Facelifting Kia Optima 2018

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: chudy »

No i dobrze powiedziane, że nie bardzo co jest poprawiać. Ja po ponad roku jazdy i przejechaniu nimi około 40k jestem jak na razie bardzo zadowolony, główne braki to właśnie:
- Słaba widoczność z tyły przy kiepskich warunkach (jest szansa że to poprawili tą kamerą HD)
- Brak halogenów przód przy ledach (dodali, ciekawe jak świecą)
- Brak HUDa (no i z tym lipa bo nie dodali mimo, że robią w Stingerze)
- Zwykłe kierunki przy ledowych światłach (taka sama lipa jak z tym hudem)

tak więc dla mnie tak pół na pół ten lift, silniki sprawa drugorzędna, chociaż mogli dać 2 litrowego diesela którego wsadzają do Sorento i by było o niebo lepiej.
SW GTLine Black & SW GT Black
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: kysior »

chudy pisze:No i dobrze powiedziane, że nie bardzo co jest poprawiać. Ja po ponad roku jazdy i przejechaniu nimi około 40k jestem jak na razie bardzo zadowolony, główne braki to właśnie:
- Słaba widoczność z tyły przy kiepskich warunkach (jest szansa że to poprawili tą kamerą HD)
No właśnie , a próbował ktoś podmienić kamerę cofania na inną, lepszą?
chudy pisze: - Brak halogenów przód przy ledach (dodali, ciekawe jak świecą)
To też dziwne, w XL obecnym były ledy i przeciwmgielne. IMO mogli je chociaż zabudować w reflektorach głównych. Te przeciwmgielne po lifcie dużo ładniejsze, niż te z XL, które wyglądają trochę jak akcesoryjne z aliexpress...
chudy pisze:- Brak HUDa (no i z tym lipa bo nie dodali mimo, że robią w Stingerze)
- Zwykłe kierunki przy ledowych światłach (taka sama lipa jak z tym hudem)
100% racji
chudy pisze: tak więc dla mnie tak pół na pół ten lift, silniki sprawa drugorzędna, chociaż mogli dać 2 litrowego diesela którego wsadzają do Sorento i by było o niebo lepiej.
dwulitrowy diesel jak najbardziej pożądany, ale zmiana na mniejszy i słabszy IMO niezrozumiała - już mogli zostawić stary...
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: bidżej »

Sporo aut nie ma świateł PM jeśli mają LEDowe reflektory - nie potrzeba ich w zasadzie.

Diesel - widać Koreańczycy nie chcą być tacy sprytni jak Niemcy, więc wkładają do samochodów to, co ma szansę spełnić normy. Obstawiam, że Sorento straci tego dizla w następnej generacji.

A HUD - no bajer, ale zbędny. Z czegoś musi się brać cena Golfa za auto większe od Passata.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: robert-km »

No ale ten HUD to ma też mazda. W zeszłorocznym modelu był wyświetlany na pleksi/szybce, a teraz po faceliftingu przenieśli to bezpośrednio na szybę.
Żałuję, że moja optima tego nie ma, a dziwi mnie, że nie zamontowali HUDa przy okazji liftingu. To nie tylko bajer, podnosi też bezpieczeństwo przenosząc najważniejsze informacje na szybe.
Dzięki temu nie trzeba odrywać wzroku od drogi, a ma się dostęp do obecnej prędkości, ograniczenia prędkości, wskazówek nawigacji i co tam jeszcze producent umieści.
Moim zdaniem decyzja o odpuszczeniu tego jest bardzo kiepska.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: chudy »

Dla mnie HUD to też nie bajer, a bardzo przydatne urządzenie. Mega lubię jeździć optimą bo jest bardzo wygodna, ale w długie 1000km+ nocne trasy jadę mazdą właśnie ze względu na HUD - wygaszam praktycznie wszystko w aucie i wykorzystuje do nawigacji i podstawowych danych o jeździe HUDa, oczy się tak nie męczą i nie odrywa się uwagi od drogi. Oczywiście do codziennego bujania dookoła komina zupełnie nie potrzebny, ale na długie trasy to dla mnie system wręcz niezbędny jak tempomat.

Z diesla 2.0 raczej za szybko się KIA nie wycofa bo nie ma alternatywy, mniejsze silniki nie uciągną takiego auta jak Sorento, a wątpię żeby zrezygnowali w nim z jednostek wysokoprężnych i poszli tylko w stronę benzyny.
SW GTLine Black & SW GT Black
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Linkpl »

Nie wiem czy śledzicie sprzedaż bieżącą samochodów w tym segmencie ... ale jest kilka faktów o których należy wspomnieć.

1. Kia Optima nie ma łatwego życia wśród narodu wychowanego na auto świecie - to taki niemiecki periodyk motoryzacyjny ...
2. W styczniu tego roku Optimy sprzedało się w sumie około 108 sztuk - zarejestrowanych - nie wiem ile za grudzień.
3. Aby mieć porównanie skali to należy wiedzieć, że np. Skody SuperB w tym czasie sprzedało się 750 sztuk, Passata bardzo podobnie w tym segmencie.

Wniosek z tego jest taki, że w sumie jak na bardzo niszową markę w tym segmencie rynku to Optima sprzedała się bardzo dobrze w styczniu ... Jeśli sprzedało się mniej Talismana ... :)

Dla chcących przyjrzeć się danym ... https://www.samar.pl/__/3/3.a/97421/TOP ... cale=pl_PL

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

Myślę, że optima na naszym rynku pod względem liczby nowych nabywców nigdy nie będzie konkurencją dla superba lub passata. Superba kupują ludzie, którym potrzeba ultraładowności I możliwości "biegania" po wnętrzu. Natomiast Passat to Passat - ikona na rynku flotówek jadąca na opinii niezniszczalnego diesla 1.9.
Optima bardziej może być (pod względem sprzedaży) konkurentem Mazdy 6, Thalismana, Peugeot 508, może nawet Avensisa, aczkolwiek ten pewnie sprzedaje się lepiej.
Tak czy siak, należy się cieszyć, że jeździmy unikatami - łatwiej będzie sprzedać za kilka lat bo to:
a) samochód fajny
b) na rynku wtórnym nie występuje zbyt licznie (wiem, bo szukałem używki zanim zdecydowałem się na nówkę).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Sigma_74 »

znika z niej najlepszy silnik 2.0 PB, w zamian 1.6 T GDI - ta ekologia nawet KIA wykończą.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: bidżej »

ale 1.6 tGDI to bardzo fajny silnik :>
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Sigma_74 »

ta, ale z turbo i innymi gadzetami do zepsucia sie.

mi sie marzy jakas V benz wolny ssak pod maską a nie wiertarka.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”