GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

optima12, a jednak sprzęgiełko. Co do serwisu to niestety musiałem oddać moje auto. Oddałem 2 stycznia. 3 telefon, że widzą usterkę, ale czy mogę zostawić do poniedziałku. Powiedziałem, że tak. Dzwoniła wczoraj żona z zapytaniem co z samochodem to nikt nic nie powie bo kerownik, który zajmuje się naszym autem już jest nie obecny i będzie dopiero w poniedziałek. Ale jak dzwoniłem we wtorek jak wygląda sytuacja to pani powiedziała, że przekaże kierownikowi i on oddzwoni. Prawda taka, że dopiero zabrał samochód na warsztat ( wgląd po GPS-ie). Rozumiem, że mam niestety poważną usterkę, ale jakaś informacja co z autem mógł bym wiedzieć nawet nie naciskam na termin naprawy. Ale coś czuję, że jak nie zacznę to będę olewany.

Co do kolegi ze stukami serwisowi nie powinno to więcej zająć niż 4-5 godzin na wymianie i ustawieniu czujnika skrętu.
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

Sprzęgiełko nadal nie wymienione. Miałem oddać samochód dzisiaj tj. 15.01.2019 i od rana 16.01 mieli się tym zając i udostępnić samochód zastępczy. Niestety przesympatyczna pani z serwisu zaprosiła mnie na 16.01. i naprawa w dniu 17.01 od rana + samochód zastępczy gratis. Zobaczymy jak wyjdzie dam znać.
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Ja pie.... te serwisy Kia to jakaś kpina. Mi auto trzymają od 3 stycznia gdzie jeszcze dokładnie nie widza co naprawiać. W poniedziałek dzwoniłem to będziemy dzisiaj robić i w środę będziemy wszystko wiedzieć. Kłamią jak ......... nawet nie tknęli. Jutro zrobię im wizytę zobaczymy co powiedzą.
A jak nie maja sprzęgiełka to mogę im sprzedać :)
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

Samochód oddany dostałem zastępczy gratis. Czekam na telefon z serwisu.
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

Wymienili sprzęgiełko nic już nie stuka ale układ kierowniczy dalej jakiś dziwny nie wraca do pozycji na wprost przytrzymuje na zakręcie tak jak gdyby jakiś magnes na chwilę przytrzymywał kierownicę. Co dalej robić?
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
projektom
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2018, 20:00
model samochodu: 307

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: projektom »

Panowie, usterka dotyczy Optimy sprzed liftu czy też poliftowej bo przymierzam się do leasingu i nie chciałbym wtopić?...
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

Moja jest przed liftem
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Ja powoli mam dosyć Kia. Dzisiaj wreszcie odebrałem. Panowie zmienili olej bo ich zdaniem był przyczyną stuków w silniku ( olej miał przejechane 4 tyś.) Oczywiście stuki po powrocie do domu i zapaleniu na zimnym są nadal. Spróbuje dać do drugiego serwisu może tam uznają, że stuki silnika to nie jest norma. Co do wspomagania to już w ogóle szkoda gadać. To zdecydowanie moje ostanie KIA.
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

Szukam kogoś z okolic Katowic z KIA OPTIMA przed liftem 2012r. Chciałem porównać to wspomaganie bo już nie wiem czy to ma tak być czy serwis olewa temat.
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: hip81 »

Moja tez ostatnia,juz nigdy wiecej,niby mam te 7 lat gwarancji ale czuje sie jak debil,jak bym wymyslal rzeczy z kosmosu,oni patrza na mnie i mysla co on kur.. chce,wszystko jest wporzadku,poprostu mam juz dosc walczyc z nimi,kupie jakis bez gwaracji i pojade do mechanika mojego i mi naprawi a ja no coz zaplace,pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”