Lekka kolizja

forum użytkowników modelu Optima
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

hej mialem lekką kolizje w wyniku czego ucierpiał mój przedni błotnik. Błotnik ma 2-3deliaktne ryski oraz małe peknięcie, reszta wydaje się ok jeszcze na drzwiach jest taka kropka delikatna ( wgniecenie) ile mi to mogą w aso policzyć ? Zderzak do wymiany czy coś z tym można zrobić ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lekka kolizja

Post autor: robert-km »

Mi wczoraj ktoś przerysował na parkingu moją Optimę - ucierpiał tylny zderzak i ta dolna listwa czarna.
Byłem w ASO i po tym co się tam dowiedziałem wolę zrobić to z AC. I tak chyba będą to lakierować.
O kwoty nie pytałem, ale ubezpieczenie mam na ryczałcie, więc dużego kosztu mieć nie będę.
Trochę szkoda, bo auto ma dopiero miesiąc. Rysy nie są głębokie, ale zdarło fragment lakieru :cry:
Optima GT 2017 sedan, biała perła
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

ale wiecie jaki moze byc koszt bo kurcze sie stresuje juz ;p do tysiaca da się wyrobić z tym w aso ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lekka kolizja

Post autor: robert-km »

Tak jak mówie - o koszty nie pytałem. Bardziej się martwiłem tym, czy dostanę auto zastępcze na czas naprawy i ile to może potrwać.
W 1000zł może być ciężko u lokalnego znachora samochodowego. Ostatnio pytałem lakiernika o wycenę naprawy zderzaka w hondzie accord, to mówił, że demontaż i lakierowanie za 600zł.
Z tego co mówisz, to jest jeszcze kwestia spawania plastiku, co podnosi cenę w zależności od rozmiaru pęknięcia.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

robert-km pisze:Tak jak mówie - o koszty nie pytałem. Bardziej się martwiłem tym, czy dostanę auto zastępcze na czas naprawy i ile to może potrwać.
W 1000zł może być ciężko u lokalnego znachora samochodowego. Ostatnio pytałem lakiernika o wycenę naprawy zderzaka w hondzie accord, to mówił, że demontaż i lakierowanie za 600zł.
Z tego co mówisz, to jest jeszcze kwestia spawania plastiku, co podnosi cenę w zależności od rozmiaru pęknięcia.
Jak mi dadza opcje albo naprawa albo nowy zderzak to sens jest wymieniać zderzak ? Bo auto ma 8 miesiecy i nie chce miec jakiejś fuszerki
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Lekka kolizja

Post autor: devil1234 »

Jeżeli masz sam zderzak do malowania to nie ma tragedii.
Nie wiem jakie ceny w ASO, ale ja w poprzedniej furze robiłem zderzak (lekka wgniotka + zdrapany lakier) to płaciłem 300-350zł (to nie było ASO).

Jeżeli zależy Ci koniecznie, żeby zrobić to w ASO to najlepiej zadzwoń i powiedz, ze masz zderzak do malowania i jaki jest tego koszt. Dodaj, że poza ASO kosztuje to ok. 350zł i czy targuj cene.

[edit] Zauważyłem, że jest jeszcze małe pęknięcie, ale takiego przypadku nie miałem.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekka kolizja

Post autor: chudy »

moim zdaniem bez wizyty w aso i wyceny to wróżenie z fusów - w zderzaku i pod nim jest masę elektroniki, są mocowania świateł itd. poza uszkodzeniem plastiku mogło ulec uszkodzeniom masę innych rzeczy. Ja w ostatnim wozie jak mi koleś wjechał w tyłek miałem tylko porysowany zderzak - myślałem, że samo malowanie, a po oględzinach był do wymiany pas tylny, mocowanie zbiornika, czujniki cofania, czujniki automatycznego parkowania, czujniki informacji o pojeździe nadjeżdżającym i jeszcze parę innych rzeczy - z tego co pamiętam to wtedy koszt samej elektorniki to było jakieś 3k netto.

Nie chcę Cię straszyć i demonizować, ale serio wycena przez laików przez internet mija się z celem bo możesz mieć rozstrzał o 1000% ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lekka kolizja

Post autor: Seb »

Wg mnie tylko ASO i z ubezpieczenia robić. Po pierwsze masz "pewność" i gwarancję na robotę. Po drugie zachowujesz gwarancję na perforację. Po trzecie dostajesz auto zastępcze (musisz się uprzeć) i masz w nosie kiedy dostaną części i to zrobią.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Lekka kolizja

Post autor: devil1234 »

Przede wszystkim pytanie czy robisz to a OC czy AC.

Jeżeli OC to bym się nie zastanawiał. Prosto do ASO i auto zastępcze jak napisał Seb.

Jeżeli to jest AC to zaczynają się schody. Przeczytaj co masz w OWU, czy możesz to robić na orginałach, czy nie masz udziału własnego, czy auto zastępcze Ci przysługuje.... ogólnie to tu jest wolnaamerykanka
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

a jezeli mam jeszcze 1 auto ale juz splacone leasingowo i tez mam tam AC to trace znizki na oba czy tylko na to ? I czy jezeli mam stąła kwote na ubezpieczenie ac i oc to mi moze wzrosnac w trakcie leasingu ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”