System AVN w kia optima gt 2016

forum użytkowników modelu Optima
termipl
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2018, 06:46
model samochodu: OPTIMA GT

System AVN w kia optima gt 2016

Post autor: termipl »

Witam
Mam pytanie czy jest jakiś sposób aby wysłać analogowo obraz video do jednostki multimedialnej i widzieć ten obraz na niej patrzyłem na schemat AUX ale to rozwiązanie nie działa tzn podłączam sygnał wideo do AUX ale na wyświetlaczu go nie ma bardzo proszę o pomoc bo jest to mi niezbędne z góry bardzo dziękuję za pomoc.
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: System AVN w kia optima gt 2016

Post autor: robert-km »

AUX jest tylko do dźwięku. Podobno w nowej wersji android auto (3.0) jest opcja przesyłania video na wyświetlacz, ale to chyba wymaga aktualizacji oprogramowania w aucie.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: System AVN w kia optima gt 2016

Post autor: PawełC »

Wejście AUX służy do podłączenia zewnętrznego źródła audio np. telefonu który ma wyjście słuchawkowe. Tym złączem video nie prześlesz.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
termipl
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2018, 06:46
model samochodu: OPTIMA GT

Re: System AVN w kia optima gt 2016

Post autor: termipl »

W dokumentacji mam zaznaczone że na gniazdo w panelu AUX ma piny Wideo(masa) i Wideo (syg.WE) więc ztąd moje pytanie do was czy spotkaliście się z możliwą przeróbką aby można było wysłać obraz analogowy na head unit AVN albo chodziarz czy może wiecie jak wejść z engineering mode czyli ukryte menu w tej jednostce. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
drno.krk
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2017, 11:10
model samochodu: Optima

Re: System AVN w kia optima gt 2016

Post autor: drno.krk »

na panelu koło ładowarki i gniazd USB/12V, czy na tylnym panelu złączy jednostki AVN?
Obrazek
.XL 1.7CRDi 7DCT

¯\_(ツ)_/¯
termipl
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2018, 06:46
model samochodu: OPTIMA GT

Re: System AVN w kia optima gt 2016

Post autor: termipl »

Na panelu gniazda usb i AUX obok 12V i Ładowarki z tyłu panelu jest złącze oznaczone jako A i tam w rozpisce jest napisane że pin nr 9 i 10 to kolejno Wideo (Masa) i Wideo (syg.WE)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”