problem z TPEG i internetem w Optimie

forum użytkowników modelu Optima
ecthable
Posty: 40
Rejestracja: 13 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: Wrocław

problem z TPEG i internetem w Optimie

Post autor: ecthable »

Cześć!
Jak w temacie:
Od tygodnia (jak dotąd wszystko zawsze działało bez problemu) żaden z moich smatfonów (iphone 8/s7edge) pomimo włączonego i działającego hotspota (połączenie wifi z Optimą działa) nie jest w stanie umożliwić Optimie pobrania danych nt. ruchu drogowego (ikonka TPEG w lewym górnym rogu wyświetlacza), pogody, itp.
Próbowałem wszystkich możliwych sposobów i różnych telefonów. Za każdym razem przy próbie wymuszenia danych dostaję info o błędzie połączenia sieciowego. Tak jakby soft Optimy nie mógł połączyć się z siecią WWW POMIMO aktywnego połączenia WIFI z telefonem.

Może ktoś z Was to zweryfikować u siebie? Macie inf. o ruchu drogowym, pogodę itp? Nie odwiedziłem jeszcze ASO w kwestii aktualizacji najnowszego softu i map - wizytę mam zaplanowaną w najbliższy poniedziałek ponieważ już od 2 tyg polskie ASO mają najnowsze mapy i soft - i poważnie zacząłem się zastanawiać czy sprawa braku TPEG nie jest spowodowana zaprzestaniem jego wsparcia do naszej wersji softu...?

Proszę o weryfikację połączenia u Was i odpowiedź.
Dzięki!
Kia Optima SW (2017) GT-Line 7DCT + pakiet tech (diesel)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z TPEG i internetem w Optimie

Post autor: chudy »

ecthable pisze:Cześć!
Jak w temacie:
Od tygodnia (jak dotąd wszystko zawsze działało bez problemu) żaden z moich smatfonów (iphone 8/s7edge) pomimo włączonego i działającego hotspota (połączenie wifi z Optimą działa) nie jest w stanie umożliwić Optimie pobrania danych nt. ruchu drogowego (ikonka TPEG w lewym górnym rogu wyświetlacza), pogody, itp.
Próbowałem wszystkich możliwych sposobów i różnych telefonów. Za każdym razem przy próbie wymuszenia danych dostaję info o błędzie połączenia sieciowego. Tak jakby soft Optimy nie mógł połączyć się z siecią WWW POMIMO aktywnego połączenia WIFI z telefonem.

Może ktoś z Was to zweryfikować u siebie? Macie inf. o ruchu drogowym, pogodę itp? Nie odwiedziłem jeszcze ASO w kwestii aktualizacji najnowszego softu i map - wizytę mam zaplanowaną w najbliższy poniedziałek ponieważ już od 2 tyg polskie ASO mają najnowsze mapy i soft - i poważnie zacząłem się zastanawiać czy sprawa braku TPEG nie jest spowodowana zaprzestaniem jego wsparcia do naszej wersji softu...?

Proszę o weryfikację połączenia u Was i odpowiedź.
Dzięki!
Miałem to samo, byłem z tym nawet w ASO i stwierdzili tyle, że mam najnowszy soft i nie są w stanie z tym nic zrobić. Pomogło przywrócenie nawigacji do ustawień fabrycznych - znowu ładnie się łączy i pobiera dane, ale straciłem zapisane stacje radiowe, adresy i ulubione w nawigacji, no i inne ustawienia wróciły do domyślnych.
SW GTLine Black & SW GT Black
ecthable
Posty: 40
Rejestracja: 13 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z TPEG i internetem w Optimie

Post autor: ecthable »

To auto nie przestanie mnie zadziwiać.
Po tygodniu bezowocnych prób wsiadłem dziś do Optimy, ustawiłem udostępnianie sieci i VOILA :) Wszystko działa... Zrobiłem 3 próby i za każdym razem bezproblemowo Optima łączy się z TPEG, pogodą i POI online...
Kia Optima SW (2017) GT-Line 7DCT + pakiet tech (diesel)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: problem z TPEG i internetem w Optimie

Post autor: bidżej »

może problem leżał gdzieś w serwerach z którymi łączą się te funkcje? jakiś maintenance break albo coś?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”