GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

U mnie najpierw kalibracja po której już było ok, ale od razu powiedzieli, że wymienią jeszcze kolumnę. Na kolumnę czekałem ze dwa miesiące bo ją ciągneli do europy, ale mi się nie spieszyło bo już i tak wszystko dobrze działało. Sama wymiana kolumny miała trwać 3h, ale po wymianie komputer sypał im jakimiś błędami z którymi sobie nie radzili i czekali do następnego dnia na instrukcje KIA. Generalnie od czasu wymiany wszystko działa jak należy.
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Ja wczoraj podłączyłem wtyczkę. Jedyny błąd był w samopoziomowaniu ksenonów. C1367 - sygnał wewnętrzny nieakceptowalny. Ciekawe co to. Może przypadek, ale po skasowaniu dzisiaj wszystko ok. Jak powróci to spróbuję kalibrację czujnika skrętu chociaż odczyty idealne przy teście drogowym.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

U mnie błędów żadnych też nie było, według odczytów i ustawień też było wszystko ok, a odczucie na kierownicy było do dupy. Jeden serwis zupełnie tego nie kumał i mówił że tak ma być, a w drugim pochylili się nad tematem, wysłali zapytanie do KIA i na podstawie ich instrukcji zrobili regulację która pomogła, ale jak pisałem wymienili też przekładnię.
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Nie wiem. Jechałem ostatnio z zapisem parametrów i wszystko super. Odczyty idealne. Muszę poszukać może jakiegoś serwisu we Wrocławiu, który by to opanował. Auto fajne, ale taka rzecz zniechęca, żeby następne było tej samej marki.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Gifter »

soon Kia XXX :D :mrgreen:
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Wymieniane na gwarancji. Maglownica ( podobno była na nie akcja serwisowa miały wadę), kolumna kierownicza, sterownik EPS. Najciekawsze, że coś takiego już było serwis sobie nie poradził. Potem samo w kwietniu mu przeszło. Myślałem, że to dlatego ponieważ był zmieniany olej w skrzyni i przyuczenie elektrozaworów na nowo razem z resetem wszystkich systemów. I tak do około 1 października było idealnie. Jeden wyjazd na śnieżkę i problem powrócił. Nie wiem czy to temperatura ma coś wspólnego. Znalazłem jednego gościa ( z CEDD-em 2) i on pisze, że jak tylko przychodzi zimno to ma problem. Przychodzi wiosna ciepło problemu nie ma. Mi minął rok 1 października od kiedy jestem posiadaczem. Ktoś gdzieś pisał o tym problemie, że ustawili mu oprócz kąta skrętu jeszcze jakiś parametr, który zmniejsza intensywność działania np. ma działać od 60km/h, a oni zmienili go dopiero od 80km/h. Magłownica też nie bardzo bo w sumie problem odczuwalny jest przy prędkościach powiedzmy od 100km/h. Po mieście nigdy bym tego nie odczuł A może ktoś ma w tym klubie GDS-a?????????????? Szkoda mi na zakup czegoś za parę tysięcy co powinien zrobić serwis.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Gifter »

Jeśli masz system zmiany czułości układu kierowniczego to on musiał nawalić. Ale układ ma smar który na niższych temperaturach powoduje wyczuwalny opór
soon Kia XXX :D :mrgreen:
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Zamiast naprawiać przez internet, proponuję wizytę w jakimś ASO które faktycznie zainteresuje się problemem i się za niego weźmie. Serio mimo dobrych chęci kolegów z forum tutaj tego nie naprawisz :(
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Gifter »

chudy pisze:Zamiast naprawiać przez internet, proponuję wizytę w jakimś ASO które faktycznie zainteresuje się problemem i się za niego weźmie. Serio mimo dobrych chęci kolegów z forum tutaj tego nie naprawisz :(
Dobrze mówi, polać mu! :D
soon Kia XXX :D :mrgreen:
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

To może inaczej zadam pytanie. Czy ktoś może polecić takie ASO????? Wielkopolska / Dolnyśląsk. Bo mnie narazie to z kwitkiem odstawiają nawet jazdy testowej nie chcieli bo wiedzą, że tak jest i już.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”