Szaro-czarna tapicerka w kombi

forum użytkowników modelu Optima
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: kysior »

Hej

Przymierzam się do zakupu XL w kolorze biała perła. Byłem zdecydowany na czarną tapicerkę, ale może jednak wziąłbym dwukolorową, szaro-czarną. Ktoś ma taką? Możecie wrzucić jakieś zdjęcia, jak się to prezentuje? Brudzi się?

Ciężko gdzieś znaleźć auto z taką tapicerką żeby na żywo pooglądać :(
pyton1985
Posty: 16
Rejestracja: 06 sty 2018, 20:31
model samochodu: KIA Optima 2.0 benzyna xl

Re: Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: pyton1985 »

A jest w tej wersji taki kolor tapicerki ?
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: kysior »

Jest. Nie ma beżowo-czarnej
Ta:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optim ... 2899a306af

ma właśnie taką. Tylko nie wiem, jak się to z białym kolorem będzie zgrywać.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: Marcin »

Pamietaj, ze ludzkie oko lubi kontrasty. Ciemne nadwozie, jasne wnetrze. Jasne nadwozie, ciemne wnetrze. Ja bym sie tego trzymal, chyba ze wyjatkowo Ci sie podoba taka opcja wykonczenia. Ja jezdzilem demo w tych odcieniach (z zewnatrz grafit) i powiem Ci szczerze, ze tak sobie. Jakos te szarosci do mnie nie przemawiaja. Wielka szkoda swoja droga, ze nie ma w PL opcji, ktora jest dostepna w Niemczech, a mianowicie ciemno czerwonej skory :twisted:
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: Piotrek »

krysior wersja jaką podlinkowałeś to L-ka, więc się nią nie sugeruj - w XL masz pełnoą skórę, więc kolor może być inny.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
pyton1985
Posty: 16
Rejestracja: 06 sty 2018, 20:31
model samochodu: KIA Optima 2.0 benzyna xl

Re: Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: pyton1985 »

Z tego co mi wiadomo,to w XL tylko skóra.
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: kysior »

Tak, wiem że skóra. to było zdjęcie poglądowe.

Marcin wiem, że ludzkie oko lubi kontrasty. Od jakiegoś czasu jeżdżę ciemnymi autami z jasną tapicerką. Teraz miał być negatyw. Ale tak sobie pomyślałem, że ja będę głównie na to auto patrzył od środka, chyba będzie mi przyjemniej patrzyć na szaro-czarny środek, niż na cały czarny. No ale jeszcze się waham...


To zdaje się jest XL i skóra:
Obrazek

Obrazek
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: chudy »

Wybór koloru to kwestia mega indywidualna, mi się jasny środek nie podoba i nigdy bym nie wziął. Mam cały czarny razem z podsufitką w GT co mi się mega podoba, a znowu mój szwagier mówi ze moja optima w środku jest jak karawan i on zawsze dla odmiany bierze jasne tapicerki. Tak więc wybieraj to co Ci najlepiej leży bo to ty będziesz tym jeździł.
Jedna uwaga do jasnych tapicerek - miałem kiedyś piękną jasną w helmucie i w lato brudziła się od wszystkiego jak się człowiek pocił, a jak przewiozłem grubasa w jeansach to fotel pasażera był cały niebieski i ledwo się doprał :)
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: Seb »

Potwierdzam z tym brudzeniem jako właściciel jasnego wnętrza, mimo iż gruby raczej nie jestem. Sposób to mokre chusteczki, takie dla niemowląt
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Szaro-czarna tapicerka w kombi

Post autor: Linkpl »

Jasny środek jest bardzo fajny, nadaje autu dożo lepszego wyglądu. Mi się bardzo podobał, ale nie było dostępnych samochodów jak brałem, a czekać za bardzo nie było czasu ani sensu. Utrzymać jeden i drugi jest dokładnie tak samo trudno, ponieważ czarna skóra w GT również się brudzi i wtedy świeci się jak psu j..ca. Jeśli ktoś ma czarny środek i o niego nie dba to wygląda również bardzo źle. W lato dużo bardziej się nagrzewa, przez co bardzo szybko staje sucha, dużo szybciej niż jasna skóra. Jeśli ktoś jest zdania że o czarny skórzany środek nie trzeba tak dbać jak o jasny to jest w błędzie i bardzo szybko czarna skóra staje się niczym papa na dachu ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”