DRAMAT...

forum użytkowników modelu Optima
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: DRAMAT...

Post autor: Sigma_74 »

jakieś info nowe ?
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Michał_Optima_GT
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:23
model samochodu: KIA Optima GT

Re: DRAMAT...

Post autor: Michał_Optima_GT »

Sigma_74 pisze:jakieś info nowe ?
Z nowości tylko to że 21 była pierwsza "miesięcznica". Jestem miesiąc bez auta w tym bez auta zastępczego, a końca historii nie widać.

Czas świętować... Dzięki KIA...
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: DRAMAT...

Post autor: Sigma_74 »

a TVN TURBO ?
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: DRAMAT...

Post autor: Deniorek »

Wiem, że marne pocieszenie dla osób, które mają problemy ze swoją KIA. Ale wyobraźcie sobie sytuację kiedy macie takie problemy z takim autem za takie pieniądze ile ono kosztuje.

Bentley Bentayga Mansory w akcji:
https://youtu.be/RotkQpf6uMg
http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... Id,2576352

Kiedy oglądałem pomyślałem sobie właśnie o naszej dyskusji tutaj o tym, że "gdybym wybrał inną markę to by nie było problemów". Co ma powiedzieć osoba, która wydaje 10 razy tyle co kosztuje Optima GT i też nie może jeździć miesiącami swoim autem? :o
W efekcie między majem 2017, a marcem 2018 samochód 8 razy zawitał do ASO, gdzie spędził w sumie 92 dni (!). Co gorsza, efektem 3-miesięcznych napraw, jest ciąg dalszy problemów i wysyp komunikatów informujących o awarii właściwie całej elektroniki dostępnej na pokładzie. Chyba nie tego spodziewał się właściciel Bentaygi, kiedy kupował w salonie samochód za 1,1 mln zł. Plus opcje. Spokojnie można założyć, że ten egzemplarz kosztował 1,5 mln zł. Naprawdę, można się zdenerwować. Ciekawe jaki będzie finał tej historii.
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: DRAMAT...

Post autor: Prezes76 »

CHyba nie ma co tu porównywać bo kupując auto za 1,5 miliona to śpi się na kasie i ma się prawników co załatwią odpowiednio tą sprawę a za 150 tysi auto kupuje zwykły zjadacz chleba i często oszczędzał na nie sporo czasu lub się zapożyczył a tu wielkie rozczarowanie tym bardziej że w salonie zapewniają o bezawaryjności ,7 letniej gwarancji i pozytywnym,szybkim załatwianiu wszelkich roszczeń.Tymczasem nie dość że nie ogarniają usterek to jeszcze na części trzeba czekać miesiącami.Jakość wykonania tego samochodu też pozostawia wiele do życzenia niestety.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRAMAT...

Post autor: chudy »

:roll:
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: DRAMAT...

Post autor: bidżej »

ja bym chciał poczytać za jakiś czas forum marki, której samochód Prezes kupi po Kii :D
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: DRAMAT...

Post autor: FISH »

Prezes76 - chociaż zapewne Ciebie nie przekonam, ale postanowiłem zapodać kilka sprostowań do Twojego postu.
I tak, po pierwsze, nie sądzę żeby ktokolwiek był na tyle pomylony, żeby KUPOWAĆ Bentleya za gotówkę. Wbrew pozorom, ludzie bogaci są bardziej oszczędni niż mniej zasobni i wolą robić sobie koszty w swoich biznesach niż wydawać jednorazowo kasę na zachciankę.
Po drugie - gdyby życie było tak proste jak tu zapodajesz, to dlaczego właściciel Bentaygi żali się w internecie, zamiast "załatwić sprawę odpowiednio" ?
Po trzecie i chyba najważniejsze - piszesz że KIA to syf. Załóżmy hipotetycznie, że masz wolne 1.5 miliona i kupujesz (brzydkiego zresztą) Bentleya. Jak każde urządzenie, tak i on może się zepsuć, mieć odprysk lakieru po upadku liścia i co wtedy? Nie będziesz rozczarowany? Zmienisz punkt odniesienia i stwierdzisz że gdybyś kupił prom kosmiczny to na pewno byłby lepszy, a i obsługa serwisowa bardziej miła ?
Teoretycznie, właściciel tego Bentleya powinien być noszony w lektyce na czas naprawy, żeby osłodzić mu gorycz zawodu oczekiwań, ale trzeba też brać pod uwagę fakt, że w Polsce żyjemy...........
Radości życia życzę :!:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: DRAMAT...

Post autor: Prezes76 »

Sprostowanie do sprostowania.
1) Gdzie ja napisałem że kupił za gotówkę?
2) Być może pokazanie w internecie jest elementem załatwienia sprawy odpowiednio.
3) Nie napisałem że to syf tylko że jakość pozostawia wiele do życzenia co jest ewidentną prawdą.Wśród sporo wad ma też naturalnie plusy takie jak np.wygoda podróżowania i jest ekonomiczna.
Wyrażam tu swoją opinie i nikt nie musi się z nią zgadzać-od tego jest to forum.
Napiszę od razu że nie jest to mój pierwszy samochód i mam do czego porównywać a Wy możecie się dać pokroić za Kia.

Ja dałem kredyt zaufania tej marce i szybko go straciła a co zrobią inni to nie moja sprawa.

PS.Bidżej na pewno nie będzie to Kia.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: DRAMAT...

Post autor: bidżej »

Prezes76 pisze: PS.Bidżej na pewno nie będzie to Kia.
Tego jestem pewien.
Zastanawiam sie tylko, co nastepne bedzie dziadostwem, w ktorym niszczeje lakier, jak sie o niego nie dba, albo paruja lampy jak auto stoi w trawie, a potem na pewno tego drugi raz nie kupisz 8-)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”