Lekka kolizja

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lekka kolizja

Post autor: Seb »

jak ubezpieczycielem auta jest jedna osoba to ona traci zniżkę, czyli jeśli są na Ciebie zarejestrowane to na drugie też masz "szkodę". Ale to musisz poczytać w OWU bo może masz tam jakiś pakiet. Kiedyś tak miałem, że jedna szkoda nie kasowała mi zniżek (akurat dostałem wtedy kamieniem w szybę i z AC likwidowałem). Co do drugiej części to trzeba OWL jak leasingodawca podchodzi do tego.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Lekka kolizja

Post autor: FISH »

Nie chcę być złym prorokiem, ale zdaje się że z tym 1000 PLN to raczej się nie uda.
Mój przypadek co prawda z CEEDem jeszcze: na mój stojący na czerwonym samochód najechał pacjent INSIGNIĄ. Prędkość mała, szkody niewielkie. Porysowany zderzak, jeden czujnik parkowania poległ plus dwie małe rysy na klapie bagażnika.
Serwis, faktura. Jedyne i drobne 4187,56 (przed chwilą sprawdzałem).
Inna sprawa to gdzie jak nie w serwisie naprawiać kilkumiesięczne auto :?: :?: :?:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Dokładnie. Zgloszone i zobaczymy z tego co wiem to wymiana zderzaka przedniego bo jest pęknięcie + w przednim drzwiach malutkie wgniecenie oraz mi znajomy zaufany blacharz mówił ze jest też delikatnie przy klamce ale to do wyciągniecia bez problemu. On by mi to zrobił bez wymiany zderzaka za 800zł porządnie a ciekawe ile aso powie :)
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Mam 2 opcje która lepiej wybrać:
1 tańsza małą wgniotkę mi wygniatają + malowanie kawalka drzwi razem z cieniowaniem na sąsiednie. Mówił ze musi dać odrobine szpachli.
Koszt ok 800 netto

2. Wymiana drzwi na nowe ale koszt ok 3900 netto.

Czy ta szpachla mi nie odpadnie bo auto pracuje? Czy nei będzie odprysków za pare lat ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Lekka kolizja

Post autor: Piotrek »

A nie myślałeś o opcji nr 3: naprawić szkodę z AC? Dostaniesz za to utratę 5-10% zniżki na ubezpieczenie w przyszłym roku, niemniej nie będzie to 3900pln.
Co do naprawy u mechanika poza ASO to w razie potencjalnych problemów z perforacją nadwozia jak ASO odkryje, że coś było robione poza autoryzowaną stacją obsługi Twoja gwarancja nie zostanie uznana. Ten aspekt też warto przemyśleć.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Mój ubezpieczyciel nie wymieni mi nowych drzwi tylko zrobi opcję za 800 netto. A ja zastanawiam się czy na własny koszt nie wymienić i nie wiem co lepsze ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Lekka kolizja

Post autor: Piotrek »

A nie masz w ubezpieczeniu naprawy na częściach oryginalnych?
Poza tym z czymś takim zgłaszasz się do ASO, informujesz o tym ubezpieczyciela I to jest już jego "broszka" żeby wysłać rzeczoznawce do danego ASO w celu oględzin. Jeżeli szkoda zostanie zweryfikowana to ASO dokona naprawy.
Problem jest w momencie jeżeli w OWU ubezpieczenia nie masz zapisu o naprawie szkód częściami oryginalnymi - w takim przypadku ubezpieczyciel faktycznie może Cię wysłać do "Pana Mietka" w celu naprawy. Niemniej będzie to zgłoszone do ASO I gwarancja na perforację zostanie utrzymana (inaczej niż w przypadku gdybyś naprawy dokonał we własnym zakresie).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Chodzi o to ze bylem pierw w ASO i powiedzieli mi ze jak zgłosze do ubezpieczyciela AC to przy tak małej szkodzie nie ma szans żeby mi wymienili drzwi i ze oni zrobią tak, że delikatnie podszpachlują a potem pamaluja z cieniowaniem.
I teraz ja sam nie wiem czy sie na to godzić czy nie i zamiast zglaszać i robić to z AC zapłacić w ASO za wymiane drzwi z malowaniem tylko koszt 5000 brutto.
Poprostu boję się ze jak mi w Aso to podszpachluja i polamuja to ze mi będzie coś odchodziło, odpryśnie zacznie coś z czasem sie dziać.
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Lekka kolizja

Post autor: Piotrek »

Jeżeli zrobią Ci to w ASO to się nie przejmuj - masz 12 lat gwarancji na perforację nadwozia. Jeżeli będziesz robił regularnie przegląd lakieru to w przypadku gdyby coś, odpukać, się na tych drzwiach działo gwarantem jest ASO, które to wykonywało I wtedy oni mają obowiązek się tym zająć (naprawić lub wymienić drzwi na nowe).
Masz nowy, zajefajny samochód - szkodsa go do lokalnego "czarodzieja blacharki" oddawać. W końcu po to płaci się gruby hajs na ubezpieczenie, żeby z niego korzystać w razie konieczności, a takowa konieczność u Ciebie się pojawiła.
5000 pln to równowartość dwuletniej składki ubezpieczeniowej - nie warto się pchać w takie koszty. No chyba że te 5000 zł rozpycha Ci się w kieszeni I nie wiesz co z nimi zrobić :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 15:13 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Masz racje ;) skoro mam gwarancje 12 lat to czym się mam przejmowac ;)
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”