GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Nie jest tak pięknie. Problem wrócił sam z siebie. Po świętach jestem umówiony w ASO
SW GTLine Black & SW GT Black
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: devil1234 »

a LKAS masz cały czas włączony?

Może spróbuj wyłączyć i potestować...
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

LKAS bez znaczenia, wyłączony/włączony bez wpływu - to nie to
SW GTLine Black & SW GT Black
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Mała aktualizacja.
Dwa tygodnie temu zostawiłem auto na cały dzień w ASO, całe przekazanie rozpoczęło się od jazdy testowej z "Mistrzem", który wyglądał w sumie od początku jak by wiedział o co chodzi i skomentował to tym, że to częsty problem w japońskich wspomaganiach i dalej, że to dokładnie to samo wspomaganie co w Mazdzie 6, Toyocie Avensis i jakichś tam jeszcze autach. Powiedział też, że często producenci tego problemu nie uznają za awarię tylko jako standardowe działanie tego rozwiązania. Gość wyglądał dość wiarygodnie. Oczywiście problem podczas jazdy próbnej był praktycznie niezauważalny, bo u mnie objawia się zazwyczaj po dłuższej jeździe po mieście jak te wspomaganie się trochę zmęczy. No ale dobra przyjął auto i powiedział, że będą działali.
Po całym dniu w ASO auto odebrane, dostałem informację, że poprawili soft (wspomagania), oraz ustawienie punktu centralnego wspomagania - punkt centralny wspomagania służy do tego że wspomaganie powyżej 60km/h stara się utrzymać ten punkt i nawet przy wyłączonym LKAS będzie delikatnie korygowało kierownicę do punku centralnego. No ale dostałem też info, że nie wiedzą czy to w 100% wyeliminuje problem więc wysłali zapytanie do KIA z pełnym opisem problemu, a zlecenie naprawy pozostawiają otwarte i będą mnie informowali co dalej, a ja żebym teraz poobserwował auto.

No i jak to wygląda z mojej strony - po odbiorze moim zdaniem problem ustąpił w 100% , jeżdżę przez 2 tygodnie i ani razu nie miałem uczucia żeby coś się działo. Z ASO od 2 tygodni nie dzwonili, mi się nie spieszy do nich dzwonić bo puki co chyba poradzili sobie z usunięciem problemu, a zlecenie naprawy mają nadal otwarte, poczekam jeszcze z tydzień i zadzwonię się zorientować co dalej. Ciekaw jestem czy to był faktycznie tylko problem softu i tego ustawienia punku centralnego, ale jak na razie działa, więc cieszę się jazdą, a jak u kogoś występuje to samo to zasuwać do ASO żeby naprawiali ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: PawełC »

chudy pisze:Mała aktualizacja.
Dwa tygodnie temu zostawiłem auto na cały dzień w ASO, całe przekazanie rozpoczęło się od jazdy testowej z "Mistrzem", który wyglądał w sumie od początku jak by wiedział o co chodzi i skomentował to tym, że to częsty problem w japońskich wspomaganiach i dalej, że to dokładnie to samo wspomaganie co w Mazdzie 6, Toyocie Avensis i jakichś tam jeszcze autach. Powiedział też, że często producenci tego problemu nie uznają za awarię tylko jako standardowe działanie tego rozwiązania. Gość wyglądał dość wiarygodnie. Oczywiście problem podczas jazdy próbnej był praktycznie niezauważalny, bo u mnie objawia się zazwyczaj po dłuższej jeździe po mieście jak te wspomaganie się trochę zmęczy. No ale dobra przyjął auto i powiedział, że będą działali.
Po całym dniu w ASO auto odebrane, dostałem informację, że poprawili soft (wspomagania), oraz ustawienie punktu centralnego wspomagania - punkt centralny wspomagania służy do tego że wspomaganie powyżej 60km/h stara się utrzymać ten punkt i nawet przy wyłączonym LKAS będzie delikatnie korygowało kierownicę do punku centralnego. No ale dostałem też info, że nie wiedzą czy to w 100% wyeliminuje problem więc wysłali zapytanie do KIA z pełnym opisem problemu, a zlecenie naprawy pozostawiają otwarte i będą mnie informowali co dalej, a ja żebym teraz poobserwował auto.

No i jak to wygląda z mojej strony - po odbiorze moim zdaniem problem ustąpił w 100% , jeżdżę przez 2 tygodnie i ani razu nie miałem uczucia żeby coś się działo. Z ASO od 2 tygodni nie dzwonili, mi się nie spieszy do nich dzwonić bo puki co chyba poradzili sobie z usunięciem problemu, a zlecenie naprawy mają nadal otwarte, poczekam jeszcze z tydzień i zadzwonię się zorientować co dalej. Ciekaw jestem czy to był faktycznie tylko problem softu i tego ustawienia punku centralnego, ale jak na razie działa, więc cieszę się jazdą, a jak u kogoś występuje to samo to zasuwać do ASO żeby naprawiali ;)
Które ASO obsługiwało to zgłoszenie? Jeśli to nie tajemnica :)
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Żadna tajemnica - Carserwis na Połczyńskiej http://www.carserwis.pl/
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Adambdg »

Przy okazji ostatniego przeglądu poprosiłem o wykonanie tego, co napisałeś.
ASO ogarnęło temat - zobaczymy jak będzie, czekam na dłuższą trasę 8-)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Mała aktualizacja - po regulacjach ASO już 3 tydzień i problem nie wraca, ale dodatkowo wczoraj dzwonili z ASO, że mają odpowiedź KIA w temacie i będą wymieniali jeszcze przekładnię kierowniczą z silnikiem wspomagania, części już zamówili, ale oczekiwanie około 2-3 tygodniu bo nie ma w europie. Mi się nie spieszy bo jak pisałem wszystko już działa jak należy.

Generalnie wygląda to tak, że pierwsze ASO do którego się zgłosiłem totalnie mnie olało, ale drugie od razu zajęło się sprawą i jak na razie jestem bardzo zadowolony z ich działań jak i jakości obsługi.
SW GTLine Black & SW GT Black
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Adambdg pisze:Przy okazji ostatniego przeglądu poprosiłem o wykonanie tego, co napisałeś.
ASO ogarnęło temat - zobaczymy jak będzie, czekam na dłuższą trasę 8-)
i jak po tych regulacjach u Ciebie też problem ustąpił ?
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

U mnie w sumie chyba sam problem zniknął i jak narazie kilka miesięcy spokój
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”