Zimia i Optima

forum użytkowników modelu Optima
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Zimia i Optima

Post autor: bondarek »

Też tak macie zimą :)

Obrazek

Oczywiście nie działał tempomat, system antykolizyjny i czujniki parkowania :).
OPTIMA GT +tech 2017
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zimia i Optima

Post autor: Piotrapn »

Kiedyś pewna blondyna EB.powiedziała ,taki mamy klimat :D
A tak całkiem poważnie nie zależnie jakim autem byś jechał w złych warunkach atmosferycznych, było by podobnie :(
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zimia i Optima

Post autor: Seb »

u mnie tego tak nie widać ;), reszta podobnie :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Zimia i Optima

Post autor: MrAdamo »

Nawiązując do tematu zimy i Optimy - jestem pozytywnie zaskoczony prowadzeniem tego auta na śliskiej nawierzchni.
Obawiałem się, że moc silnika w wersji GT, będzie przeszkadzać podczas jazdy w warunkach zimowych. Nic takiego jednak się nie dzieje, do tego zestrojenie ESP jest tak nie inwazyjne, że aż naprawdę miło się to auto prowadzi na śniegu i śliskiej nawierzchni.

Optima jest moim 18 samochodem z kolei i porównując ją do poprzednich aut ( bez napędu 4x4 ) naprawdę świetnie się prowadzi w warunkach zimowych i jest bardzo przewidywalna. Dla mnie to kolejny argument na plus dla Optimy :)
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zimia i Optima

Post autor: Piotrek »

Ja mam z kolei odmienne zdanie co do ESP - spodziewałbym się czasami szybszej reakcji. Jak ucieka tył to spoko - niech działa jak działa - szybka kontra I jedziesz dalej. Problem pojawia się w momencie jak z zakrętu ucieka przednia oś I to mi się nie podoba. Zimę mamy jaką mamy, warunki supertrudne nie są (przynajmniej w tych częściach podkarpacia I małopolski gdzie śmigam). Niemniej kilkanaście razy nadziałem się już na sytuację, że samochód wyjeżdża mi z zakretu przodem I nic, żadnej reakcji ze strony ESP. Co ciekawe im wolniej jade tym ten efekt jest bardziej odczuwalny. Przy prędkościach międzymiastowych/autostradowych takich spostrzeżeń nie mam.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Zimia i Optima

Post autor: bidżej »

ESP generalnie w takich sytuacjach przy niskiej predkosci radzi sobie "tak sobie" nie tylko w Kii, bo czesto przednie kola sie kreca, tylko po prostu nie skrecaja, wiec niebardzo jest jak rozpoznac ten poslizg. Mialem wczesniej Golfa VII i tez nie dawal rady.
ESP rozsadku i skilla kierowcy nie zastapi :(
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
mpaw
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2017, 18:11
model samochodu: Optima GT

Re: Zimia i Optima

Post autor: mpaw »

Ja również pozytywnie odbieram jak się prowadzi w śniegu. Zdziwiło mnie tylko wyłączone czasowo AEB, ale jak widzę to normalne w Naszych egzemplarzach.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimia i Optima

Post autor: chudy »

przy obecnych warunkach jeszcze większą rolę od ESP odgrywają opony i tu są gigantyczne różnice w prowadzeniu ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zimia i Optima

Post autor: Piotrek »

chudy co do opon pełna zgoda.

bidżej rozumiem, cały widz polega na tym, że w ESP masz też czujnik położenia kierownicy/skrętu kół, więc to też powinno być brane pod uwagę. Jest jednak jak jest, więc opcje są dwie: jechać szybko albo "jak z jajkiem" I uważać podwójnie 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: Zimia i Optima

Post autor: bondarek »

To pierwsza moja zima z Optimą, ale poprzednie samochody chyba nie zbierały takich nawisów :)

Wczoraj wieczorem warunki były dość ciężkie, szczególnie na A1, ale całkowicie zgadzam się z MrAdamo, auto prowadziło się bardzo pewnie i spokojnie. Na pewno wpływ na to mają opony, w moim przypadku Goodyear UG Performance G1 FP, które świetnie trzymają na błocie.

Jeśli chodzi o ESP, to dla mnie działa bez zarzutu, w Peugeot'ie reagował o wiele szybciej i doprowadzał mnie do szewskiej pasji, osobiście wolę żeby te systemu zostawiały mi nieco marginesu a nie od razu się wtrącały :).
Ogólnie podoba mi się zestrojenie wszystkich tych "pomagaczy", zarówno ESP, tempomat jak i system przeciw zderzeniowy uruchamiają się dokładnie wtedy, kiedy potrzeba i nie przeszkadzają w prowadzeniu, nawet bardziej dynamicznej jeździe.
OPTIMA GT +tech 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”