GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Prezes76 »

Bidżej
może i warto ale ja nie mieszkam w DE a auto jest w PL więc słownie raczej problemu nie rozwiążą.
Problem w tym że serwisy w PL są marne-źle to wróży na przyszłość niestety...Wydawało mi się że auto jest już kilka lat na rynku to i serwis będzie w miarę rzetelny i że poprawili już "choroby wieku dziecięcego". Tymczasem ładnie to wygląda tylko z daleka a rzeczywistość jest inna(jakość tego samochodu jest kiepska ogólnie).
Z dnia na dzień utwierdzam się w przekonaniu że nie był to dobry wybór.No cóż ale jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B :)
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Marcin »

Kolego, chyba jestes jedyna tak mocno niezadowolona osoba na tym forum. Ciekawe, czy to suma jakis problemow z tym konkretnym egzemplarzem czy jestes bardziej czujny niz reszta.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Prezes76 »

Byłem zachwycony tym samochodem na początku ale czar prysł............tyle mankamentów i usterek to w 10 letnim trupie się nie znajdzie ale to tylko moje zdanie.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: bidżej »

Nie wiem dlaczego, ale założyłem że mieszkasz w Niemczech - pomyliłem Cię z innym forumowiczem.
W Polsce polityka Kii jest dziwna, a w dodatku z tego co słyszę w ogóle salony samochodowe w PL zachowują się jak udzielne księżniczki. Więc zostaje życzyć powodzenia.

Co do jakości samego samochodu - u mnie wszystko jest lala, a po doświadczeniach z VW swoją Optimę lubię z każdą przejażdżką coraz bardziej. Mam kilka stosunkowo nowych Kii w rodzinie i też nikt złego słowa nie powie. Pech?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Prezes76 »

Jak to mówią...jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :)
Być może miałem zbyt wysokie oczekiwania od nowego auta tej marki :)
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: bidżej »

...albo jeździć nie umiesz :P
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Piotrek »

Prezes76 pisze:Byłem zachwycony tym samochodem na początku ale czar prysł............tyle mankamentów i usterek to w 10 letnim trupie się nie znajdzie ale to tylko moje zdanie.
Polecam w takim układzie zapoznać się / kupić citroena c5 z silnikiem 1.6THP - wtedy poznasz co to znaczy skarbonka na kołach :twisted:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Też przeszedłem sporo aut, a to moja trzecia KIA i z wyjątkiem tego wspomagania to jak na razie rewelacja w porównaniu z vw, renault, czy fordem w których to zdarzało mi się wracać na lawecie i codzienne usterki były dużo gorsze, ale to wspomaganie serio mnie irytuje i zastanawiam się co by tu z nim jeszcze zrobić...
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

1.6 THP czyli gówno BMW. Co do Kia i serwisu. Ja do samego auta mam 2 zastrzeżenia 1. to wspomaganie chociaż już się chyba do niego przyzwyczaiłem lub jest niej uciążliwe. 2 to moim zdaniem kiepski lakier, a w sumie to bardzo łatwy na rysowanie.
Po za tym samochód narazie mi się podoba. Co do serwisu to moim zdaniem większość "debile" dosłownie lub samo Kia.
Dowiedziałem się, że tak jak u mnie już serwis naprawiał wspomaganie ( poprzedni właściciel ) i znowu się zepsuje to na gwarancję mogę tylko jechać do serwisu, który to robił czyli w moim przypadku prawie 300 km. Druga sprawa to nawet w instrukcji pisze, że w ciężkich warunkach olej w skrzyni zmieniać co 60000 km. Więc na pytanie o zmianę oleju przy przeglądzie było wielkie ździwienie, że u nich w komputerze to nawet przy 90000 km. nic nie muszą i ogólnie nie wymieniają, ale płyn hamulcowy to co 2 lata trzeba wymienić gdzie ja tego w instrukcji nie wyczytałem. Ogólnie na koncie FB Kia Polska jest napisane, że Kia teraz podpisała umowę z Orlenem na oleje. Jeszcze trochę i Stringer będzie miał wlewany Selektor :)
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Prezes76 »

bidżej pisze:...albo jeździć nie umiesz :P
Nie umiem-muszę przyjść do Ciebie na lekcję.....
Piotrek pisze:
Prezes76 pisze:Byłem zachwycony tym samochodem na początku ale czar prysł............tyle mankamentów i usterek to w 10 letnim trupie się nie znajdzie ale to tylko moje zdanie.
Polecam w takim układzie zapoznać się / kupić citroena c5 z silnikiem 1.6THP - wtedy poznasz co to znaczy skarbonka na kołach :twisted:
Nie zapoznam się i nie kupię bo nie jeżdżę benzynami...
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”