Facelifting Kia Optima 2018

forum użytkowników modelu Optima
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: FISH »

Oj tam, oj tam......
Stereotypy z tym dieslem do dużych przebiegów :D Może było to aktualne 20 lat temu jeszcze, ale dzisiaj chyba już niekoniecznie. Dzisiejsze diesle są ju tak skomplikowane (osprzęt) oraz wyżyłowane (wysilone), że trwałość wspomnianych mieści się w granicach zadbanej benzyny.
Tak na marginesie tylko - około 25 lat temu popularny silnik citroena 1,9D który osiągał bez problemu przebieg 700 - 800 tkm miał z tej pojemności całe 58 KM. Jak to się ma do np. 2,0 VW, które w porywach przekracza 200 KM.
Zresztą o wyższości jednego typu silnika nad drugim i odwrotnie napisano już wiele i szkoda pisać dalej.
Póki co jeżdżę 40 - 50 tkm rocznie i nie planuję zakupu diesla.
Ale dzięki za radę :mrgreen:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Sigma_74 »

ja robie 30-40 kkm ale dieslom mowie NIE
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

Nowa optima będzie dostępna w III kwartale tego roku - oficialna premiera w Europie na targach w Genewie, które zaczynają się we czwartek. Miał być diesel 2.0, a będzie 1.6 136KM. Takie informacje dostałem dziś od dealera.
A i wersja 1.6 TGDI GT-line i inne GT-line będą miały (jak już ktoś pisał) podwójną końcówkę rury wydechowej.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Bandi »

No to ładnie, ja cały czas myślałem o silniku 1.6 T-GDI ale go nie było, a teraz go wprowadzają. najgorsze jest to że prawdopodobnie od września 2018 wszystkie silniki benzynowe będą musiały mieć zamontowany odpowiednik filtra cząstek stałych, w benzynie będzie się to nazywało GPF. Koniec braku problemów w benzyniakach? http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... Id,2400545
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: bidżej »

Z tego co wiem, ten filtr ma działać na trochę innej zasadzie niż DPF i będzie mniej upierdliwy.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Bandi »

Oby tak było kolego, ale dla mnie filtr to filtr i szczególnie jak piszą że zasada działania bardzo podobna do DPF i że raczej mogą występować podobne problemy jak w dieslach. Czas pokaże jak będzie, na pewno już nie będzie tak dobrze jak bez filtra. :(
Kia Optima GT-Line SW
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Linkpl »

Poczytaj gazety z 1989 roku jak wchodziły katalizatory ... zobaczysz co ludzie pisali ... a nie było wtedy internetu, to może być ciężko ...

Pozdro
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
miko1988
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2021, 21:07
model samochodu: Optima 2019

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: miko1988 »

Przepraszam że odświeżę trochę temat :) ale niestety mam niewielki problem z moją Optimą a dokładnie miała małą kolizję i muszę wymienić poszycie błotnika tył :/ jako że mam wersję po liftingu z 2019r USA a nigdzie nie widzę na aukcjach aby można było dostać potrzebną część (ćwiarteczkę) z tego roku to mam pytanie czy od wersji przedliftowej 2017 może to będzie pasować? Nigdy jakoś nie porównywałem tak dokładnie przedlifta i polifta (a miałem poprzednio Optimę z 17r) ale wydają się takie same. Jest może mi ktoś w stanie udzielić odpowiedzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”