Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

forum użytkowników modelu Optima
jacijohn
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:45
model samochodu: Kia Optima GT

Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: jacijohn »

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Mam pytanie odnośnie dziwnych stuków dobiegajacymi z prawej strony przódu zawieszenia, gdy wjedzie się na małe nierówności. Z prawej strony dochodzą dziwne dzwięki np. przy zjechaniu z krawężnika. Serwis też stwierdził że jest to słyszlne tylko z prawej stron, wymienił wszystko oprócz kolumny Mc persona. I dalej jest to samo. Twierdzą że widocznie ten typ tak ma. Udowodnili mi że w innym takim samym też są takie stuki, jechałem powtwierdzam. NIE przemawia to jednak do mnie, szczególnie że dobiega to tylko z jednej strony. Czy ktoś się z tym spotkał? Przypomnę wersja GT 2.0 SW. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Nie wiem co dalej z tym robić.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: Marcin »

Czołem,

U mnie podobnie – tak jak pisalismy na mailu. Niestety jeszcze nie mialem okazji wrocic z tym do ASO. Bede w czwartek, to popytam. Ich testowe GTline kombi nie mialo takiej przypadlosci – jechalem, sprawdzalem.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: bidżej »

W odpowiedzi napisałem Ci, że to może jakaś osłona podłogi od spodu.
A jako odpowiedź na pytanie "co z tym zrobić?" przyszło mi do głowy jeszcze jedno: więcej nie pokazywać się w tym ASO, bo to jakieś patałachy.

U mnie nic takiego nie występuje (przebieg 12kkm), w GT którym jeździłem na demie też nic takiego nie było (coś koło 30kkm jak pamiętam).
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: chudy »

Pewnie to już sprawdziliście, ale ja ze stukami bawiłem się z miesiąc i też było je słychać z dołu z przodu, w ASO byłem dwa razy i nic. Sam doszedłem co nie tak - stukały okularu przeciwsłoneczne pozostawione w schowku nad lusterkiem, serio niby śmieszna sprawa, ale u mnie tak było i stuki docierały z dołu (jakoś się niosło po szybie czy coś) - ja tak słyszałem, żona i aso...

Teraz jak słyszę jakieś stuki, opróżniam do zera wszystkie kieszenie, schowki i sprawdzam ponownie - jak do tej pory wszystkie stuki w optimie udało mi się wyjaśnić w ten właśnie sposób.
SW GTLine Black & SW GT Black
jacijohn
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:45
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: jacijohn »

sprawdze z tymi okularami ale wątpie żeby to było to
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: Razg »

To zanim ktoś będzie chciał Chudego osądzić od czci i chwały powiem... że czasem się tak serio serio zdarza ;p
Miałem tak zeszłej zimy, już myślałem, że mam jakiś wujowo poskładany egzemplarz, zanim zauważyłem, że omyłkowo do kieszeni lewych tylnych drzwi poleciała mała skrobaczka do szyb :)
Oby się na takiej pierdółce skończyło.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: Marcin »

U mnie w Alfie 159 tlukly sie okulary rowniez, wiec temat znam :D

Tutaj dokrecalem juz nawet kolo dojazdowe w bagazniku... Co ciekawe i moze to jakis trop – gdy jest minusowa temperatura, stukow jest duzo mniej, a wlasciwie mozna powiedziec ze zanikaja. To dziwne, bo gdyby dochodzily od jakis polaczen w zawieszeniu, to raczej powinny sie wzmagac.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
jacijohn
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:45
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: jacijohn »

Okulary to nie są sprawdziłem i też potwierdzam dziś minusowa temperatura i mniej stuka
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: robert-km »

W mojej optimie GT też mam taki problem. Wydawało mi się, że to ten sam problem, który został już przedstawiony tutaj: http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.ph ... t=20#p8262
U mnie to stukanie objawia się najczęściej przy skręcie w prawo i jednoczesnym przyspieszaniu.

Edit: Chociaż tutaj problem dotyczy poprzedniej optimy...
Optima GT 2017 sedan, biała perła
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Optima GT SW dziwne stuki z prawej strony

Post autor: Linkpl »

18k km w 3,5 miesiąca ... na razie stuków nie słychać ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”