System start/stop

forum użytkowników modelu Optima
Kevinoptima
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:34
model samochodu: Optima

System start/stop

Post autor: Kevinoptima »

Witam serdecznie! Zwracam się z prośbą, a zarazem z pytaniem do użytkowników Kia, konkretnie mam problem z systemem ISG autostop. Pali mi się pomarańczowa literka (A) na obrotomierzu, Rano gdy odpalę samochód to jej nie ma. Gdy przyjadę dowolny odcinek i zostawię auto w pozycji neutralnej ( na luzie ) to kontrolka (A) miga przez jakieś 5s, i pali się do momentu, aż nie zgasze silnika i od nowa to samo. Odpalam kontrolka sie nie pali. Przejade dowolny odcinek, pozostawie auto na luzie, po kilkunastu sekundach kontrolka Zaczyna migac i po 5s pali się na pomarańczowo przez cały czas. Dodam jeszcze, że znajome mi są warunki pracy systemu ISG i wydaje mi się że auto spełnia wszystkie warunki do wyłączenia pojazdu, a system niestety w ogóle nie reaguje, nawet przycisk którym możemy ręcznie włączyć lub wyłączyć system nie reaguje i cały czas jest podświetlony.
Ps. Nie jestem fanem funkcji ISG i zawsze gdy odpaliłem samochód to ją automatycznie wyłączyłem, ale niestety teraz doszła kontrolka która strasznie mnie irytuje paląc się ciągle.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: System start/stop

Post autor: Piotrek »

Byćmoże masz noski poziom naładowania akumulatora lub niespełniony jest inny warunek konieczny do działania systemu start/stop. Ewentualnie system padł, przez co świeci się kontrolka na pomarańczowo. Wizyta w ASO prawdę Ci powie, bo jak rozumiem samochód na gwarancji jeszcze jest?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Kevinoptima
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:34
model samochodu: Optima

Re: System start/stop

Post autor: Kevinoptima »

Niestety gwarancji nie mam. Samochód kupiłem w Niemczech i niestety serwis był po dacie i nie chcieli już podbić.
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: System start/stop

Post autor: Linkpl »

A czemu niby przerzucasz na N ?? trzymasz mocniej na D hamulec i samochód powinien zgasnąć. System start/stop nie zadziała w niskiej temperaturze, mój np jak było poniżej -7 stopni nie gasł w ogóle ... i wtedy zapala się pomarańczowe A. System Cię po prostu informuje że nie spełnione są warunki. Tak samo jak silnik jest za gorący, również nie zadziała ss ... Możesz mieć niby wodę 90C, ale też nie zadziała jak olej jest jeszcze za zimny ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Kevinoptima
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:34
model samochodu: Optima

Re: System start/stop

Post autor: Kevinoptima »

Ja mam skrzynię manualną. Ja rozumiem że system nie spełnia warunków itp, ale czy ta kontrolka powinna cały czas się palić? Tylko zatrzymam auto na kilka minut i zaraz zapala się tą kontrolka i pali się dopóki nie zgasze silnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”