KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

forum użytkowników modelu Optima
Yakuza_
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2018, 14:42

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: Yakuza_ »

Witam wszystkich,
To mój pierwszy wpis na forum, które od dłuższego czasu przeglądam.
Konkretnej wiedzy na temat serwisu takiej instalacji nie mam natomiast sam też spotkałem się z takowym egzemplarzem.

Jakis czas temu pojawiło się ogłoszenie z dwoma optimami po lifcie w benzynie 2.0 automat. Sprzedawca powiedział mi ze zostały sprowadzone z Korei jednak zataił fakt ze wcześniej było zasilane tylko na LPG .
Informację tę odnalazłem po otrzymaniu nr VIN, google pokierowało mnie na stronę z aukcjami, gdzie było tego znacznie więcej:
http://www.autowini.com/blog/blog-main. ... d=HANA3225

Osobiście nie polecałbym wyboru takiego auta właśnie przez brak wiedzy nt. jak to serwisować oraz co tam dokładnie siedzi.
Pozostaje założenie lpg do naszej europejskiej wersji lub kupno sprawdzonej hybrydy :)
thomas1985
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2018, 13:59
model samochodu: optima 2.0 cvvl
Lokalizacja: Łódź

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: thomas1985 »

A ja wlasnie zamontowalem gaz do swojej optimy z 2017r. 2.0 cvvl. Zalozyli mi Staga qboxa. Pare dni dopiero ja mam, poki co ok. Spalanie na trasie nawet 8 litrow gazu. Jest super
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: Piotrek »

Qbox czy qnext masz zamontowane?
Przy jakiej prędkości na trasie osiągasz te 8l LPG? Przypuszczam, że nie wyższej niż 100-105km/h.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
qbak
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2016, 11:03
model samochodu: Optima SW 2,0 L 163kW
Lokalizacja: Poznań

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: qbak »

Gdzie można założyć gaz do Optimy z Polskiego salonu benzyna 163km z 2017 żeby nie stracić gwarancji?
Optima SW L 2017, DOHC 2.0 Pb 163km biała perła
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: Piotrek »

Nigdzie. Kia Polska w optimie gazu nie toleruje. Byćmoże w Niemczech się da (na pewno Hundai ma gaz firmowany i uznawany), u nas takiej opcji nie ma.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
RAFAŁ
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2018, 19:01
model samochodu: Optima

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: RAFAŁ »

Witam posiadam kia optima czyli kia k5. Sam gaz LPI SUPER SPRAWA. Spalanie 9 l gazu nic w zimę nie zamarza, gaz jest podawany za pomocą pompy jak benzyna . Jest to skopiowane instalacja vialle. Jedyne co trzeba zrobic to wymienic zbiornik bo ten nie posiada homologacji na PL.Pozdrawiam
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: zetek »

RAFAŁ pisze:Witam posiadam kia optima czyli kia k5. Sam gaz LPI SUPER SPRAWA. Spalanie 9 l gazu nic w zimę nie zamarza, gaz jest podawany za pomocą pompy jak benzyna . Jest to skopiowane instalacja vialle. Jedyne co trzeba zrobic to wymienic zbiornik bo ten nie posiada homologacji na PL.Pozdrawiam
O ciekawe. A jak z zapalaniem w mrozy oraz z serwisem tzn. zwykły gazownik da radę ?????
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: Piotrek »

Jak to jest Vialle to są w PL specjaliści od tego.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
RAFAŁ
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2018, 19:01
model samochodu: Optima

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: RAFAŁ »

W mrozy nic się nie dzieje gaz w lato czy w zimę ma podobną temperaturę przy rozprezaniu czyli ok -40. Więc tu temperatura otoczenia niema znaczenia to nie jest gaz w stanie lotnym tylko w stanie ciepłym. Servis hmmm nic z tym nie robiłem . Filtr jest na wejściu plus dodatkowo mam wkrecany filtr przy tankowaniu więc nic do zbiornika się nie dostaje .fabryczna instalacja części są na ebay
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: KIA OPTIMA K5 Wersja koreańska tylko na gaz

Post autor: Piotrek »

Serwisantów Vialle w Polsce jest dostatek bo to ta sama technologia co Prins. W zwiazku z czym z cześciami w PL też nie powinno być tragedii. Chociaż osobiście życzę użytkowania bez konieczności wymiany czegokolwiek (prócz filtrów) :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”