GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
rdx0
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:13
model samochodu: HYUNDAII30

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: rdx0 »

No sprawdziłem ale popełniłem błąd bo zamiast sprawdzić co ze wspomaganiem dzisiaj ,wsiadłem przyp.....liłem jak kazał hip81 i ruszyłem na autostradę. Zrobiłem 40 km i jest dobrze. Tylko może było od razu dobrze. Druga sprawa to siła zadziałania. Tego się nie da wyczuć żeby siła była w miarę podobna. Poza tym jak nas czytają serwisanci to mają niezły ubaw. Trzeba by się specjalnie wybrać i zrobić ze sto km i zareagować po wystąpieniu objawów. Jak tylko wrócą problemy to tak zrobię. Autem jeździ żona do pracy po aglomeracji śląskiej więc pomału , poza tym nie zwraca na to uwagi. Zwróci jak za trzy lata po gwarancji zapłacę 7 koła za nową kolumnę jak padnie. Na razie nadzieja że będzie spokój.
Pozdrawiam.
rdx0
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:13
model samochodu: HYUNDAII30

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: rdx0 »

W pierwszym poście napisałeś że w aucie za 150 to frustrujące ja Ci powiem że w aucie za połowę Twojego też krew zalewa. Ale na pocieszenie ,mój szef miał BWW żebym mnie pomylił chyba M550? takie biturbo. To się psuło co chwilę od nowości .Wytrzymał 1,5 roku i kupił audi A6 allroad i to jeździło bezawaryjnie. Nabiłem nim też parę tysiecy w pracy. Miesiąc temu wrócił do BMW teraz m5 i zobaczymy co będzie. Morał taki że jak się zacznie coś pier...lić to lepszy czy gorszy nie ma znaczenia a w serwisach tylko jeszcze dobiją.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

rdx0 pisze:W pierwszym poście napisałeś że w aucie za 150 to frustrujące ja Ci powiem że w aucie za połowę Twojego też krew zalewa. Ale na pocieszenie ,mój szef miał BWW żebym mnie pomylił chyba M550? takie biturbo. To się psuło co chwilę od nowości .Wytrzymał 1,5 roku i kupił audi A6 allroad i to jeździło bezawaryjnie. Nabiłem nim też parę tysiecy w pracy. Miesiąc temu wrócił do BMW teraz m5 i zobaczymy co będzie. Morał taki że jak się zacznie coś pier...lić to lepszy czy gorszy nie ma znaczenia a w serwisach tylko jeszcze dobiją.
No ja Ci powiem że z BMW x6 wytrzymałem rok i się pozbyłem, to był dramat na każdej lini, od spasowania plastików i ciągłych trzasków i skrzypień w kabinie po nieustające awarie (na lawecie wracał do domu chyba z 7 razy...), serwis podobnie jak w KIA, w większości przypadków patrzyli na mnie jak na przypieprzającego się o pierdoły debila..., szkoda słów. Inna sprawa, że nie oczekuję po aucie, że będzie bezawaryjne, ale że jak coś się zwali to nie muszę nikomu udowadniać, że jest popsute tylko ASO bierze się za to i naprawia. Mi w Optimie temat wspomagania udało się załatwić w ASO (chociaż pierwsze ASO też mnie olało) i mam nadzieję, że nie wróci, jednak frustrujące jest to, jak widzę ile osób ma z tym problem i są olewane. Nie wierzę, że KIA nic o tym nie wie, zwyczajnie biorą to na przeczekanie i robią z ludzi idiotów, a ten problem naprawdę może zniechęcić do bardzo fajnego auta no i przede wszystkim według mnie jest najzwyczajniej niebezpieczny!
Jeśli ktoś ma jakieś kontakty w mediach, to myślę, że warto by było temat rozbujać żeby się wzięli porządnie za problem...
SW GTLine Black & SW GT Black
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Marabut »

Macie te fejsbuki i tweetery to nagrajcie filmik, opiszcie problem, dodajcie jakieś potwierdzenie że to nie fejk, opinię aso i wrzuccie na profil kia wtedy zareagują... albo kia albo aso, na pewno kogoś to ubodzi
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
rdx0
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:13
model samochodu: HYUNDAII30

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: rdx0 »

a jak mam nagrać opór na kierownicy? Myślisz że komuś zamiast cieszyć się jazdą chce się męczyć z serwisami? Zamieściłem w poprzednich postach film na którym Pan Zachar Zawadzki redaktor naczelny AUTOCENTRUM pokazuje problem( od 22 minuty ) lepszego głosu nam nie trzeba.
Do "chudy" a co załatwiłeś w aso?
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Tak jak pisałem wcześniej w tym wątku, u mnie jakoś w połowie 2018 roku przeprowadzono jakąś regulację (która już pomogła), a dodatkowo wymieniono kolumnę wraz z silnikiem wspomagania i póki co temat nie wraca.
SW GTLine Black & SW GT Black
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: hip81 »

Na maxa powinno cos sie zrobic,moze podac to do TVN TURBO,turbo kamera,moze oni rusza sprawe,a w tym filmie Zachar mowi ze jak skonczy testowac to zapyta w salonie o co chodzi z tym wspomaganiem,moze on cos wie i odpowie.
Generalnie z tego co czytam to czy to Polska,UK czy USA to wszedzie ten problem wystepuje,a zrobic akcje teraz na to to niezly koszt,no ale jak ktos zginie i wyjdzie na to ze Kia to olala to dopiero bedzie.
Ogolnie to sadze ze samochod jest z tym problemem niebezpieczny,wczesniej bylem mega zadwolony i zaskoczony za razem jak pewnie sie prowadzi,tak 160 na godzine i kierownice dwoma paluszkami trzymalem a samochod jak pociag po szynach,pelen luz a ostanio(przed tym jak naprawilem) przy 120 to az mi sie cieplo zrobilo jak nim rzuca,normalnie szok.
Moze sie zmowcie i wszyscy razem pokolei napiszcie do kia Polska ze skarga,moze jak dostana kilkanascie meili to tego nie oleja,moze mozna poprosic jesli koszta nie duze zeby jakis rzeczoznawca wydal swoja opinie co i jak z tym jest,niewiem ale jest grubo przyznacie.
rdx0
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:13
model samochodu: HYUNDAII30

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: rdx0 »

Tylko w tym problem że nie mam tego cały czas a nie będę brał od żony auta i pod wieczór codziennie jeździł z kimś z np.TVN Turbo( ale pomysł dobry). Tylko musiał by zrobić ten manewr zrobić ten co ma to bez przerwy. A reszta potwierdzić okresowe wadliwe działanie wspomagania. Wtedy na bank wystraszyli by się takiej reklamy. Albo opisać w auto świecie czy motorze.Ja spróbuję ustalić telefon do Pana Zachara i może uda się pogadać. Gdzieś przeszukując fora widziałem podobne wpisy przy suzuki chyba SX.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

W sumie pomysł dobry co do Zachara. Na forach USA czytałem o tym. Wyszedł tam nawet biuletyn informacyjny, że jak są problemy trzeba zgłosić się do ASO. Tam podobno zmieniają coś w ustawieniach. Coś pomiędzy trybem sport, a komfort. U nas oczywiście twierdzą, że takich ustawień nie ma.

P.S. Napisałem do Zachar OFF. Podałem również link do tego postu. Zobaczymy czy zainteresuje się naszym problemem.
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: hip81 »

No bo ja np jestem na 100 procent pewny ze to jest usterka elektryczna a nie mechaniczna,widzicie w USA cos robia bo moze ludzie sie postawili dlatego my tez musimy.
Tez widzialem ten filmik na You tube i w opisie koles pisal ze sa dwa tryby pracy wspomagania lekki i standart,ogolnie to byla akcja pod nazwa Steering wheel improvment a kod bledu to SA188.
Fajnie ze napisales do Zachara moze cos poradzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”