Facelifting Kia Optima 2018

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

dymitri co do wolnossaka to nie do końca się zgodze. Kia w tej chwili to ostatni producent oferujący wolnossaka do samochodu z segmentu D. U nikogo innego nie znajdziesz konstrukcji tak prostej (bez dwumasu, turbo, bezpośredniego wtrysku i start-stop). Jak dla mnie uproszczenie konstrukcji jest idealne - mniej rzeczy które mogą się zepsuć. A że spali więcej i dynamika nie powala to nic - da się z tym żyć.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
dymitri
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:31

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: dymitri »

Piotrek jest jeszcze Mazda ;), nadal będą w ofercie wolnossące pomimo debiutu 2.5T. Jeszcze co do FL Optimy, jestem ciekaw jakie silniki dadzą na rynek polski. Sprzedawca zarzekał się że będzie 2.0 diesel, jeśli tak to pewnie będzie to hit floty.
KIA Optima 2.0 Pb XL + Tec Gravity Blue
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

Mazda jest wolnossakiem, ale z bezpośrednim wtryskiem i stopniem sprężania prawie jak w diesel'u, więc jej z optimą porównać nie można.

Co do nowych silników to większy (mocniejszy) diesel byłby mile widziany, bo obecny demonem dynamiki nie jest. Chociaż może i jest - nie wiem. Moje pojmowanie diesla zostało bardzo mocno wykoślawione przez silnik BMW 3.0 R6 245hp z 8 biegowym automatem ZF - cud, miód, malina i orzeszki :twisted: I przez pryzmat tego właśnie diesla patrzę na inne "ropniaki".
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Eclipse
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Eclipse »

Sluchajcie a pewna jest rezygnacja z 2L TGDI? Moze ten pdf dotyczy tylko modeli tych katalogowych typu M, L i XL? GT linia bedzie zapowiedziana jeszcze.
Pytam się bo chcialem zmienic moja Sportage na wlasnie Optine w tym silniku. Jesli KIA zrezygnuje z tego motoru w tym segmencie to olbrzymi blad. Skieruje sie wtedy na cos od VAG'a.

Co do silnika 2.0 DOHC mam go w Sportage. Moze i to jest trwale, proste, niepsujace. Ale umowmy sie. To nie jedzie. Nie jedzie w manualu i nie pojedzie w automacie. Z calym szacunkiem ale to motor z minionej epoki. Pali 10 l i nie jedzie. To dlatego wlasnie chcialem mocniejsza Optime ktora moze spali 11 l ale przynajmniej jet FUN.

Gdyby byla pewnosc ze model Optima z 2.0 tgdi nie bedzie to moze warto przed samym liftem kupic obecny model z tym motorem.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

Eclipse jakie będą silniki okaże się dopiero w momencie jak wersja poliftingowa ostatecznie wejdzie do Europy. Póki co żadne informacje dla polskiego rynku potwierdzone nie są.
Co do "fun'u" w wersji 2.0T GDi to niewątpliwie jest on większy niż w wolnossaku - co do tego nie mam wątpliwości. Nie oszukujmy się jednak, że optima to duże I ciężkie auto z lekko "gumowym" zawieszeniem I do "zabawy" niezbyt się nadaje. Owszem, dynamicznie da się tym przemieszczać, na autostradzie pojedziesz (chociaż z segment D dla ludu objedzie Cię Superb 2.0 4x4 lub Paseratti 2.0 240hp). Niemniej na mocno krętej drodze nie poszalejesz, bo fizyki nie da się oszukać. Fun można znaleźć w hot-hatch'ah za podobną kasę, które są o kilkaset kilo lżejsze a dysponują mocą na podobnym poziomie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Eclipse
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Eclipse »

Ale tu nikt nie mowi o szalenstwie na kretych drogach tylko o normalnej dynamicznej jezdzie.
Gdzie nie bedzie problemu na waskiej powiatowce tira wyprzedzic.
Mi potrzeba rodzinne kombi a nie jakis hot-hatch z miejscem jedynie na walizke kochanki.
Szukam auta dla rodziny, zona i dwie blizniaczki (i ich ubrania) swoje zajmuja :)
Tym rodzinnym kombi wlasnie jest optina a z motorem 2.0 tgdi. A niestety coraz mniej takich samochodow jest...

Mam jeszcze przeglad gwarancyjny za miesiac mojej sportage wiec pogadam w serwisie o nowej optimie.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

Z tym "coraz mniej na rynku" to troche przesadziłeś 8-) Chyba, że chodzi Ci o egzemplarze dostępne od ręki z poprzedniego roku ;)
Uturbioną benzynę 2.0 w segmencie D, która ma ponad 200 kucyków w kombi ma prawie każdy producent (Optima, Passat, Mondeo, V60, Insignia).

P.S. Mając w domu trzy damy I znając "kobiece potrzeby przestrzenne" jeśli chodzi o miejsce na wyjazdowe "fatałaszki" zamiast na optimę spoglądałbym na superba albo merca klasy E poprzedniej generacji. Bądź co bądź bagażnik 552l a 680l to jest delikatna różnica :twisted:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Eclipse
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Eclipse »

Niby tak ale jednak pododba mi sie wlasnie Optima :) Mam tez KIA Sportage wiec wiesz troche czlowiek sie przyzwyczaja do marki :)
zona to najchetniej by chciala nowego Sportage'a ale ten przod... albo sie go lubi albo nie ;)Ja jakos nie moge sie do niego do tej pory przyzwyczaic.
A co do Faceliftingu Optimy to mi sie podoba. Trudna sprawa poprawic cos co i tak jest bardzo ladne.
Mam nadzieje ze w Europie jednak ten motor w poliftowej wersji sie pojawi :)
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: vilip76 »

Wg mnie GT będzie maks. 1,6 turbo.
I raczej skłaniam się ku temu, żeby zamówić teraz niż czekać na lift w PL. Kombi wejdzie później, jak podejrzewam...
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: MrAdamo »

Sprawdzałem w poniedziałek i wersja GT w sedanie (wiem, że chcesz kombi) na stoku była tylko 1 sztuka w kolorze czarnym.
Jak bym chciał inny kolor to tylko to co stoi u dilerów lub dema do odkupienia. Myślę, że z wersją kombi będzie podobnie.
Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który sprzedaje samochody w salonie jednej z marek i mówi, że samochodów już się nie sprzedaje ( szukanie klienta, wydzwanianie z ofertami), tylko obsługuje klientów, ponieważ ludzie walą drzwiami i oknami.
Jak klientowi coś nie pasuje to nie staje na głowie żeby go utrzymać, tylko jutro przyjdzie następny któremu będzie pasować. Tak nam się rynek sprzedaży nowych samochodów zmienił w 2017 r.
Osobiście widziałem, jak pod koniec roku w salonie samochodowym jednej z marek premium, handlowiec siedział z nogami na biurku i namiętnie grał w gry internetowe na oczach klientów serwisu. Zachodziłem w głowę jak to możliwe, ze gościu jeszcze tam pracuje. Pewnie wykonał z nawiązką limit sprzedaży i mógł sobie pozwolić na takie zachowanie :lol: .
Kia Optima SW GT Gravity Blue
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”