stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

forum użytkowników modelu Optima
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

No i auto zostawione na noc i rano pani dzwoni ze samochod do odebrania,pytam i co wyszlo a pani mowi ze inzynier nic nie znalazl :evil: ,zaraz jade i sprobuje sam mu pokazac bo podejzewalem ze tak bedzie,jak cos to napisze,pozdro,ach te servisy
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Juz dwa razy bylem z tymi stukami i servis nic nie widzi kur...,czy moze sie ktos przysluchac i zobaczyc co to moze byc,w innych podobnych tematach ale nie mojego silnika a inne diesle i dziwieki podobne to mowia ze to skrzynia lub lozysko oporowe?,sam juz niewiem
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Sigma_74 »

słuchaj, jeśli auto na gwarancji olej to, wysra się wtedy będa musieli naprawić,
poza tym jesli zgłaszałes to wcześniej to musza to zrobić w swoim zakresie - znaczy ASO.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Seb »

ASO podchodzi do tego podobnie. Jak nie wiedzą co jest nie tak to wolą czekać aż padnie element niż wymieniać na ślepo i z KAP się szarpać o zwrot kasy.
Podchodzę już tak jak napisał Sigma_74. Zgłaszam co zauważyłem jak się wysra jest ślad mojego zgłoszenia.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

No ok ale kiedy sie wysra? ,mieszkam w uk i zamierzam sobie nim jeździc z rodziną do PL i czy może mi na trasie sie zesrac?to jest pytanie?,na innym forum Sportage piszą o łożysku dociskowym i łapie sprzegla,pojadę tam gdzie kupiłem 25 tego i oni zobaczą.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Seb »

hip81 komuś na forum coś się z skrzynią w trasie stało, chyba w DE (na forum było opisywane). W takich sytuacjach Kia ma jakieś rozwiązania (hotel itp). Oczywiście sprawa kiepska jak masz zaplanowany wyjazd.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Wlasnie mam na Swieta Wielkanocne ale tez z tego co znalazlem i czytalem w innych markach to objawy takie same i dzwiek tez to ludzie pisza ze powyzej 10st C jest cisza i cale lato jest ok,dopiero jak przychodzi zima to znowu sa te stuki,wiem ze wogole nie powinno ich byc ale niektorzy ze 2 lata tak jezdzili,wkurza mnie to troche w tak mlodym aucie,a innych co pisza o dwumasie to tez mi troche szkoda,jak ktos slyszy ze diesel i stuka to odrazu dwumas :D ,a objawem dwumasa sa stuki po wylaczeniu silnika,problem ze zmiana biegow czy brak plynnego ruszania,a u mnie ani jedna rzecz nie wystepuje wszystko jest spoko,no zobaczymy jade tam gdzie kupilem 25tego i zobacze co tam powiedza,narazie jezdze bo ciagle mega mi sie podoba i cieszy mnie ten samochod ;)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Seb »

hip81 pisze:narazie jezdze bo ciagle mega mi sie podoba i cieszy mnie ten samochod ;)
i tego się trzymaj
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

A wiec tak na poczatek powiem ze jestem mega zly,mialem tym samochodem jechac na swieta wielkanocne do pl,bo przeciez 3 letni i 40k na liczniku,a tu dupa,pojechalem do innego servisu w zwiazku z tym dzwiekiem w skrzyni i oni znalezli moj problem odrazu,powiedzieli ze cos cieknie na sprzeglo i trzeba ten wyciek naprawic i wymienic sprzeglo ale menager powiedzial ze musza wyslac zapytanie do Kia bo sprzeglo to element cierny i czy sie zgodza go naprawic,tak czekalem prawie 2 tygodnie i dostalem odpowiedz ze Kia chce zdjecie tarczy sprzegla,i teraz tak mam przyjechac zostawic samochod i oni sciagna skrzynie zrobia zdjecie i wysla do kia jak kia sie zgodzi to naprawia na gwarancji a jak sie nie zgodza to ja mam zaplacic 2000zl za demontaz i montaz skrzyni!!!!!! kurwa nie czaje o co chodzi,narazie czekam na telefon z obslugi klienta z Kia,wogole jaka bzdura co to ma byc,czy ktos chce mnie oszukac????
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: FISH »

W/g mnie, tłumaczenie tego serwisu jest CO NAJMNIEJ DZIWNE. Co cieknie na sprzęgło i tak sobie cieknąc, wydaje dosyć głośne dźwięki, a do tego nigdzie się nie wydostaje (zakładam że zaglądałeś czy samochód nie pozostawia po sobie plam na parkingu). Nie dziwię się KII że chce zdjęcie tarczy sprzęgłowej po tak dziwnej diagnozie i BRAKU ŚLIZGANIA się sprzęgła. A Ty masz tylko płacić za radosną twórczość mechaników. Jak dla mnie - naciąganie.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”