GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

Kupiłem miesiac temu i zaczynam zauwazac rożne niedociagniecia. Zbliza sie przeglad na 105000km i w styczniu koniec gwarancji a tu same niespodzianki. Kia Optima 2012r 2.0 benzyna w automacie wersja XL.
1. Skokowa praca wspomagania.
2. Luzy i jakies stuki podczas krecenia kierownicą na odpalonym silniku na postoju.
3. Świst powoetrza przez uszczelki po stronie kierowcy.
4. Glosnik po stronie pasażera trzeszcz.
5. Słabo grzeje prawe lusterko.
6. Problemy z odpalamiem (róznie to bywa czasami na zimnym czasami na cieplym silniku oczywiscie serwis nie widzi problemu).
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
Cypis
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2018, 15:17
model samochodu: Sportage

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Cypis »

Niedawno kupiłem Sportage 150 tkm przebiegu i po kilku dniach odkryłem problem ze wspomaganiem. Podjechałem do ASO, i za 150 zł wgrali nowy soft wspomagania. Problem zniknął.
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

19.12 jadę na przegląd gwarancyjny zobaczymy co powiedzą
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

U mnie problem w pewnym sensie powrócił tzn. czuć skoki, ale siła wspomagania jest na tyle silna, że ręce chociaż nie bolą. Raz dobrze, a raz nie. Najgorsze jest to, że to wspomaganie psuje cały efekt samochodu i dosłownie następnej Optimy już nie kupię. Teraz mam również Picanto i tam jest rewelacja w porównaniu z tym.
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: dziabi3 »

chudy pisze:Panowie, mam pytanie czy ktoś z Was nie zauważył u siebie podobnego problemu który opiszę niżej. Dotyczyć może wersji GT SW i GTLine SW bo z tego co wiem one mają taki sam układ wspomagania.
U mnie problem pojawił się jakiś miesiąc temu w rocznej GTLine SW, w trochę młodszej GT SW na razie wszystko ok.

Przy małych prędkościach tak do 20-30 km/h problem jest niezauważalny i wspomaganie działa ładnie, delikatnie i płynnie, natomiast pomiędzy 30-90km/h jeśli chwilę pozostawi się kierownicę bez ruchu i chce się wykonać delikatny manewr/korektę to czuć lekki opór, a po jego przełamaniu, nie następuje płynne delikatne przekręcenie kierownicy tylko przeskok, po którym wraca płynność i gładkość wspomagania do kolejnej kilkusekundowej bezczynności. Problem szczególnie zauważalny przy pokonywaniu łuków z prędkościami między 30-90km/h gdzie te opory i przeskoki na kierownicy znacznie wpływają na precyzję kierowania. Jak się trzyma solidnie kierownicę dwoma rękoma i jeździ dynamicznie to pewnie jest to zupełnie nie zauważalne, ale przy delikatnym bujaniu się z jedną ręką na kierownicy staje się bardzo frustrujące.

Problem jest na tyle subtelny, że dość ciężko go dobrze opisać, ale jeśli u kogoś wystąpił to zapewne zrozumie o co mi chodzi. Nie jest to mega duża wada, ale kurdę w aucie za 150k jak dla mnie niedopuszczalna.

Pytanie, czy ktoś z Was ma podobny problem, lub gdzieś o takowym słyszał?
8 stycznia mam umówioną w tej sprawie wizytę w ASO, ale obawiam się, że w odpowiedzi usłyszę, że układ działa prawidłowo i nic nie znaleźli :roll:
Ostatnio kierownik serwisu opowiadał mi historie o przetartym kablu szyny CAN w optimie od wspomagania i tam się działy cuda.
Podobno temu towarzyszyły problemy z kamerą cofania bo była na tej samej nitce szyny CAN.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Seb »

dziabli3 na pewno w Optimie? ;) U nas nie ma CAN. No chyba, że w MY2019 wprowadzili
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

dziabli3 poczytaj wyżej, problem już rozwiązany, nie było to przetarcie kabla
SW GTLine Black & SW GT Black
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: optima12 »

No i samochud zostaje w serwisie powiedzieli ze kolumna kierownicza do wymiany na gwarancji ale auto zastepcze po 50zl za dzien sa swieta auto potrzebne wiec wziolem zastepcze. Swieta nic nie zrobia czyli 5 dni w d...e. Potem zabiora sie za auto i bedzie sylwester. Masakra. Czy faktycznie nie nalezy sie samochod zastepczy za darmo naprawa gwarancyjna.
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: FISH »

Moim zdaniem, o ile naprawa została zakwalifikowana jako gwarancyjna, za auto zastępcze nie powinieneś płacić.
Inna sprawa to czy faktycznie auto jest na tyle uszkodzone, że nie da się nim jeździć i MUSI zostać w serwisie już teraz zaraz ? Przecież jasne jest, że w tym roku już nikt nic przy nim nie zrobi. Zaczną myśleć o temacie w roku 2019. A Ty będziesz płacił 50 PLN za każdy dzień "radości" z auta zastępczego. Jak masz firmę, to mniejszy stres - weźmiesz fakturę. Ale prywatnie ???
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

optima12 pisze:No i samochud zostaje w serwisie powiedzieli ze kolumna kierownicza do wymiany na gwarancji ale auto zastepcze po 50zl za dzien sa swieta auto potrzebne wiec wziolem zastepcze. Swieta nic nie zrobia czyli 5 dni w d...e. Potem zabiora sie za auto i bedzie sylwester. Masakra. Czy faktycznie nie nalezy sie samochod zastepczy za darmo naprawa gwarancyjna.
Przecież jeśli nic bardziej się nie rozsypało to spokojnie możesz jeździć. Ja czekałem na sprowadzenie kolumny około miesiąca i auto cały czas było użytkowane, wymiana sama trwała kilka godzin po wcześniejszym ustaleniu terminu.
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”