Regulacja Spryskiwaczy w Optimie

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Regulacja Spryskiwaczy w Optimie

Post autor: Bandi »

Panowie czy ktoś już przerabiał regulację wysokości strumienia spryskiwaczy na przedniej i tylnej szybie? Czy jest możliwość tej regulacji, bo mi się wydaje ale i na pewno strumień jest za nisko na szybie leje mi około 10-15 cm od dołu szyby przedniej od strony kierowcy, a jeszcze niżej po stronie pasażera, i to przy małych szybkościach teren zabudowany, nie wspomnę o szybszej jeździe to już po dole szyby leje, tylna szyba to już całkiem gdzieś po krawędzi leci, że tylko w jednym miejscu wycieraczki woda łapie się na nią i czyści szybę, i niż woda na nią wpadnie to co najmniej jeden ruch robi na sucho, szkoda szyby i wycieraczki u mnie jest to irytujące. No i sama płyn niż wyleci z dysz to trwa sekundę dwie, kupiłem 2 zaworki zwrotne, przypuszczam że ich nie zastosowali w Optimie tak jak w Sportage tam dałem i woda pryskała od razu jak użyłeś dźwignie, nie z opóźnieniem jak jest teraz. Jest to błahy problem trochę przeszkadza przy tej pogodzie jak mocno się szyby brudzą po śniegu, soli itp. a nie chcę jechać do serwisu jak by można samemu poprawić, ustawić nie chce robić nic na siłę żeby czegoś nie zepsuć, chyba że jest to nieregulowalne to wtedy lipa totalna, no i serwis ;)
Kia Optima GT-Line SW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulacja Spryskiwaczy w Optimie

Post autor: chudy »

Kurde trochę to dziwne bo u mnie w GTLine SW jest idealnie, wygląda tak jak by zaworki były bo pryska od razu po naciśnięciu, a regulacja jest dokładnie tak jak powinna być, na klapie psika z góry na obszar pracy wycieraczki, a z przodu centralnie w środek pracy wycieraczek. Nie przyglądałem się tym spryskiwaczom bo nie miałem potrzeby, ale zwykle wystarczy igła wsadzona delikatnie w dyszę i nią przestawiasz tak jak potrzebujesz.
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Regulacja Spryskiwaczy w Optimie

Post autor: Bandi »

No właśnie nie wiem czy igła starczy, bo jedne dysze są nie regulowane, a wolę zapytać możne ktoś coś robił i podpowie żeby czegoś nie zepsuć :D A z dnia na dzień co raz bardziej mnie to denerwuje, w normalnym deszczu to jakoś nie przeszkadzało, ale teraz w zimie coraz częściej lej i leje tym płynem, a szyb nie można doczyścić bo strumień nie jest skierowany w te miejsca co powinien i nawet wycieraczki tego nie mogą zebrać. Po walczę z tym trochę rozgryzę ten temat. ;)
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Regulacja Spryskiwaczy w Optimie

Post autor: bidżej »

Nie wiem czy w Optimie jest regulacja (nie zaglądałem, jest ok), ale genralnie dysze wachlarzowe (przód) powinny mieć z boku pokrętełko pod mały płaski śrubokręt.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
MateuszL
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:51
model samochodu: Optima

Re: Regulacja Spryskiwaczy w Optimie

Post autor: MateuszL »

Nie ma możliwości regulowania igłą w Optimie, możesz tylko popsuć jeszcze bardziej, lepiej jedź do ASO.
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Regulacja Spryskiwaczy w Optimie

Post autor: Bandi »

Tak też myślałem, przyjrzałem się im i nie próbowałem tam kopać żeby nie zepsuć czegoś, a później by mi próbowali udowodnić że coś tam robiłem. Jak będę przy okazji w salonie t im o tym wspomnę. :)
Kia Optima GT-Line SW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”