przednia kamera na zderzaku problem

forum użytkowników modelu Optima
djtc
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, 15:02
model samochodu: KIA OPTIMA GT

przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: djtc »

Witam
Odebrałem Kię Optimę GT wersja po demonstracyjna.
Jak dojechałem do domu okazało się że przednia kamerka wyświetla obraz jakoś dziwnie jakby był na niej jakiś śmieć więc wyszedłem aby ją przetrzeć. Ku mojemu zdziwieniu okazało się że ona jest pęknięta. Przy zakupie nie skupiałem się na takim szczególe bo się tego nie spodziewałem, tym bardziej że ona działa, tylko ze skazą. Salon zapewniał mnie, że auto jest wolne od wad, ale jednak jakąś znalazłem. Jak mam im to udowodnić że to nie jest z mojej winy skoro pierwszy raz użyłem kamery przy wyjeździe z posesji w czwartek rano, a auto odebrałem w środę po 13. dojechałem do domu i je zostawiłem do rana zaparkowane. a rano zonk gdy przy dokładnym oglądaniu auta i sprawdzaniu wszystkich funkcji wyszło na jaw, że kamerka ma wadę.
Salon się wypiera bo oczywiście wcześniej auto było użytkowane przez szefa salonu te 7000 i On nic nie zrobił tylko ja przez te 200 km uszkodziłem kamerkę.
kamera 2
kamera 2
kamera1.jpg (231.91 KiB) Przejrzano 3141 razy
kamera 2
kamera 2
kamera2.jpg (220.87 KiB) Przejrzano 3141 razy
Może ktoś wie czy ten element można dokupić sam i go łatwo naprawić/wymienić może samą obudowę kamery można dostać.
Bo w salonie krzyczą za to ponad 3000 a wydaje mi się że ona raczej tyle nie powinna kosztować.

W każdym bądź razie jestem zły że mnie salon w to wciągnął i nawet się nie ponoszą do odpowiedzialności.
Tomek
Kia Optima GT + TEC + SRF
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: Marcin »

Te kamerki tak mają, ale z tego co koledzy pisali na forum (musisz poszukac), to ASO wymieniaja w ramach gwarancji.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: devil1234 »

djtc pisze:W każdym bądź razie jestem zły że mnie salon w to wciągnął i nawet się nie ponoszą do odpowiedzialności.
Jaki salon?
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
djtc
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, 15:02
model samochodu: KIA OPTIMA GT

Re: przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: djtc »

Salon KIA z Opola KIA SZIC.
Rozmawiałem z nimi ale stoją przy swoim i nie chcą wymienić.
Na co mam się powołać i ewentualnie może jakieś namiary na kogoś kto miał podobną sytuację, żeby mnie naprowadzić na wymianę co i jak.
Tomek
Kia Optima GT + TEC + SRF
djtc
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, 15:02
model samochodu: KIA OPTIMA GT

Re: przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: djtc »

Marcin pisze:Te kamerki tak mają, ale z tego co koledzy pisali na forum (musisz poszukac), to ASO wymieniaja w ramach gwarancji.
Marcin może opisz skąd to wiesz i może dasz jakieś namiary na kogoś jak to jest ogólny problem z kamerą to bym podjechał do innego salonu żeby to naprawili.
Tomek
Kia Optima GT + TEC + SRF
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: vilip76 »

O ile się orientuję, wymianie podlega(-ła) kamerka z WEWNĘTRZNYM pęknięciem, chyba soczewki, nie szybki ochronnej. Ale mogę się mylić...
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: Marcin »

Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: Seb »

djtc w ostateczność możesz to zrobić z AC jak masz. Kamyczek uderzył i już. Takie ASO omijałbym
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: chudy »

Wymianie podlega cała kamera, nie ma możliwości wymiany samej szybki. Te pęknięcia to standard, moja była pęknięta po jakimś 1000km i reklamowałem w listopadzie 2016 - wtedy jeszcze nie chceli tego wymieniać na gwarancji. Teraz kilku chłopaków pisało, że wymiana w ASO była bezproblemowa, czyli że zaczęli to już traktować jako wadę, a nie winę użytkownika.
SW GTLine Black & SW GT Black
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: przednia kamera na zderzaku problem

Post autor: Razg »

@ djtc
Spróbuj im jeszcze powiedzieć, że wiesz o tym, że dostali z centrali oficjalny biuletyn w którym jest wspomniany ten problem w Optimie i podlegać to powinno wymianie gwarancyjnej (tak mi powiedzieli w Gliwicach po sprawdzeniu). Oczywiście daj im to na piśmie i o odmowę również poproś na piśmie, ciekaw jestem czy skoro taki biuletyn został rozesłany, to dadzą to na papier.

Jak nie to może faktycznie spróbuj w innym ASO, chociaż wg mnie najlepsza obsługa powinna być tam, gdzie się samochód kupiło, więc nie dałbym się tak o zbyć.

Edit: U mnie na pierwszy rzut oka też wyglądało to podobnie i na uszkodzenie mechaniczne, ale jak się przyjrzałem dokładnie to okazało się, że to pęknięcie jest od "wewnątrz" i nie czuć pod palcem zewnętrznego uszkodzenia szkiełka. Jak jest u Ciebie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”