stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

forum użytkowników modelu Optima
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: FISH »

No nieźle.........
Niestety jak widać sprawdziły się moje przeczucia co do różdżki i czasu rozpoczęcia rozpatrywania tematu. Nie wspomnę wcale o rozwiązaniu problemu.
Ale jak? Nie dostałeś auta zastępczego? Bo jak dobrze zrozumiałem, do Polski nie dojechałeś.
Ja chyba bym gości pogryzł gdyby tak ze mną postępowali. Walcz o swoje, bo jak napisałeś, to nie samochód jest winien całej sytuacji (bo wszystko może się zepsuć), tylko brak ogarnięcia się i olewanie sprawy przez serwis.
Pozdrawiam.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Do Polski nie pojechalem,urlop do dupy :evil: ,a wiec tak samochodu zastepczego nie mam bo diler mogl mi dac termin po swietach z zastepczym ale jak wiesz chcialem go naprawic (chcialem zeby chociaz mi powiedzieli co jest nie tak to bym sie skontaktowal z innymi mechanikami i by powiedzieli czy moge jechac czy nie)a wiec wstawilem co oczywiate bez zastepczego a teraz to sie ciagnie.I tak w UK (oczywiscie gwarancje przewertowalem pare razy i tlumaczylem zeby nie bylo) ze to diler,servis gdzie robie udostepnia samochod zastepczy,Kia umywa od tego rece ze to nie jest w jej interesie i koniec, Kia are not liable for any costs you may incur getting to a dealer, supplying a replacement car or as a result of being without the car during warranty repairs.Tak jest w UK,ale jest opcja ze jak bede musial czekac na czesci pare dni to Kia moze mi wypozyczyc samochod w podobnej specyfikacji do mojego ale,no wlasnie musza wiedziec co jest nie tak z moim samochodem zeby o to zaaplikowac a nie wiedza ku...,Pogryzl to malo powiedziane ja bym ich normalnie rozstrzelal albo leb urwal,niewiem,narazie czekam tylko tyle mi zostalo i moge szczerze powiedziec ze juz teraz to idzie juz o wiele szybciej,jutro napisze co sie wyjasnilo z ta skrzynia,a tak apropo to pamietam jak zawsze ogladalem TVN Turbo-turbo kamera i zawsze sie dziwilem ze ludzie sobie rady nie daja ze ja bym dal i takie tam, tylko ze ja zawsze mialem samochody bez gwarancji i naprawialem za swoje poprostu nie bylo stac,a teraz mam kupilem za tyle kasy, jezu jaki zadowolony ,jak ktos pytal to ja mowilem z duma ;a jak 7 lat gwarancji.
Teraz widze ze gwarancja jest ok ale jaka to jest walka,czy ktos wczesniej nie grzebal ,czy uznaja no i gdybym nie mial gwarancji to napewno byl bym teraz w Polsce,pil bym zimne piwko i jadl super kebaba :) bo napewno juz dawno bym to naprawil,zawiozl do mechanika ,uzgodnil termin i zplacil,nie zycze nikomu.
Tak sie zastanawiam czy w bmw,audi czy mercedes tez by mnie tak potraktowali.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Piotrek »

Tak sie zastanawiam czy w bmw,audi czy mercedes tez by mnie tak potraktowali.
Potraktowaliby. Co więcej Twój poziom irytacji byłby proporcjonalnie większy o kwotę, którą musiałbyś dorzucić do ceny optimy żeby BMW, Audi lub Mesiem jeździć. A umówmy się Niemieckie wozy w obecnych generacjach bezawaryjne nie są.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Spoko nie pisalem o bezawaryjnosci,tylko o obsluge klienta,za kazdym razem dostaniesz samochod zastepczy i ostatnio kolega pokazywal z audi ze ma aplikacje na ktorej dostal film z przebiegu przegladu w jego samochodzie,mechanik chodzil i opowiadal co i jak,dla mnie bomba,jesli chodzi o awaryjnosc to nigdy bym nie kupil audi czy bmw choc ze 2 lata starsze od optimy byly w zasiegu mojego budzetu,no ale dlugo czytam juz o samochodach i wiem ze to gnioty,a marcedes to inna bajka,mam znajomych ktorzy jezdza pare lat juz i naprawde ani zlotowki,tylko serwis ktory jest mega drogi no i merol nie na moje progi,optima jest tym samochodem ktory chcialem,podoba mi sie i jezdzi ok i pali super, wszystko mi pasuje na maxa,tylko ten diler i ta sytuacja troche zrazila.
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: FISH »

Wszystko to wygląda ładnie i pięknie w innych markach. Piszesz że Audi, że filmiki itp. Ale musisz rozróżnić przegląd, za który najczęściej płacisz sporą kasę, od sytuacji awaryjnej, kiedy to Ty zaczynasz wymagać czegokolwiek co wynika z gwarancji na Twoje auto. Zapewniam, że wtedy schody rozpoczynają się w każdej marce. Z mercedesem włącznie.
I przestaje być miło.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Ok wlasnie dostalem informacje ze Kia dala zgode na wymiane :tarczy sprzegla,wysprzeglika,lozysko wyciskowe,docisk sprzegla i kolo dwumasowe lacznie okolo 7000 funtow oczywiscie pokrywa to gwarancja,ale tak naprawde niewiem o co chodzi bo jak wczoraj dzwonili to mowili ze mam sie nie martwic o sprzeglo i dwumasa bo jest ok???,a teraz ze bada wymieniali,czesci zamowili i bedzie ponoc gotow na czwartek,czyli jeszcze tydzien czekania a samochodu zastepczego i tak nie chca dac,masakra ciekawe czy napewno znalezli problem bo juz chce swoj samochod,masakra
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: FISH »

Zakładam, że nie wiedzą gdzie tkwi problem. A ponieważ to nie dealer płaci za wymianę części tylko KIA, to zamówili wszystko jak leci, na zasadzie że może któryś z wymienionych detali stanowił problem :D Wesoło będzie dopiero wtedy, jak po tej naprawie i wydaniu 7000 GBP autko nadal sobie będzie stukało....
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

No tez tak mysle ale czy moga mnie oszukac i nic nie wymienic?,czy mam prawo do jakiegos dokumentu co wymienili np.,za naprawe jakis papier poprostu,ale mechanicy co,a najwieksza wizja jest w tym ze wyczytalem gdzies ze to niski poziom oleju w skrzyni moze tez takie stuki powodowac,a jak rozbierali skrzynie to i olej wymienili i nalali prawidlowy stan :D ,niewiem sam,troche to dla mnie wszystko dzwine
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Piotrek »

Po naprawie powiedz, że chcesz zobaczyć wymontowane części. Ewentualnie wymagaj od nich zdjęć z naprawy.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Witam,wlasnie odebralem auto i naprawde sie ciesze z niego bo jest super :D ,zostalo wymienione sprzeglo,dwumasa wysprzeglik i niewiem co jest ale sprzeglo jak wracalem do domu autostrada (ok 30 kilometrow)to na poczatku jade sobie 100km/h na 5 biegu i przyspieszam a tu obroty mi uciekaja normalnie efekt slizgania z 2tys skoczyly na 3 tys i nie przyspieszal w tym momencie(wiem jak sie sliaga sprzeglo juz to przerabialem),mega wkurwei... zawracam i jade do nich,ale o dziwo przestalo sie slizgac,zrobilem pare prob nawet z tempomatem i nic???,musialo sie sprzeglo dotrzec czy cos zrobili zle ??? juz normalnie niewiem,masakra jakas!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”