stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: chudy »

Dla mnie temat prosty, proszę serwis o informację - samochód jest sprawny czy nie? Jeśli nie to maja awarię usunąć i dać zastępcze auto.

No ale tak jak wyżej napisał Piotrek tak bym zrobił w PL, nie wiem jakie są zasady gwarancyjne UK.
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Seb »

a jest na wyspach coś takiego jak Rzecznik Praw Konsumenta (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów)? Jeśli tak to wal do niego.
Ja bym zrobił tak jak napisali koledzy. Jeśli auto jest niesprawne to otwieram zlecenie na naprawę i oddaje auto biorąc zastępcze (dopytaj czy na zastępczym masz limit kilometrów i możesz po Unii jeździć). Jeśli jest sprawne to proszę na piśmie taką informację i jadę do PL. Sprawdzam, czy w ubezpieczeniu mam odpowiednie warunki żeby w razie awarii był spokój (auto zastępcze, hotel itp) i w drogę.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Wczoraj do mnie dzwonil Menadzer z Kia UK ale nie odebralem i nagral mi wiadomosc,prosil o kontakt i mowil ze chce rozwiazac ten problem z moim samochodem a wiec dzis zadzwonie i zobaczymy co i jak,narazie moim priorytetem jest wyjazd do PL,a wiec rozmowe sprobuje prowadzic spokojnie :D ,zobaczymy czy sie dogadamy.Tak jest w UK takie cos jak Ochrona Praw Konsumenta,ale jak pisze to chce zeby go naprawili jak najszybciej,auto zastepcze jakie daja to Picanto :D ,nie jestem w stanie sobie wyobrazic podrozy 1600 kilometrow w Picanto!!!,zobaczymy co powie jak chce to rozwiazac,mam nadzieje ze sie dogadamy.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Seb »

Nagrywaj wszystkie rozmowy
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Ok rozmawialem dzis z mendzerem z Kia UK i powiedzial mi o co chodzi,oczywiscie mam jak najszybciej sie umowic u tego dilera o oni rozloza skrzynie ,sprawdza co i jak,zamowia czesci i naprawia,a najwieksza jest wizja ze oni tam nie wiedza dokladnie co dolega mojej kii,a wiec czemu mi mowili ze nie moge jechac i takie tam.Chodzi o to ze w Kia uk w gwarancji jest tak ze np diler pytajac mnie o zgode na rozebranie skrzyni i mozliwosc oplaty za robote jak cos bedzie nie tak,zabezpiecza sie przed tym ze jesli samochod naprawial jakis Jozek w garazu i wlozy nie orginalne sprzeglo to wtedy Kia nie pokryje kosztow za wymiane tylko za czesc(tak jest w gwarancji)
Kia warrant that Kia Genuine Parts will be free of defects in material or manufacturing – we’ve set out exclusions to this below. This warranty covers the parts replaced or sold by an authorised Kia dealer.
An authorised Kia dealer will either repair or replace any parts to put right any problem covered by this warranty. If the authorised Kia dealer installed the parts, they’ll be repaired or replaced with no charge to you for parts or labour. If anyone else installed the parts, they’ll be repaired or replaced with no charge to you for the parts, but you will have to pay for the labour.
A wiec menadzer mnie spytal o historie serwisowa(oczywiscie jest pelna i u dilera Kia) i powiedzial zebym sie nie martwil ze wszystko pokryje Kia,oni czyli diler poprostu sie zabezpieczaja co rozumie z jednej strony,narazie umowilem sie na srode i zobaczymy co wyjdzie i jak szybko to naprawia,mam nadzieje ze jak Kia uk ich przycisnela to ze sie spreza i zrobia szybko
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Seb »

Brawo Ty. Co do auta zastępczego to powiedz, że ma być zbliżonej klasy bo Twój wizerunek ucierpi u kontrahentów. U mnie działa ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: zetek »

Seb pisze:Brawo Ty. Co do auta zastępczego to powiedz, że ma być zbliżonej klasy bo Twój wizerunek ucierpi u kontrahentów. U mnie działa ;)
Masz auto firmowe, że stawiasz takie warunki ????
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Seb »

Tak. Jeśli tylko na czas naprawy/serwisu muszę jechać na spotkanie to tak jest. Jeśli nie to biorę co jest.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: FISH »

Jak potoczyły się dalej losy Twojego samochodu ? Bo raczej nie zakładam że zdążyli go usprawnić lub choćby zdiagnozować do czasu planowanego Twojego wyjazdu.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Masakra jakas jest z tym wszystkim i juz mam dosc normalnie,samochod wstawiony w srode przed swietami i obiecywanie ze dadza znac co i jak przed weekendem czyli bede wiedzial co i jak,dupa ,sciema na maxa nikt nic nie robi,juz tak sie nawydzieralem na biuro obslugi klienta ze szok,diler mowi ze dziala ale nie robia nic,menager z customer care dal im pare dni a wiec we wtorek po swietach (dopiero :evil: ) odkrecili skrzynie, sprzeglo i dwumasa jest super i to nie to,(to co oni kurwa chceli sprzeglo wymieniac bez rozkrecania???,sorry za slowa ale mam poprostu dosc),dzis mieli rozlozyc skrzynie bo takie polecenie dostali od Kia,ale mechanik ten co to robi mial dzis jakies problemy rodzinne i nie byl w pracy i jakis inny cos tam robil i nadal nikt nic niewie co z moim autem,ja dzwonilem do tego menagera z Kia i go zjeba... a on mi tlumaczy ze wie jak sie czuje ze zle wrazenie na mnie zrobili i takie tam pierdy,ja mu mowie ze chce moj samochod a on ze jutro do 13 tej do mnie zadzwoni ze cisnie presje na dilerze jak moze,ze przeprasza,ogolnie jakas kpina,ale jak czytalem opinie o tym dilerze to byl jeden koles ktory pisal ze trzymali mu samochod 2 miesiace i ciagle go klamali i oddali samochod i tak nienaprawiony.
samochod mi sie podoba i jezdzi sie nim super na maxa,kupolismy duzy, diesel zeby z raz lub dwa razy jezdzic do PL,niechce go sprzedawac ale przez to co sie teraz dzieje mam dosc,wszyscy sa zli ze nie przyjechalismy,rodzice w szoku,no i wszyscy przeciez to taki nowy samochod(choc to nie jego wina tylko serwisu),niewiem teraz ile bede czekal,masakra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”