Pulsowanie tylnych świateł

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: Piotrek »

Zmień serwis, zdecydowanie. Jeśli masz gwarancję to niech wymienią lampy z tyłu w całości. A co do odpłatnej wymiany przekaźnika to niech go wymienią w ramach poprzedniego partactwa diagnostycznego. Skoro nie umieli określić usterki to dlaczego za ich błędy masz płacić Ty?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: zetek »

Piotrek nie może jechać do innego serwisu. Kia ma właśnie tą debilna politykę, że jak daną usterkę robił jeden serwis to drugi już tej samej nie może robić.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: Piotrek »

Wszędzie tak jest jeśli naprawa była finansowana przez klienta to gwarantem jest dany serwis. Jeśli jednak samochód jest na gwarancji to gwarantem jest KIA Polska, więc gdzie pojedziesz tam robisz.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: Seb »

zetek trochę dziwne Twoje rozumowanie. Piotrek dobrze pisze
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: zetek »

Mi tak powiedziano w serwisie. Np. Jeżeli pojadę do serwisu ( np. w Poznaniu) i tam będą naprawiać skrzynię biegów i skrzynia po 2 miesiącach się rozpadnie i pojadę do serwisu we Wrocławiu to Wrocław mi jej nie naprawi ( tzn. naprawi , ale za kasę). Tutaj chyba Kia próbuje nieudolne serwisy zmusić do konkretnych naprawa zmusić, że mają naprawić dobrze do końca, a nie każdemu płacić za naprawę tego samego.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: Piotrek »

Tak jak mówisz jest w przypadku naprawy za kasę. W przypadku gwarancji za naprawę i tak płaci centrala, więc gdybyś miał kiedyś taki problem to nie daj sie nabić w butelkę - naprawę gwarancyjną możesz robić gdzie chcesz, w każdym salonie Kia.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: zetek »

To też olewam serwis i teraz sam wszystko robię. Jak chciałem olej w skrzyni zmienić to pytali się po co??? Oni nawet w komputerze nie maja napisane,że maja wymieniać, a producent zaleca.
Daro58
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2022, 07:30
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI

Re: Pulsowanie tylnych świateł

Post autor: Daro58 »

smitek pisze: 08 mar 2018, 14:35 Stwierdzono po raz kolejny uszkodzenie przekaźnika świateł stop. Serwis zrzucił winę na żarówki LED świateł cofania, cięzko mi w to uwierzyć bo żarówki siędzą w aucie juz ponad rok czasu a tu nagle pada od nich przekaźnik i to drugi raz? i dzieje się to tylko po umyciu auta? Proszę o waszą wypowiedź w tej kwestii. Serwis proponuje wymianę żarówek na normalne oraz odpłatną wymianę przekaźnika - jakieś żarty.... ?
Witam Pana wiem że dawno ale czy uporał się Pan z problemem,ponieważ mam to samo w sportage.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”