Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

forum użytkowników modelu Optima
Maniek2412
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:03
model samochodu: Optima

Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: Maniek2412 »

Witam jestem w trakcie zakupu kia optima 2012 1.7 automat mam pyyanie jak ta skrzynia sie sprawuje przebieg 160 tys krajowa i czu lrzy tym przebiegu tez jeszcze wystepuje problem z uszczelka pod glowica?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: Piotrek »

Ciężko Ci będzie uzyskać odpowiedź na to pytanie, jako że tutaj raczej posiadacze optimy JF bytują (czyt. po 2015), a wcześniejsze modele to przeważnie benzyna.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: chudy »

Przy takiej skrzyni wszystko zależy jak była używana/serwisowana. Może być ideał, a może być kompletny szrot, jeśli nie była przegrzewana i olej na czas zmieniany to wszystko powinno być OK, ale tego nikt Ci niestety nie wywróży.
SW GTLine Black & SW GT Black
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: Linkpl »

Olej powinien być zmieniony w przypadku użytkowania w ciężkich warunkach. Pierwsza wymiana przy 120k km ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Maniek2412
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:03
model samochodu: Optima

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: Maniek2412 »

Z tego co wlasciciel mowi to.wymienial olej w skrzyni w zeszlym roku i ma na to papiery z aso. A jesli chodzi o uszczelke to po rozmowie z aso stwierdzili ze zzwyczaj problem wystepowal przy 60 tys a czasem wczesniej
Maniek2412
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:03
model samochodu: Optima

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: Maniek2412 »

A jeszcxe jedno pytanie w 2012 r tez w dieslu byla ta dwusprzeglowa? To jest to samo co nieudane dsg?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: Piotrek »

Skrzynia dwusprzęgłowa w optimie jest dopiero od niedawna. Wcześniej była klasyczna jednosprzęgłówka 6-cio biegowa, którą do teraz można dostać. Dwusprzęgłowe DTC (czy jakoś tak) jest w optimie od 2016 roku.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Maniek2412
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:03
model samochodu: Optima

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: Maniek2412 »

Dziekuje pieknie za pomoc
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: DUNES »

Może i ja cos dodam ,mam optime 1,7 Crdi z automatem od nowosci skrzynia hydrokinetyczna przejechane mam 10000 tys i żadnych problemow zimą czy latem ,miałem okazje jezdzic opitimą GTLine z automatem DSG dwusprzegłowym i powiem szczerze że nie powaliło mnie z nóg ,wole Hydrokinetyczna może starsze rozwiazanie ale pewne .Byem we Włoszech gdzie temperatury siegały powyżej 40 stopni jak i zimą przy niskich
temperaturach żadnych problemów .Pytałem ASO czy olej sie wymienia -odpowiedz producent nie przewidział w normalnych warunkach użytkowania chyba ze auto jezdzi ekstremalnie ciągnie przyczepe itd.
Z bolem serca musze sie rostać z Optimą ponieważ zmarł mi ojciec i został mi drugi samochd i nie stac mnie utrzymac obu ,Jesli ktoś szuka zadbanej optimy to tutaj podaje link
http://allegro.pl/show_item.php?item=7237532595 auto jest zadbane w wersji XL z przebiegiem 9900 tys i jeszcze fabryczna gwarancją http://allegro.pl/show_item.php?item=7237532595
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: chudy »

Nie bardzo rozumiem co mają temperatury zewnętrzne do działania skrzyni ;) Ja mam obie i hydrokinetyk i DSG - kulturą pracy DSG bije hydrokinetyka na głowę, a jak dobrze zrobiona to też popsuć się nie ma co ;)

Z wyminą oleju to bzdury w ASO powiedzieli bo wymieniać trzeba, chociaż faktycznie przy tej mocy nie musi to być jakieś częste i spokojnie te 100k można zrobić, bo i nie ma jak tej skrzyni za bardzo przypalić, ale w GT ja osobiście zalecam znacznie częstsze wymiany. Jeszcze inna sprawa to że olej niezależnie od obciążenia z wiekiem traci swoje właściwości i z tego powodu też trzeba olej wymieniać.
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”