Parujące reflektory w nowej optimie?

forum użytkowników modelu Optima
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Linkpl »

bidżej pisze:Tak trochę obok - jeśli by się całkiem wypięli, zawsze można z tyłu reflektora nawiercić parę otworów (w takim miejscu albo w taki sposób, żeby woda się nie lała do środka) - żeby było trochę wymiany powietrza z atmosferą. W 20-letnim BMW mi pomogło.
W każdej jednej lampie są odpowietrzniki ... należałoby zerknąć czy ta je ma i czy są drożne ... Żadna lampa nie jest hermetyczna ponieważ dochodziłoby do dużych naprężeń materiału w upalne dni i w bardzo zimne ...


Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
djtc
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, 15:02
model samochodu: KIA OPTIMA GT

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: djtc »

Linkpl pisze:
W każdej jednej lampie są odpowietrzniki ... należałoby zerknąć czy ta je ma i czy są drożne ... Żadna lampa nie jest hermetyczna ponieważ dochodziłoby do dużych naprężeń materiału w upalne dni i w bardzo zimne ...


Pozdrawiam
Link
Już sprawdzone w serwisie i uszczelki i odpowietrzniki i z nimi wszystko niby ok, nawet zgodnie z zaleceniami producenta próbowali osuszać ale nie pomogło.
Tomek
Kia Optima GT + TEC + SRF
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: chudy »

Nawiercanie otworów odradzam bo będzie syf i kurz leciał i zapaćkasz je od środka, w starym aucie można kombinować, ale w aktywnych reflektorach ledowych bym takich zabiegów nie przeprowadzał.

Rzecznik pomoże, ale też na miękko i jak się uprą to lipa, więc najlepiej z rzeczoznawcą.

Mi w aucie poprzedniej marki pomogło obsrywanie ich na FB, pisałem co i jak i sami się do mnie zwrócili z propozycją rozwiązania ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Prezes76 »

bidżej pisze:
Prezes76 pisze: Bidzej Ci zaraz napisze że nie umiesz jeździć i dlatego Ci parują :D
zluzuj majtki kolego, takie zarty bierzesz do siebie jak przedszkolak?

Spoko luz-mam zawsze luźne.Ciasne szkodzą na potencje. ;) :)
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
thomas1985
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2018, 13:59
model samochodu: optima 2.0 cvvl
Lokalizacja: Łódź

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: thomas1985 »

Mi tez powiedzieli, ze to normalny objaw. Szkoda gadac
PabloPL
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2019, 11:34
model samochodu: Kia Optima MY19, 1.6 T-GDI, 7DCT

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: PabloPL »

A czyli ten typ tak ma ;) Szkoda że w folderze reklamującym model nie podali wszystkich jego "uroków".

Ja mam Optimę ze stycznia tego roku z LEDami i pierwszy raz zauważyłem, że lampy parują po wizycie na myjni.
Auto stoi pod chmurką. I rankiem widzę teraz lekkie zaparowanie.
Załączniki
lampa2.jpg
lampa1.jpg
lampa0.jpg
Ankieta: viewtopic.php?f=21&t=3492
Optima Sedan MY19, 1.6 T-GDI, L+NAV, biała perła
Mlawgda
Posty: 8
Rejestracja: 08 gru 2020, 21:38
model samochodu: Kia optima

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Mlawgda »

Witam. Podłączam się do tematu :) udało się coś zrobić z tymi światłami? Mam od kilku dni optimę z salonu ( roczną ) i dzisiaj zauważyłem zaparowane reflektory. Widzę temat znany i lubiany ;) ciekaw jestem jak sytuacja ma się u osoby, która rozpoczęła post? Czy widzieliście pod tym głównym korkiem taki worek? Coś jak by pochłaniacz wilgoci?
Awatar użytkownika
wsciekly83
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:12
model samochodu: Kia Optima SW Aurora Black Pearl

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: wsciekly83 »

Wydaje mi się ze to normalna rzecz w autach z ledami u mnie tez parują a po chwili wszystko wraca do normy. U kolegi w volkswagen-ie tez parują, widziałem w audi i Mercedesie zaparowane wiec ledy widać tak maja nie patrząc na producenta... do puki nie będzie się gromadzić tam woda to nie ma problemu, reflektory Led nie są szczelne w 100% jak się dobrze przyjrzysz to są tam otwory by ta mgiełka odparowała
Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDi 7DCT + Tech + Panorama
Mlawgda
Posty: 8
Rejestracja: 08 gru 2020, 21:38
model samochodu: Kia optima

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Mlawgda »

Póki nie skrapla się woda nie biorę za bardzo do głowy. Byłem trochę zaskoczony, trochę przerażony jak zobaczyłem, ze temat nie jest nowy i komuś wręcz leje się woda w nowych lampach :) dzięki za odpowiedź. Zastanawialiście się nad tym pochłaniaczem wilgoci wewnątrz lampy? Pod korkiem jest taki worek. Spotkał się ktoś z czymś podobnym w innych markach?
Mrsk at
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2019, 09:22
model samochodu: Optima

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Mrsk at »

Witam po długiej przerwie. Cóż u mnie też paruje jeden reflektor. Diagnoza serwisu " wymiana pochłaniacza wilgoci " Napiszę czy się powiodła naprawa.
Optima sedan L biała perełka 1.6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”