Pulsowanie tylnych świateł

forum użytkowników modelu Optima
smitek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2018, 20:11
model samochodu: Optima

Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: smitek »

Witam,
Na początku chciałbym Was wszystkich przywitać. Jestem posiadaczem KIA Optima 1.7 crdi 2015r.
Poniżej usterka, która dziś sie ujawniła:
W dniu dzisiejszym przy deszczowej pogodzie i sporej wilgotności zauważyłem że tylne lampy pulsują - nie ma znaczenia czy na odpalonym silniku czy na zapłonie. Nawet podczas otwierania auta centralnym zaczynają pulsować. Jakieś Wasze sugestie co do tej usterki przed pojechaniem do ASO?

Czy wine można zrzucić na przewód masowy?

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SQBunny87
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2017, 05:18
model samochodu: Kia Optima SXL

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: SQBunny87 »

Wilgoć w lampach... (zaparowane?) Jeśli masz Gwarancje to ASO i wymiana gwarancyjna.
Kia Optima SXL 2.0T 277 KM 2015r.
smitek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2018, 20:11
model samochodu: Optima

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: smitek »

Nie widać aby lampy były zaparowane.. jutro rano zajade do ASO - oby dalej pulsowały.. bo auto raczej wyschnie w garażu do rana. A jakaś opinia na temat masy.. może gdzieś się woda dostaje..
smitek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2018, 20:11
model samochodu: Optima

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: smitek »

Może komuś w przyszłości się przyda:

Auto zdiagnozowane przez ASO - uszkodzony przekaźnik świateł stop.
smitek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2018, 20:11
model samochodu: Optima

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: smitek »

Witam ponownie,

usterka powróciła, w dn. wczorajszym po umyciu auta światła stop pulsują. Załączam filmik. Ma ktoś jakiś pomysł?

Widać w ASO wyskoczył jakiś błąd na kompie to po prostu wymienili to co im pokazał komputer :/ ehh

https://www.dropbox.com/s/3g72o8ypx7pxv ... 0.mov?dl=0
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: Piotrek »

Może to nie tyle wina elektroniki co uszczelnienia/zaizolowania? Wybierz się do ASO I zasugeruj, żeby przekaźnik, który Ci wymieniali został dodatkowo zabezpieczony przed wilgocią + wskaż konieczność sprawdzenia uszczelnienia lamp tylnych? Byćmoże któryś z kloszy puszcza wodę do środka, co powoduje zwarcie wywalające błąd wspomnianego przekaźnika.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: zetek »

Myłeś auto w takiej temperaturze ?????????? Ale mniejsza z tym.
Jeżeli masz i się znasz to sprawdź jakie jest ładowanie kiedy tak robi.
Na filmiku nie mogłem tego wyczaić, ale czy 3-cie światło stop też tak pulsuje ???????????????????
smitek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2018, 20:11
model samochodu: Optima

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: smitek »

Tak, auto myłem w niskiej temperaturze z opcją suszenia, poźniej ogrzewany garaż.. generalnie nie ma to znaczenia :) Jeśli chodzi o 3 światło stop ono rownież pulsuje, czasami jest wrażenie że pali się non stop. W chwili obecnej jest w porządku bo wszystko wyschło, 08.03 umówiłem się na reklamacje zgłaszanej usterki - wymiana samego przekaźnika nie rozwiązała zgłaszanego problemu. Dodam że w ASO sprawdzali mase przy pulsowaniu świateł i napięcia były w porządku. Jestem troche zły ale cóż mogę :/ mam nadzieje że uda im się znaleźć przyczynę.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: zetek »

Piszesz, że masz wrażenie, że niekiedy świeci się cały czas. Przychodzi mi na myśl jeden wątek w prawdzie dotyczył on kamery cofania ( po 1 sekundzie gasła nawet jak była założona nowa) przyczyną była uszkodzona wiązka od klapy bagażnika tam gdzie się zgina kiedy otwiera się i zamyka bagażnik. Kable się dotykały. Niech zerkną na nią.
smitek
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2018, 20:11
model samochodu: Optima

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: smitek »

Stwierdzono po raz kolejny uszkodzenie przekaźnika świateł stop. Serwis zrzucił winę na żarówki LED świateł cofania, cięzko mi w to uwierzyć bo żarówki siędzą w aucie juz ponad rok czasu a tu nagle pada od nich przekaźnik i to drugi raz? i dzieje się to tylko po umyciu auta? Proszę o waszą wypowiedź w tej kwestii. Serwis proponuje wymianę żarówek na normalne oraz odpłatną wymianę przekaźnika - jakieś żarty.... ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”