GT też się psuje

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT też się psuje

Post autor: chudy »

To i ja dołożę:
Fiat Freemont - po 10 k km skrzywione tarcze hamulcowe i tak wymieniane jeszcze 2 kolejne razy do momentu kiedy nie kupiłem za swoją kasę innych i nie przerobiłem hamulców (generalnie przez pierwsze 2 lata ciągłe bicie hamulców i wymiany tarcz)
VW Golf - 2 razy wymiana całego silnika, powroty na lawecie to było to
Mitsubishi Outlander - padło zawieszenie, mało mnie do rowu przez to nie wpakowało
Renault Laguna - ciągłe problemy z elektroniką, czasami do domu wracałem z dyskoteką na zewnątrz i wewnątrz
BMW X6 - problemy z ABS, padł mi zupełnie na wakacjach w Chorwacji, przez co nie było ABS i innych systemów trakcji. Zajebiście się jeździło przez 2 tygodnie po górach tym autem bez wspomagania trakcji...
Mondeo - walnięta turbina na wakacjach we Włoszech, powrót samolotem i walka z Fordem o odzyskanie kasy i sprowadzenie auta do kraju...

I pewnie jeszcze coś tam było, generalnie przez wiele lat nie spotkałem auta które się nie sypie, zawsze jest coś mniej lub więcej do zrobienia, więc jak na razie Optima nie jest najgorsza, jedyne zastrzeżenie jakie mogę mieć to do jakości ASO, reszta na plus
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: GT też się psuje

Post autor: bidżej »

chudy pisze:jedyne zastrzeżenie jakie mogę mieć to do jakości ASO
Troche to jest nie na temat co teraz napisze, ale coz... Wlasnie z tego co widze, slysze i czytam, ASO i delarzy w Polsce to sa jakies jaja.

Osobisicie nie mialem z nimi wiele wspolnego, ale to co mialem, bylo slabe. Raz po serwisie w cee'dzie nie zamkneli pokrywy filtra powietrza i nie zamocowali jakiegos plastiku, przez co wszystko sie tluklo pod maska w czasie jazdy - po powrocie do serwisu stwierdzili, ze od wczoraj to na pewno ja grzebalem i nie poskladalem (???), no ale pojda na reke i to zloza do kupy, ZA DARMO! :roll:

Jak bylem na jezdzie testowej Stingerem GT, to o co nie zapytalem z bajerow, to odpowiedz szefa salonu byla "ale po co to panu"...
- Stinger GT? "No to juz w ogole, kto tym bedzie jezdzil... no moze ten 2.0 turbo to jeszcze, ale V6?"
- Dach panoramiczny? "Niepotrzebny bajer"
- Z ciekawosci zapytalem o Optime GT, bo wtedy juz ja mialem - "bez sensu, po co komu wiecej niz ten dizelek 1.7?"
No tak sie chyba nie zarabia pieniedzy...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT też się psuje

Post autor: chudy »

Inne ASO też nie lepsze...

2 lata temu miałem taką oto przygodę - Jechaliśmy w maju z kolegą nówką Avensis na Hel zawieźć przyczepę na kemping, ale kolega zajechał jeszcze wcześniej do ASO Toyoty w wawie na zmianę opon na letnie i od razu z serwisu podjechaliśmy podpiąć przyczepę i w trasę. Przejechaliśmy jakieś 20km i na wylocie z wawy jak zwolniliśmy w korku to coś nam podczas wolnej jazdy tłucze i tłucze, no ale słuchamy i jedziemy dalej. Jak się rozpędzamy tak powyżej 60km/h to tłuc przestaje, ale jak zwolnimy to znowu tłucze, wreszcie zjechaliśmy na stację żeby dokładnie wszystko posprawdzać i co? Wszystkie koła nie przykręcone, a większość nakrętek już zupełnie spadła! - jak to możliwe, że my kół nie pogubiliśmy to ja nie wiem, wyobrażacie sobie jak przy prędkości ponad 100km/h spore kombi ciągnące jeszcze sporszą przyczepę kempingową gubi koła?
Mi życie przed oczami przeleciało jak sobie uświadomiłem nasz fart, a kumpel był tak wkurwiony że myślałem że pozabija tych ludzi w Toyocie - była z tego jeszcze spora afera i finalnie kolega wylądował z nimi w sądzie.

Tak więc Toyota lider jakości i niezawodności :D
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: GT też się psuje

Post autor: Prezes76 »

bidżej pisze:to ja jeszcze dorzucę info z tego tygodnia:
- Ford ogłosił akcję serwisową z powodu odpadających kierownic (co najmniej 2 wypadki spowodowane tą usterką)
- Peugeot ogłosił akcję serwisową z powodu możliwości samozapłonu w 5008 (tego typu problemy miały już 307)

No kurde przekichane, jak wobec powyższego w tej gównianej Optimie komuś padła pompa podciśnienia, którą wymienią na gwarancji, a innemu zaparował reflektor po nocy na trawniku :evil:
No kurde jeśli ten wątek niczego nie wnosi to po co się w nim produkujesz? nie rozumiem.
Ale jako "Pionierowi" tego forum wolno Ci pisać pierdoły i dublować wiadomości zaśmiecając forum :P

Tylko że Ford,Peugeot wymieni to na miejscu a na pompę będziesz czekał miesiąc albo i więcej.....
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: GT też się psuje

Post autor: Roo »

Skoro wątek rozwinął się w dalsze kwestie to dodam od siebie. Mam jeszcze stare Sorento, które przekonało mnie swoją niezawodnością do zakupu Optimy. W rodzinie też kupione nowe Sorento i pełne zadowolenie ( 70tyś km ). Kia nie bez powodu wygrywa ranking J.D Power: https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydar ... er,24405,1
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: GT też się psuje

Post autor: PawełC »

Jakiś pechowy ten właściciel tej Optimy GT..znowu pisze że mu coś padło, nawet fotę z lawetą zamieścił :? Ciekawe czy to tylko jego egzemplarz taki pechowy?
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: GT też się psuje

Post autor: Seb »

Konkurencja kupiła i czarny PR szerzą ;) Przecież to nie możliwe żeby Kia się zepsuła :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: GT też się psuje

Post autor: Prezes76 »

Nie, absolutnie niemożliwe- Kia to dobry samochód. :lol:
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Bask
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwie 2018, 23:40
model samochodu: KIA OPTIMA GT 2016

Re: GT też się psuje

Post autor: Bask »

Raczej to nie czarny PR.
Objawy w mojej są podobne i tez wskazują na pompę podciśnienia, ale poczekam na diagnozę serwisu.
Przebieg ....17900km
KIA OPTIMA GT 2016
Michał_Optima_GT
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:23
model samochodu: KIA Optima GT

Re: GT też się psuje

Post autor: Michał_Optima_GT »

Seb pisze:Konkurencja kupiła i czarny PR szerzą ;) Przecież to nie możliwe żeby Kia się zepsuła :)
To jest moja strona na FB- i nie jestem z żadnej "konkurencji". Nie będę się tu znowu rozpisywał, ale prawda jest jedna:

- auta nie mam od 20.03 jak również nie mam auta zastępczego,
- pracuje prawie w całym kraju, tzn. "bez auta, jak bez ręki",
- wynajmowanie na czas naprawy auta powoduje, że zarabiam mnij lub wychodzę na zero,
- kupiłem Optime GT jako auto nie tyle dobre na trasę ale mega dobrze wyposażone i bezpieczne- teraz tego bezpieczeństwa nie mam.
- i teraz jak "bez strachu" jak już jakimś cudem odbiorę Optime mam jechać w trasę?
- kiedy znowu coś padnie?

Spróbuj klientowi powiedzieć, że nie ma usługi bo się zepsuło auto...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”