keyless - dodatkowe zabezpieczenie

forum użytkowników modelu Optima
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: umbro »

Cześć Forumowicze,

Zastanawia mnie ostatnio kwestia dodatkowego zabezpieczenia samochodu z systemem keyless -

Czy ktoś z forum zainstalował sobie jakieś dodatkowe zabezpieczenie i mógłby się z tym podzielić ?

Ja osobiście zastanawiam się nad blokadą skrzyni biegów ale rozważę chętnie inne opcje.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: PawełC »

Zrobiłem rozeznanie w temacie zamontowania dodatkowego zabezpieczenia do Optimy GT (sedan). Ampire WFS300-BT bo tak nazywa się to zabezpieczenie. Diler w salonie powiedział mi żebym mu podesłał instrukcje montażu urządzenia. Po kilku dniach odpisał że po konsultacji z kierownikiem serwisu jest możliwość zainstalowania takiego zabezpieczenia bez utraty gwarancji ale u nich w serwisie. Równocześnie zapytałem też w serwisie zajmującym się instalacją takiego zabezpieczenia ile by to kosztowało z montażem 1500 zł (ProAudio Tychy) czas montażu około 4 godz. ( no ale w tedy jak się dowiedziałem od dilera KIA tracimy gwarancję na coś tam...). Na stronie creativ.net.pl jest dostępne takie urządzenie za około 1100 zł. Jednak do urządzenia trzeba wgrać odpowiednie oprogramowanie dla danego modelu samochodu. Otrzymałem informację od sprzedawcy w sklepie creativ że mogą wgrać takie oprogramowanie bo mają do KIA optima z 2017 r. więc pozostaje tylko dogadać się z serwisem KIA o montaż takiego zabezpieczenia. Minusem takiego rozwiązanie jest to że wówczas nie mamy gwarancji na urządzenie której udziela serwis montujący na 36mc.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: zetek »

Bardzo ciekawe. Mnie tylko martwi, że to wpływa na CAN, ale zobaczymy. Ja mam najprostsza metodę czyli pstryczek.
ader
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2018, 23:36
model samochodu: Optima

Re: keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: ader »

Witam wszystkich na forum. Od pól roku czytam o Optimie, ale teraz kiedy już mam swoją zarejestrowałem się.
Teraz do rzeczy. Ja osobiście korzystam z takiego etui i w 100% spełnia swoje zadanie + jest naprawdę ładnie i porządnie wykonane. Wczoraj natomiast na TVN Turbo pokazywali zabezpieczenie elektroniczne montowane na baterii pilota.
Optima SW XL 2.0 DOHC
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: bidżej »

To zabezpieczenie na baterie wyglada calkiem sprytnie. Ciekawe czy rzeczywiscie dziala, w dodatku na dluzsza mete.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: PawełC »

Koś się może orientuje w cenie tego sprzętu?? Na stronie nie można zamówić bo wywala błąd. No chyba że tylko mi :)
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: Prezes76 »

Możesz mieć za jedyne 589 Brutto.
http://keylessprotector.com/pl/dystrybucja/sklep
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: PawełC »

Prezes76 pisze:Możesz mieć za jedyne 589 Brutto.
http://keylessprotector.com/pl/dystrybucja/sklep
Dzięki ;)
Za dwa tygodnie odbieram samochód.. Kupię i przetestuję to napisze jak to funkcjonuje jeśli ktoś będzie zainteresowany.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: Seb »

Tylko uważaj na to podwójne uderzenie w kluczyk jak będzie się znajdował w przedniej kieszeni spodni ;) Żebyś nie dostał ksywy masochista :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: keyless - dodatkowe zabezpieczenie

Post autor: PawełC »

Seb pisze:Tylko uważaj na to podwójne uderzenie w kluczyk jak będzie się znajdował w przedniej kieszeni spodni ;) Żebyś nie dostał ksywy masochista :D
Spoko :) zawsze mogę skorzystać z tylnej.. chodziarz to też nie będzie wyglądało "normalnie" :lol:
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”