Facelifting Kia Optima 2018

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: vilip76 »

Stwierdzam, że obecny podwójny wydech GT (2x1) jest ładniejszy niż nowy 2x2. :lol:
Dlatego warto brać przedlifta :D
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: PawełC »

The infotainment system is linked to the Optima’s new higher-resolution Around View Monitor (AVM) camera system.

Z opisu wynika że poprawili jakość kamer co pewno przełoży się na lepszy widok na ekranie czego w obecnej wersji uważam że brakuje. :cry:
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: vilip76 »

Dali m.in. HD:
"W zależności od wersji lista wyposażenia obejmuje: system info-rozrywki z 7 lub 8-calowym wyświetlaczem dotykowym i wspomagający manewrowanie system kamer HD z widokiem w promieniu 360 stopni oraz całą masę elektronicznych "aniołów stróży" (jak np. system monitorujący zmęczenie kierowcy i ostrzegający o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu czy system automatycznego hamowania przed przeszkodą z funkcją wykrywania pieszych)."

Za:
http://motoryzacja.interia.pl/raporty/r ... Id,2550655
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: chudy »

Jak to z tym HD będzie to trzeba w praktyce w nocy przy słabej pogodzie sprawdzić bo może być jeszcze gorzej, mi brak HD w tym systemie nie przeszkadza, a właśnie słaba widoczności w kiepskich warunkach pogodowych w nocy.
btw - HUDa by mogli dołożyć, to siara że go nie ma już w obecnej wersji

bidżej , ale zakaz wjazdu diesli do miast to powyżej konkretnych norm, czyli obecne nowe auta spokojnie mogą śmigać
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: vilip76 »

Żeby dołożyć HUD-a, to musieli by przeprojektować cały model, tak jak to miało miejsce w przypadku przesiadki z Magentisa na Optimę.
Wg mnie chcieli przede wszystkim wprowadzić mniejszy silnik diesla i pośredni benzynowy (między 2.0 163 KM a 2.0 245 KM w GT to przepaść). Przy okazji zmienili felgi, kolor lusterek i jakieś tam popierdółki... pokazują, że trzymają rękę na pulsie i idą z duchem czasu (ekoprzymus ;) ).

Ja czekam na obecne 245 KM, bo wbrew doniesieniom wątpię, że go będą kontynuować.
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: PawełC »

Ciekawe jak będzie z cenami ;) pewno tańsze nie będą :D
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: chudy »

A z jakiej paki HUD wymaga przeprojektowania całego modelu? Wystarczy zmienić trochę deskę i dołożyć prosty system HUD taki jak np. w mazdach i już wystarczy, mi przy obecnym wyposażeniu GT nie brakuje niczego z wyjątkiem właśnie HUDa i dziwi mnie to że przy tak doposażonym aucie brakuje tego systemu nawet jako opcji.
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: vilip76 »

Może jeszcze kminią, czy dać pleksi, czy taki z prawdziwego zdarzenia... :D
Spotkałem się z opinią, że auto jest relatywnie krótko na rynku, a już fundują mu FL. Wg mnie mogli wprowadzać te silniki bez zmian reszty i prawdziwy FL zrobić np. za rok. Mnie to w sumie nie martwi, bo jako całość optima się broni i bez FL. Wygląda cały czas super i ma świetne wyposażenie. No ok, HUD-em bym nie pogardził, ale mogę bez tego żyć.
Nawet Seb pisał tu, że model jest na tyle udany, że nie za bardzo jest co (jeszcze) zmieniać. I tu się podpisuję obiema rękami.
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Marcin »

W Stingerze HUD wyswietlany jest bezposrednio na przedniej szybie. Zadnej pleksi/szkla.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Linkpl »

bidżej pisze:2.0 TDI jak i reszta diesli to ślepy zaułek, w który wepchnęli się niemieccy producenci i będą to pasować tak długo, jak się da, bo z innymi technologiami zostali daleko w tyle. Tymczasem Niemcy rozważają całkowity zakaz wjazdu diesli do miast, nic dziwnego, że Kia (tak jak Fiat, Toyota czy Volvo) od nich odchodzą.
Tak i nie wiem czym będą jeździć ... chyba zaczną kupować Kie ...
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”