GT też się psuje

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: GT też się psuje

Post autor: Seb »

Dobrze Ciebie rozumiem bo mam podobnie, choć ostatnio mniej po Polsce jeżdżę.
Wg mojej oceny to ASO dało ciała, zlekceważyło pierwsze awarie i poszło po łatwiźnie wymieniając tylko to co zepsute. Zapomnieli jeszcze sprawdzić całość. Mam nadzieję, że z TVN i prawnikiem pójdzie gładko i finał będzie szybki.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: GT też się psuje

Post autor: Linkpl »

Nie dramatyzujcie ... zdarzają się usterki ale bez przesady.
Ja rozumiem Michał, że jesteś zdenerwowany na ASO ... ale nie ma powodu rozpaczać, to leży w ich interesie aby to naprawić i tyle. Trąbisz o tym na cały świat, bo Twoja Optima uległa awarii ?? oj ciężko Ci ją będzie sprzedać później ... zastanów się nad tym.

Do tego podałem link z problemami superb, bo tam niewielu użytkownikom udało się rozwiązać ich problemy z silnikiem biorącym olej, hulającym wiatrem w kabinie, trzeszczącymi plastikami, hamulcami, radarem itd ... I poczytaj kilka wątków a zobaczysz, że rzadko komu udało się załatwić sprawę przez ASO. Ale na tamtym forum nikt nie robi burzy, bo samochód stanął mu w trasie, ludzie kupują jakieś gumy i wkładają w uszczelki od drzwi, bo im wiatr hula po kabinie ... Tam ludzie wykupują jakieś specjalne gwarancje - ubezpieczenia, które nic nie dają itd ... Następnym razem proponuję albo starego trupa, którego naprawa kosztuje tyle, co wartość samochodu, albo rower ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Michał_Optima_GT
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:23
model samochodu: KIA Optima GT

Re: GT też się psuje

Post autor: Michał_Optima_GT »

Linkpl pisze:Nie dramatyzujcie ... zdarzają się usterki ale bez przesady.
Ja rozumiem Michał, że jesteś zdenerwowany na ASO ... ale nie ma powodu rozpaczać, to leży w ich interesie aby to naprawić i tyle. Trąbisz o tym na cały świat, bo Twoja Optima uległa awarii ?? oj ciężko Ci ją będzie sprzedać później ... zastanów się nad tym.

Do tego podałem link z problemami superb, bo tam niewielu użytkownikom udało się rozwiązać ich problemy z silnikiem biorącym olej, hulającym wiatrem w kabinie, trzeszczącymi plastikami, hamulcami, radarem itd ... I poczytaj kilka wątków a zobaczysz, że rzadko komu udało się załatwić sprawę przez ASO. Ale na tamtym forum nikt nie robi burzy, bo samochód stanął mu w trasie, ludzie kupują jakieś gumy i wkładają w uszczelki od drzwi, bo im wiatr hula po kabinie ... Tam ludzie wykupują jakieś specjalne gwarancje - ubezpieczenia, które nic nie dają itd ... Następnym razem proponuję albo starego trupa, którego naprawa kosztuje tyle, co wartość samochodu, albo rower ...

Pozdrawiam
Link
Tak jestem i wiem że sprzedaż możne być ciężka potem (jak by ktoś chciał odsprzedam leasing na mega dobrych warunkach ;) )- ale po pierwsze już się z tym pogodziłem i akceptuje ten "problem", a po drugie pełna historia serwisu będzie w bazie więc i tak jestem na straconej pozycji. I dlaczego np. przyszli klienci nie mieli by sobie poczytać co ich czeka jak coś, skoro mogą przeczytać o innych markach.

Co do "trąbienia..." to miało być inaczej. Strona/Blog " Nie Wybrałem Skody" powstała z jednego powodu:
Powstał on aby rzetelnie przedstawić moją opinie o marce KIA i modelu Optima GT (Blog jest prywatną inicjatywą niesponsorowaną przez nic i nikogo) której będzie poświęcony oraz głównie dzięki "znajomym" i "Internautom"... ale po kolei.

Skoda w nazwie jest jedynie pomysłem na nią i nie ma większego znaczenia.

Po paru testach (które głównie polegały na otrzymaniu auta na weekend żeby się przekonać czy są warte zakupu) dokonałem wyboru (jak się okazało nieostatecznego). Bez problemu na "auto na weekend" zgodziły się jedynie salony Subaru (model Levorg), Opel (model Insignia) i KIA (model Optima GT Line). Mazda, Skoda i Ford potraktowały mnie tak samo i zagwarantowały jedynie jazdę próbną, a auto na weekend to coś w stylu: "Panie, nie ma szans, ogólnie to się za bardzo o klienta starać nie musimy bo jak nie Pan to za dwa dni kupi ktoś Inny." - jeśli ktoś będzie chciał adresy salonów w których byłem to nie ma problemu. No i wybór padł na pewniaka- MAZDĘ 6 sedan silnikiem 2.5 L benzyna (naprawdę dobre auto). Kiedyś jednak po drodze do domu mijałem salon KIA, stwierdziłem mam troszkę czasu co mi szkodzi zobaczyć... i tu się zaczyna BLOG.

Potem np jeśli chodzi o znajomych, to po kupnie samochodu marki KIA ogólnie SZOK. Głównie usłyszałem coś w stylu- „Kupiłeś to „COŚ”?”, „Czemu nie Skodę??? Kija nie dorasta jej do pięt!” albo „Czemu nie Mazda, oszalałeś?!?!??!”, „Ja bym brał Subaru!”. Tylko jedna osoba stwierdziła- „Słyszałem same dobre opinie.”. W trackie prowadzenia Bloga zobaczymy czy mieli racje… Dodam, że żaden z tych znajomych nigdy samochodu marki KIA nie miał, a nawet nigdy nie jeździł żadnym, a ja sam nie planowałem zakupu samochodu marki KIA.

Natomiast”Internauci” w tym temacie są zazwyczaj przykładem kultu „Passerati”. Nie masz czegoś ze znaczkiem VW, Audi, Skody lub Mercedesa to ogólnie jesteś głupi, biedny, beznadziejny i nigdzie nie dojedziesz. Pewnie podobnie jak w przypadku znajomych, żadna z tych osób nie jeździła żadnym autem marki KIA lub ewentualnie miała styczność ze starczymi modelami (co tu ukrywać, pierwsze modele KIA był beznadziejne). Choć jest też naprawdę sporo komentarzy mówiących o „Kijankach” same dobre rzeczy.

No i sobie opisywałem życie z autem, np:
Czas na pierwszy raport spalania :)

Jeździłem głownie po mieście, w zimę (temperatury na "minusie"), zimowe opony 18 cali, tryb pracy STANDARD.

1. Bardzo dynamiczna jazda po mieście (uwielbiam dźwięk silnika Optimy GT): 14,6 l/100 km.
2. Normalna jazda po mieście: 11,2 l/100 km.
3. Oszczędna jazda po mieście: 10,2 l/100 km.

Dbałem o Opitme jak o żadne inne auto wcześniej. No i teraz opisuje dalszą cześć przygody... I wybacz ale nie będę "kupował gumy..." żeby coś zrobić/ulepszyć/naprawić w aucie za 150 tys zł.
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: GT też się psuje

Post autor: Linkpl »

No tak ale zachowujesz się jak byś wziął ślub z tym samochodem ... i trąbisz teraz o tym jak by Cię wybranka zdradziła ...

Dla mnie ta cała walka pomiędzy markami ... a bardziej pomiędzy ich użytkownikami to jest dno ... w każdym normalnym kraju, nikt nie patrzy na Ciebie przez pryzmat samochodu jakim jeździsz ... W sumie w moim przypadku Optima była optymalnym wyborem. Miałem wcześniej Lexusa GS430 i w sumie przed sprzedażą go uświadomiłem to sobie, że mam to w dupie i kupię sobie samochód który ma mnie przewieźć z A do B i nic więcej. Cenowo do tego co proponuje to najlepszy obecnie wybór ze wszystkich marek w tej klasie samochodów ... Ja chciałem kombi, bo taki mi potrzebny ... A jak się coś popsuje to ASO naprawi i będę jeździł dalej ... nie rozwodzę się nad tym, bo to samochód ... dość skomplikowana rzecz w obecnych czasach ... nie ma co przeżywać, bo tylko zdrowia sobie utrujesz a i tak wq... się go nie naprawisz ... :D

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Michał_Optima_GT
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:23
model samochodu: KIA Optima GT

Re: GT też się psuje

Post autor: Michał_Optima_GT »

Linkpl pisze:No tak ale zachowujesz się jak byś wziął ślub z tym samochodem ... i trąbisz teraz o tym jak by Cię wybranka zdradziła ...

Dla mnie ta cała walka pomiędzy markami ... a bardziej pomiędzy ich użytkownikami to jest dno ... w każdym normalnym kraju, nikt nie patrzy na Ciebie przez pryzmat samochodu jakim jeździsz ... W sumie w moim przypadku Optima była optymalnym wyborem. Miałem wcześniej Lexusa GS430 i w sumie przed sprzedażą go uświadomiłem to sobie, że mam to w dupie i kupię sobie samochód który ma mnie przewieźć z A do B i nic więcej. Cenowo do tego co proponuje to najlepszy obecnie wybór ze wszystkich marek w tej klasie samochodów ... Ja chciałem kombi, bo taki mi potrzebny ... A jak się coś popsuje to ASO naprawi i będę jeździł dalej ... nie rozwodzę się nad tym, bo to samochód ... dość skomplikowana rzecz w obecnych czasach ... nie ma co przeżywać, bo tylko zdrowia sobie utrujesz a i tak wq... się go nie naprawisz ... :D

Pozdrawiam
Link
W sumie wziąłem... na 4 lata ;) A co do naprawy... to problem jest w tym, że nikt tej Opitym nie naprawia od 20.0318 r. tylko wszyscy czekają na nie wiem co do końca. Dwa, mam porównanie (nie nie mam skody) obsługi- mamy Suzuki, Mazdę i Toyotę... nigdzie w tych trzech markach nas tak ASO nie olał i zostawił na lodzie. Pomijam już to,że najstarsza Toyota (2012r) ma przebieg prawie 250 tyś i zero awarii, Mazda ma prawie 100 tyś. tez zero awarii, Suzuki ma 33 tys. zero awarii...
W Mazdzie jak zapytałem to auto zastępcze dostałem bez problemów nawet na czas 3h przegląd.

A teraz dałem się skusić na KIA... i mam...
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: GT też się psuje

Post autor: hip81 »

Wlasnie ludzie patrza na maxa jakim samochodem jezdzisz,moze nie patrza czy jestes bogaty czy nie ale kazdy patrzy na samochod jak jest fajny.Ja jak pisalem wczesniej ze rozumie Michala i jesgo sytuacje bo mam taka sama,kupilem Optime czarna i przed sprzrdaza diler gdzie kupowalem odnowili felgi i pomalowali je na grafit,wyglada calos oblednie,no i tak,kupilem ja bo jest pieknym samochodem,spoko silnik i co??? Tak 7 lat gwarancji :D i myslalem jak ty jak sie zepsuje to naprawia,ale kur.. czekam juz ponad miesiac ciagle sciemy oszustwa kombinacje i co ich to ze nie mam czym jezdzic,urlop w dupie,2 lata nie widzielismy rodziny(chcielismy pojechac na swieta wielkanocnne, planowalismy je od 5 miesiecy) wszyscy czekali,a teraz ja tez nadal czekam na moj samochod i ciegle nie wiem jak i czym mam jutro jechac do pracy,normalnie szok i powiedz mi jak mam sie nie denerwowac i nie szargac sobie nerwow,jak ktos nie wie jak to jest to moze tak pisac,ale najgorsze jest to ze ze wszystkim jestes zostawiony sam sobie,taka jest prawda.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GT też się psuje

Post autor: zetek »

Panowie jedni i drudzy macie rację. Nie ma co przeżywać samochodu bo szkoda zdrowia, ale z drugiej strony dla wielu jest to bardzo wielki wydatek może nawet jakieś wyrzeczenie. Ogólnie jeżeli chodzi i Kia robi fajne auta, ale serwis do dupy. Ja muszę czekać tydzień na reklamacje mojej szyby pękniętej ( inny wątek, który założyłem) bo szef serwisu ma tydzień urlopu i tylko on podejmuje decyzje, a ogólnie to oni nigdy nie słyszeli o czymś takim ( niech zaczną czytać opinie w internecie).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”