Facelifting Kia Optima 2018

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: vilip76 »

Taa... wszedłem wczoraj z ciekawości do salonu Skody.... pies z kulawą nogą się na mnie nie spojrzał. Stałem koło superba. Macałem, właziłem do środka, trzaskałem drzwiami i prawie położyłem się w bagażniku. Zero zainteresowania potencjalnym klientem.
Salon szczyci się tym, że jest numerem jeden w Polsce. Chyba kupię optimę :lol:
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: robert-km »

Jak szukałem auta dla siebie, to wszystko z grupy VW odrzuciłem nawet na te auta nie spoglądając.
Byłem w salonach Hyundaia, 2 salonach Kii, Mazdy i Forda. Z tych miejsc najmilej wspominam Mazdę.
Poziom obsługi przerastał wszystkie pozostałe salony na głowę - kawa, pełne zainteresowanie, telefony z propozycją jazd próbnych autami w różnych wersjach, itp.
W Kii, gdybym sam sobie nie poszukał szansy pojeżdżenia optimą GT, to bym jej nie wziął. Po jeździe próbnej miałem dostać wycenę i informację w ciągu 2 dni - po tygodniu poszedłem do innego salonu...

Zdecydowałem się na Optimę pomimo salonu, więc na to bym nie patrzył na twoim miejscu.
Raczej poczekałbym na nową optimę w Polsce i... wziął 2017, jeżeli jeszcze się da :D Cena powinna trochę spaść, a zmiany moim zdaniem nie są na tyle rewolucyjne, żeby robiło to większą różnicę.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: kysior »

No niestety, zwiedziłem 3 salony i w każdym czułem się intruzem... A i tak zamówiłem.
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Bandi »

A tu mała prezentacja lektor rosyjski: https://www.youtube.com/watch?v=B8M6njYeH90
Kia Optima GT-Line SW
Th0rq
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2018, 17:16

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Th0rq »

Jestem na etapie decydowania się na Optime . Rozmawiałem w minionym tygodniu ze sprzedawcą z Gdańska i podobno będzie nowy diesel w PL , ale będzie to 1.7 , 136 KM :lol: Nie wiem ile w tym prawdy , ale takie info dostałem od dealera .
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: vilip76 »

Wg mnie bzdura. Będzie większy diesel 2.0 od sorento i benzyna 1.6T ok. 190 km. Takie moje typy... ;)
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: devil1234 »

Jeśli wsadzą silnik diesla 2.0 to ile takie auto będzie musiało kosztować? Bo wg mnie lekko 10k+ w stosunku do 1.7, a to oznacza, że przewyższy cenowo GT.

Nie wydaje mi się, żeby ludzie woleli dopłacać do diesla 2.0 kosztem wersji GT, gdzie moc, awaryjność są na dużo lepszym poziomie, oczywiście kosztem spalania.
Jeżeli ktoś będzie chciał diesla to zapewne dlatego, że będzie dużo jeździł poza miastem, a spalanie GT w trasie nie będzie wcale jakoś większe niż w/w diesla.
Biorąc pod uwagę jeszcze to jak władze dissują diesle i nie wróża im przyszłości...

Oczywiście znajdą się chętni, ale czy będzie ich na tyle więcej aby wprowadzać nowy silnik do oferty?

Osobiście, do mnie nie przemawia wybór droższego diesla 2.0 (185KM) kosztem benzynowego GT (245KM).
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

Wszystko zależy od ceny. Jesli tak jak mówisz będzie +10k do obecnej to może być różnie. Ale co w przypadku gdyby diesel 2.0 zastąpił obecny 1.7 bez zmiany ceny? Wtedy optima ON byłaby idealną konkurencją dla paseratti / mondka / superba jako samochód flotowy dla managerów średniego szczebla. Bo obecnie umówmy się, jeśli ktoś ma do wyboru flotówkę 141 hp vs 170/190/210 hp to wybiera raczej tę drugą opcję. Przynajmniej ja bym tak zrobił nawet pomimo tego, że optima jest ładniejsza w środku niż VW, skoda lub ford.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: devil1234 »

Piotrek pisze:Wszystko zależy od ceny. Jeśli tak jak mówisz będzie +10k do obecnej to może być różnie. Ale co w przypadku gdyby diesel 2.0 zastąpił obecny 1.7 bez zmiany ceny?
Serio w to wierzysz? Producent przecież nie będzie wprowadzał nowego droższego w produkcji silnika i dopłacał do interesu. Ewentualnie może być tymczasowa promocja, ale to co innego.
Piotrek pisze:Bo obecnie umówmy się, jeśli ktoś ma do wyboru flotówkę 141 hp vs 170/190/210 hp to wybiera raczej tę drugą opcję. Przynajmniej ja bym tak zrobił nawet pomimo tego, że optima jest ładniejsza w środku niż VW, skoda lub ford.
Biorąc pod uwagę jak sprzedają się dieslowskie passaty 2.0 (140-150)/(170-190) to jesteś w mniejszości.
Większy zbyt mają te słabsze.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

Co do ceny nowego diesla to nie jest to kwestia tego w co wierzę, tylko tego co wymusi rynek. Być może Kia dojdzie do podobnych wniosków co Ty I "wykmini", że diesel niewiele tańszy od wersji GT to strzał w kolano. I wtedy będzie musiała dostosować cenę. Jak jednak będzie przekonamy się wraz z debiutem nowego diesla (o ile takowy będzie).
Biorąc pod uwagę jak sprzedają się dieslowskie passaty 2.0 (140-150)/(170-190) to jesteś w mniejszości.
Większy zbyt mają te słabsze.
Ok. Jestem w stanie to zrozumieć, ponieważ gro z tych samochodów trafia do prywatnych właścicieli.
Jeśli jednak chodzi o flotówki to dpowiedz sobie na pytanie, czy będąc jakimś "menago" I mając do wyboru w firmie samochód flotowy wybrałbyś 141 konną optimę czy 190 konnego superba/passata? Dla mnie wybór jest oczywisty.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”