stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

forum użytkowników modelu Optima
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Nic nie cieknie i zadnego plynu mi nie ubywa a co smieszne oni nie chca za nic wyslac mi meila z opisem problemu,samochod jezdzi super nic nie slizga i rusza bardzo plynnie,mieszkam w uk i na swieta mialem jechac do pl ale ten problem jest,do pl jest 1000 mil i mechanik powiedzial ze z tym problemem moge jechac max z 500 bo 1000 to za duzo???jestem mega wsciekly i niewiem co jest z tym autem i co dalej,jutro zdzwonie sie z customer service i zobaczymy co powiedza,niewiem co kombinuja angielskie partacze
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: FISH »

No nie........... :lol: Muszę odpisać na kolejne informacje od Twojego mechanika. Bo to jest GENIUSZ po prostu :!: :!: :!:
Twierdzę tak dlatego, że potrafi określić po jakim przebiegu skrzynia biegów padnie, albo nie padnie. ;) Marnuje się facet w serwisie KII. A co jak pojedziesz do PL z pedałem wciśniętym w podłogę ? Skrzynia rozpadnie się po 378,5 mili ??
MASAKRA :!:
Nie wiem jak Tobie pomóc, ale podpowiem tylko: bądź ostrożny i nie zgadzaj się na ponoszenie kosztów. Jeżeli Panowie w serwisie są pewni swego - niech działają ale też ponoszą za to odpowiedzialność, a nie zwalają wszystkie koszty swoich nieudanych prób na Ciebie. Może warto spróbować bezpośredniego kontaktu z dystrybutorem KIA w GB ?
Życzę szybkiego rozwiązania problemu !!
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

No nie ma takiej opcji ze bym zaplacil chociaz 1funta,jest gwarancja to niech spadaja,no i jest problem to niech robia,od samego poczatku mnie dziwilo wyliczenie mechanika ale skoro wiedzieli co jest i ze to naprawia to mialem to w dupie,ale teraz przegieli z tym placeniem,mam prom na 29 marca i sie zastanawiam czy jechac,jezdze juz tak z tym stukaniem od 4 miesiecy,nie mam zadego problemu nic a nic i mysle czy dluga trasa do pl moze mu zaszkodzic,no i co moze wyciekac na sprzeglo????
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: chudy »

Do awarii się nie odniosę, powiem tylko tyle żebyś walczył o swoje, ale co do wyjazdu to odradzam. Padł mi kiedyś Mondeo na gwarancji we Włoszech - przeprawa z fordem o zwrot kosztów podróży, transport auta do kraju, itd. to była droga przez mękę...
SW GTLine Black & SW GT Black
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: FISH »

Oczywiście do niczego nie namawiam, każdy sam podejmuje decyzje, ale.....
Nie do końca zgodzę się z Kolegą chudy. Bo przecież nie jechałeś do Włoch Mondeem z postanowieniem że tam Ci ma się zepsuć. Awaria zdarzyć może się zawsze i wszędzie w aucie nowym i trochę starszym. Gdyby brać tylko to pod uwagę - to najlepiej nie wyjeżdżać z kraju wcale.
Mam nadzieję że uda się Koledze rozwiązać problem przed wyjazdem.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: chudy »

FISH, ale o czym Ty mówisz. Przecież tutaj nie mowa o standardowym wyjeździe, tylko o trasie popsutym autem. Tak jak powiedziałem ja miałem mega przeprawę ze sprowadzeniem auta do kraju po awarii i zwrotem innych kosztów, więc jak bym miał jechać autem które na 50% nie wytrzyma trasy i zrobię sobie problem to bym poleciał samolotem.
SW GTLine Black & SW GT Black
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Problem w tym ze żona jest w 5 miesiącu ciąży, boi się lecieć samolotem a samochodem jeździmy często dlatego też kupiłem młody i nie wyeksploatowany samochod,nikt nie wie co jest z autem tak naprawdę, jak pisałem z ta usterka jeżdżę 4 miesiące i spokój ie zrobiłem 1000mil,w tym pierwszym service mówili że mogę jechac spokojnie,ale teraz jak ci niby znalezli ze coś cieknie to mnie wystraszył i gdybym do nich nie pojechał to ma 100% był wybrał się do PL,niewiem sam,jestem mega zły,wkur.....
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: FISH »

OK, OK, OK.....
Powtórzę - nie mam zamiaru podejmować za kogoś decyzji, tylko biorę pod uwagę fakty.
A fakty przedstawiają się w zasadzie w całości na 50%. No bo jeden serwis nie widzi problemu, drugi za pomocą różdżki stwierdza wyciek na sprzęgło, a w realu Kolega jeździ samochodem od 4 miesięcy, myślę że przez ten czas zrobił więcej niż 1000 mil w warunkach pewnie gorszych dla skrzyni niż jazda autostradą i w zasadzie ma fajne auto (całkiem spore) do jazdy niezbyt daleko.
A znając realia, i pewnie sam to potwierdzisz, sprawa w serwisie potrwać może chwil parę.
Oby takich spraw było jak najmniej.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Dzisiaj odbylem rozmowe z pania z obslugi klienta i powiedziala ze ten servis musi zrobic dochodzenie co jest nie tak i moze mnie poprosic o zaplate jak podczas poszukiwanie okaze sie ze Kia nie uwzgledni tego jako naprawe gwarancyjna i nie pokryje kosztow???!!!,oczywiscie znaczaco zaprotestowalem i mowila ze ktos sie ze mna skontaktoje w ciagu 24h,czy jest mowa o takim czyms w gwarancji???,czy mam sie skontaktowac z jakims prawnikiem???,wogole tego nie rozumie,jest usterka,mam gwarancje i nikt nie chce mi naprawic samochodu!!!,co mnie obchodzi jaka ma umowe Kia z fraczyzobiorcami (dilerem)?!
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: stuki ze skrzyni z rana po odpaleniu

Post autor: Piotrek »

W Polsce takiemu dealerowi/pani z obsługi należałoby parsknąć śmiechem w twarz. Niemniej jak sam piszesz jesteś na wyspach, a tam warunki gwarancji mogą być znacząco inne :| Nie zmienia to jednak faktu, że serwis leci sobie z Twoją awarią w kulki...
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”