zakup koła dojazdowego GT-LINE

forum użytkowników modelu Optima
baku1984
Posty: 19
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:01
model samochodu: OPTIMA GT LINE
Lokalizacja: Warszawa

zakup koła dojazdowego GT-LINE

Post autor: baku1984 »

Witam serdecznie,

Planuje zakupić koło dojazdowe do mojej GT-Line. Uważam, że zestaw naprawczy, który jest na wyposażeniu to półśrodek, przy większym uszkodzeniu opony na pewno nie pomoże.
Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w podaniu wymiarów jakie powinna mieć dojazdówka?
Może któryś z forumowiczów, który ma Optime w wersji M lub L i zechciałby odczytac oznaczenia ze swojej dojazdówki?? może ktoś z posiadaczy optima XL/gt-line/gt kupował dojazdówkę?

planuje kupić coś takiego:

http://dojazdowe.pl/kola-dojazdowe-kola ... 5/p,405198

ustaliłem, że średnica otworu centalnego to 67,1mm..
w każdym razie chciałbym porównać te parametry z oznaczeniem, które jest na dojazdówkach dołączanych do wersji M i L.
ASO nie moge sie doprosić o podanie tych informacji, w instrukcji tez nic nie ma.
Z góry dzięki za zainteresowanie się tematem.
KIA OPTIMA SW 1.7 CRDI GT-line
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: zakup koła dojazdowego GT-LINE

Post autor: Piotrek »

A nie próbowałeś kupić takiej dojazdówki w ASO?

P.S. mam nadzieję, że masz świadomość tego, że będziesz taka dojazdówkę musiał wozić w przestrzeni ładunkowej, ponieważ do dziury na koło pod podłogą nie wejdzie z racji bytującego tam wzmacniacza I subwoofera. Niby bagażnik duży, a dojazdówka wąska, ale jak doliczysz do tego wypełnienie w które zamontujesz podnośnik to robi się z tego spory gabarytowo przedmiot.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup koła dojazdowego GT-LINE

Post autor: chudy »

Brak dojazdówki to faktycznie lipa. Osobiście przed samymi świętami miałem przez to fuck-up, najechałem na kawałek gruzu leżący na ulicy w centrum Warszawy... i opona pękła - skończyło się lawetą, a że to był piątek przed świętami to aż do środy nie miałem auta bo nie było skąd wziąć opony... .
Gdyby to było jedyne auto w rodzinie to by mnie szlak trafił, bo zastępczego też nie dostałem ponieważ najwyższy pakiet Assistance w PZU wyklucza uszkodzenie ogumienia - tak więc ostrzegam, że może to być dość istotny problem...
SW GTLine Black & SW GT Black
baku1984
Posty: 19
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:01
model samochodu: OPTIMA GT LINE
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup koła dojazdowego GT-LINE

Post autor: baku1984 »

Piotrek pisze:A nie próbowałeś kupić takiej dojazdówki w ASO?

P.S. mam nadzieję, że masz świadomość tego, że będziesz taka dojazdówkę musiał wozić w przestrzeni ładunkowej, ponieważ do dziury na koło pod podłogą nie wejdzie z racji bytującego tam wzmacniacza I subwoofera. Niby bagażnik duży, a dojazdówka wąska, ale jak doliczysz do tego wypełnienie w które zamontujesz podnośnik to robi się z tego spory gabarytowo przedmiot.
Zdaję sobie sprawę. Jestem w stanie poświęcić miejsce w bagażniku kosztem spokojnej głowy. W Aso pewnie cena bedzie ze 3 razy wyższa..

W kazdym razie potrzebuje dojazdówki ponieważ nie chce mieć takiej sytuacji jak kolega z posta powyżej :)
KIA OPTIMA SW 1.7 CRDI GT-line
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: zakup koła dojazdowego GT-LINE

Post autor: FISH »

Kolego zapytaj po prostu w ASO i to najlepiej zjawiając się tam osobiście. Zapewniam, że czasami można zostać miło zaskoczonym cenami oryginalnych części, które NA 100% pasują do Twojego modelu. Często są różnego rodzaju promocje, więc warto. A kupując gdzieś "taniej" ale na chybił trafił, czasami można płacić dwa razy.
Pozdrawiam.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
baku1984
Posty: 19
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:01
model samochodu: OPTIMA GT LINE
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup koła dojazdowego GT-LINE

Post autor: baku1984 »

W ASO nic nie ustaliłem.. tzn. umozliwiono mi tylko odczytanie parametrów dojazdówki z Optimy wersja L i podano cenę.. 1100 brutto.
Generalnie to nie za bardzo wiedzą, pojawiły się nawet opinie, że może być niedostepna dojadówka do wersji gt-line..
no nic, chyba zaryzykuję i kupię zamiennik..
KIA OPTIMA SW 1.7 CRDI GT-line
poncjusz413
Posty: 15
Rejestracja: 22 mar 2017, 21:38
model samochodu: Optima

Re: zakup koła dojazdowego GT-LINE

Post autor: poncjusz413 »

Witaj Baku kupiłem koło dojazdowe do swojej GT z tej strony co podesłała linka jest ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”