GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
rdx0
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:13
model samochodu: HYUNDAII30

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: rdx0 »

dalej wszystko dobrze. Ale to krótkie dosyć przebiegi.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

hip81 pisze:rdx0 sorki ale chcialem pomoc :D ,ktos w innym temacie pisal ze mu to niedziala(moze nie zrobil tak jak ja) a u mnie caly czas jest ok,wiec spoko.
Czy cos ruszylo sie w sprawie naszego problem z Zachrem?
Narazie cisza. Podejrzewam, że nawet jak już napisał do KIA to oni tak szybko nie odpowiedzą.
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

Jestem po wymianie sprzęgiełka w układzie kierowniczym bo coś stukało po odpaleniu samochodu na postoju. Ale nadal to nie wyeliminowało dziwnego zachowania układu kierowniczego. Myślę że powinniśmy zrobić jakieś spotkanie bądź ustalić czy nie warto było by podjechać do rzeczoznawcy i ustalić raz na zawsze czy jest to usterka i czy zagraża kierowcy. Bo moim zdaniem zachowanie wspomagania jest niebezpieczne.
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: hip81 »

Moi skromnym zdaniem jest mega niebezpieczne ale jak w przypadku kolegi rdx0 moja naprawa zadzialala i nie mam z czym jechac do serwisu,ciekawi mnie co to moze byc bo napewno nie jest to usterka mechaniczna i dlaczego silne uderzenie kierownico to naprawilo,czy czujniki skrajne np nie czytaly skrajnrego polozenia kierownicy i komputer zle czytal wartosci,kurde niewiem,na maxa mnie to interesuje
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

Z dużą siłą uderzyłeś w skrajnym położeniu?
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Optima12 nie wiesz przypadkiem czy po wymianie sprzęgiełka zrobili kalibrację czujnika skrętu ??????? Według instrukcji producenta powinni.
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

Nie wiem ale wymiana sprzęgiełka tylko usunęła stuki podczas ruchów kierownicy. A uczucie blokady kierownicy tak jak by magnes trzymał i trzeba go oderwać od siebie pozostał. :x
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: hip81 »

Tak mocno uderzylem bo bylem juz mega wkur.... na to i co mi tam jak cos trzasnie to i tak to zrobia na gwarancji,oczywiscie nie na chama zeby nie bylo,ale porzadnie walnelem i jezdzi juz tak 2 tygodnie i jest spoko :D
A z tego co czytalem w USA to najpierw cos progrmem robili i nic,pozniej ten silniczej jak u kolegi i tez nic,pozniej cala maglownice i pomoglo,jezdzil jak dawniej.

Ok, So I have a 2013 optima sxl. Long story short, from day one I noticed all the steering problems people have been posting here. First steering problem was that the wheel would stick. Almost like it would get stuck and you would have to use force to get it to "break loose". Even more noticeable during the winter. Problem #2 - After about 45 mph, car would not go straight, sways back and forth on its own, over steers no matter what I do. Feels like I am drunk driving.
Brought it in at least 6 times, to multiple dealers. Dealers first tried telling me it was normal for electronic steering and that I had to get used to it. F**K OFF! Then they finally did an alignment. No luck. They even changed the steering setting, no luck. I even tried showing them how the stock tires were wearing unevenly due to this problem! Now, what they FINALLY did that helped.

1) New steering column: This included the electronic motor. Now this did fix my sticking steering wheel problem, but not cure the steering problem. It helped slightly, but car was still all over the road.

2) I put new tires on the car. This also did slightly help, but still the car was all over the road.

3) Rack and pinion: This did it!!!!!!! I can not believe it. Car feels completely different and is actually fun to drive now. I was about to sell this car, this was my last straw. The car drives like a dream now, really I do not know how I made it 3 years driving the car like it was. I am just so thankful that finally a dealership was willing to go drive the car with me and to finally replace parts that could possible fix the issue, even though there was visually nothing wrong.

The mechanic never said what was wrong with the old rack and pinion, whether he knew or not, I don't really care. They fixed the steering problem and the car drives beautifully.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Tutaj problem był trochę inny. Auto ściągało i zjeżdżało opony. Jak patrzyłem w historię to u mnie wymieniono, przekładnię kierowniczą ( ponieważ była na to akcja serwisowa), kolumnę kierowniczą z MDPS oraz na końcu sterownik MDPS i ku... nadal problem. Bez problemu było od kwietnia to listopada. Najgorsze, że jak wyjade rano kiedy zimny to działa super. Im cieplejszy silnik tym gorzej.

Kolejny biuletyn i kolejny model Kia z problemem

https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/2017/R ... 9-1065.pdf
Awatar użytkownika
SQBunny87
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2017, 05:18
model samochodu: Kia Optima SXL

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: SQBunny87 »

Również zauważyłem problem z przyklejaniem się kierownicy lecz szczerze trochę to zbagatelizowałem gdyż u mnie występuje on bardzo sporadycznie i w związku z tym ciężko mi dokładnie go zbadać. Nie byłem świadom do dziś że występuje on w tak wielu naszych egzemplarzach...
Kia Optima SXL 2.0T 277 KM 2015r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”