Facelifting Kia Optima 2018

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Bandi »

Jak widać kosmetyka tylko!, a szkoda mogli chociaż nawigację większą zabudować taka jak jest na androidzie 10,1 cala, ładnie by wyglądało. No i nie wersja GT-line tylko jeden wydech? czyżby do wersji GT zarezerwowali podwójny, albo zrezygnowano całkowicie na poczet pojedynczego z podwójną końcówka?? ciekawe zagranie i jak będzie czas pokaże. Ale na prawdę to się nie wysilili z tym face liftingiem. :o
Kia Optima GT-Line SW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Seb »

wg mnie mieli ciężko bo auto się udało. Ciężko poprawiać coś co jest dobre.
Z drugiej strony to miał być lifting i jest ;)
Po co Tobie aż 10" na konsoli środkowej. Chyba praktyczniej wrzucić wyświetlacz zamiast zegarów i tam poupychać co się da.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Bandi »

Seb np nawigacja była by bardziej czytelna jak obraz byłby podzielony na dwa, a zawsze większe ładnie się to prezentuje, jak oglądałem w sieci właśnie te nawigacje dedykowane do naszego samochodu na androidzie. :D
Kia Optima GT-Line SW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Seb »

Chyba jestem za długo po ślubie i chyba skapcaniałem bo od razu pomyślałem, że będzie więcej kurzy widać ;)
Jak jadę nocą to czasem wygaszam ekran i zostawiam między zegarami (oczywiście trasa). Za dużo światła daje 8", o 10" strach myśleć.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Bandi »

A to u mnie mogę regulować jasność ekranu, w samej nawigacji i tam gdzie regulujesz podświetlenie guzików to nawi też mi się ściemnia. Jest całkiem przyzwoicie. :D
Kia Optima GT-Line SW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: chudy »

ładniejsze felgi i dodane halogeny przy ledach (czego teraz mi trochę brakuje) - tyle widzę na plus
SW GTLine Black & SW GT Black
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

Pytanie jak te halogeny działają? Jeśli tak, jak w wersji M/L to ja podziękuję bo one praktycznie nic nie rozświetlają. Jedna żarówka h5 daje więcej światła i robi lepszą robotę niż trzy ledy obecnie :cry:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Eclipse
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Eclipse »

A new addition to the range, the Optima is also available with Kia’s 180ps 1.6-litre T-GDi engine for the first time. The lightweight turbocharged engine offers buyers a new gasoline powertrain option between the naturally-aspirated 163ps 2.0-litre CVVL (Continuously-Variable Valve Lift) engine and the 245ps 2.0-litre T-GDi which powers the high-performance Optima GT.

Dobra nie usmiercaja 245 koni :)
Ktos pisal o zamawianiu obecnej wersji. KIA Nadarzyn pod Wawą gdzie serwisuje zony Sportage nie przyjmuje zamowien juz na optime.
Tylko na lift czekaja. Mozna kupic od reki jakies spady z placu. Tych samochodow nie ma praktycznie. Wszystkie sie sprzedaly.
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Linkpl »

W sumie to czekałem na większego diesla, ale niestety będzie mniejszy ... bo 1.6 i 136 km ...

Szkoda, że nie wrzucili diesla 2.0 ... bo wtedy dla kogoś kto szuka realnej alternatywy dla 2.0 tdi z superb czy pasterza Optima byłaby łakomym kąskiem.

Odbierając swój samochód zastanawiałem się co dokładnie będzie zmienione ... no i w sumie zmian na plus to jest:
1. Kierownica - ta nowsza chyba fajniejsza ... ale w sumie to kwestia przyzwyczajenia
2. Oświetlenie ambient - bajer
3. Halogeny - podobne do wersji amerykańskiej przed liftem.
4. Grill - w wersji k5 był taki wklęsły, na zdjęciach kombi widać, że jest bardziej masywny od obecnego, ale normalnie wypukły ...

W sumie większych rzeczy nie pozmieniali, więc jak ktoś czekał z zamówieniem na wersję po FL to w sumie moim zdaniem silnik diesla z 1.7 na 1.6 to minus, benzyna 2.0 na 1.6 turbo jak najbardziej na plus.

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: bidżej »

2.0 TDI jak i reszta diesli to ślepy zaułek, w który wepchnęli się niemieccy producenci i będą to pasować tak długo, jak się da, bo z innymi technologiami zostali daleko w tyle. Tymczasem Niemcy rozważają całkowity zakaz wjazdu diesli do miast, nic dziwnego, że Kia (tak jak Fiat, Toyota czy Volvo) od nich odchodzą.
A to oficjalne foto:
Załączniki
FB_IMG_1519791946566.jpg
FB_IMG_1519791946566.jpg (98.88 KiB) Przejrzano 1991 razy
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”