak pisze:Szanowny kolega Michał_Optima_GT opisuje swoją przygodę na profilu facebookowym
https://www.facebook.com/OptimaGT/

Szukałem i to musi być pech - jesteś jedynym takim przypadkiem. Trudne to ale nie zrażaj się. Po wymianie musi być dobrze
Może i tak... :( Ale teraz to strach gdzieś jechać tym autem, nie mówiąc już o dalszych wyprawach...
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRAMAT...

Post autor: chudy »

No nie dziwię się Twojej frustracji :( . Napisz koniecznie jakie to ASO tak traktuje klientów (bo nie chciałbym tam wylądować) i czy weryfikowałeś z jakimś prawnikiem możliwość odstąpienia od umowy kupna w świetle Twoich problemów z autem i serwisem?
SW GTLine Black & SW GT Black
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: DRAMAT...

Post autor: hip81 »

Bravo bravo bravo Kia,Michal nie jestes sam,mozesz poczytac o moim problemie (stuki z rana ze skrzyni biegow) i mam podobnie tylko ze w UK,piekny masz samochod w super kolorze bialym,ale teraz widzisz jak to jest z gwarancja,wszystko jest super jak kupujesz,napewno tobie to w tylek wlazili jak kupowales i nie raz padlo "7 lat gwarancji"ze bys sie o nic nie martwil i ok na gwaracji ci wymienia ale jak to dziala ile czekania,sciemniania, jak widzisz ciagle strasza ze bedziesz placil,nawet problem z przyjeciem samochodu na plac,no kur.. bez przesady,a najgorsze jest to ze teraz jestes dla nich wrogiem,tak jak ja,nikt do mnie nie dzwoni nikt nic nie mowi,ok dzis sie dowiedzialem ze naprawia ale i tak nikt nie chca mi pomoc z zastepczym autem,jak o niego pytam to raz mowie ze nie od razu a pozniej ze sprawdza,tylko klamstwa.
W tym przypadku moge powiedziec ze wiem jak sie czujesz,pozdro i wytrwalosci.
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: DRAMAT...

Post autor: MTomalak »

Tak, tylko to wina ludzi a nie marki Kia.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że jest to sterowane odgórnie.
Na naszym forum czytałem o obsłudze w serwisie ale tuż za zachodnią granicą i zupełnie inny obraz.
Jak wybierałem Optime to w jednym salonie obsługa też była że tak powiem... Znudzona obsługiwaniem...
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: DRAMAT...

Post autor: zetek »

No nie wiem czy pierwsza awaria zagotowania nie przyczyniła się do uwalenia tej głowicy. Ja wiem jedno jak silnik przegrzany to zawsze będą z nim problemy. Walcz o nowego konia.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: DRAMAT...

Post autor: bidżej »

Pisałem o tym już na FB, ale napiszę i tutaj. Jak dla mnie serwis coś spieprzył na początku przygód z Twoją Optimą i wszystko inne jest wynikiem tego, łącznie z klęknięciem silnika. Żałosne jest to, że do tej pory "nie wiedzą" co się stało, jakby budowa silnika to była wiedza tajemna.
No i generalnie zachowanie assistance i salonu jest kpiną w żywe oczy. Jak rozumiem, samochód był serwisowany zgodnie z książką, więc jeśli nie było czipa (co mogą sami łatwo zweryfikować), to generalnie osoba która wyskoczyła z takimi tekstami o płaceniu całości kosztów powinna to odszczekać, a potem wylecieć z pracy.

Na prawdę nie rozumiem tego podejścia. W Niemczech nie do pomyślenia. Po każdej wizycie dostaję ankietę z salonu co i jak mi się podobało, co jakiś czas mają też przychodzić ankiety od Kia Motors Deutschland (póki co jedna, ale auto mam pół roku) - przy czym w salonie zawsze mnie proszą, że jeśli cokolwiek jest nie tak, to żebym im powiedział, bo jak średnia ocen spadnie im poniżej 9/10, to będą mieli problemy.
Można.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”