Lekka kolizja

forum użytkowników modelu Optima
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Musze się jeszcze dowiedzieć jak z tą szkodą jest. Tzn no nie może zostać jak jest bo z bliska widac to małe wgniecenie i taka kreskę na 2 cm co mnie przeszkadza. Pozatym jezeli nie zrobie tego zacznei mi rdzewieć. Tylko mam pytanie czy wyprostowanie tego + pomalowanie i nalożenie niewielkiej ilości myśle szpachli na ten kawalek to dobry pomysł czy ogólnie szpachla to dziadostwo nawet w znikomej ilosci i warto wymieniać drzwi ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Lekka kolizja

Post autor: Piotrek »

Jeżeli szpachla jest położona porządnie I polakierowana jak należy, to nie ma z nią żadnych problemów. Problemy zaczynają się w momencie, kiedy szpachli jest kilkanaści/kilkadziesiąt milimetrów, położonych byle jak I polakierowanych na szybkiego. Wtedy po pewnym czasie wybrzuszenia, wykwity I odpryski gwarantowane - nawet jeśli pierwotnie wszystko wygląda ok.

Gdybyś ostatecznie zdecydował się na szpachlę to najpierw zrób dokładne zdjęcia uszkodzonego element, wywołaj I schowaj. Wtedy przy odsprzedaży za kilka/kilkanaście lat będziesz miał dowód ile tej szpachli jest i że to efekt kolizji, a nie poważnego wypadku.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekka kolizja

Post autor: chudy »

Jeśli już to nie dawaj szpachli! Podjedź do firmy która profesjonalnie zajmuje się usuwaniem wgnieceń parkingowych i po gradobiciach. Małą rzecz wyciągną Ci za 100-200zł max. Ja robiłem w jednej z Warszawskich firm auto po gradobiciu które spotkało mnie we włoszech i jest idealne, nic nie widać - specjalnie nawet poprosiłem w ASO żeby posprawdzali i powiedzieli, że nie są w stanie wykryć takiej naprawy, przy okazji naprawy gradu zrobiłem u nich uszkodzenia po uderzeniu kamienia (też jest na gładziutko).

W Warszawie polecam ten warsztat - full profeska i nie mam z nimi nic wspólnego, poza tym że jestem ich bardzo zadowolonym klientem
http://www.auto-detox.pl
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Lekka kolizja

Post autor: Prezes76 »

Z cyklu "lekka kolizja"......
I zostaw tu człowieku samochód w Centrum Handlowym i idź sobie na zakupy..........a jak wrócisz to......

Serwis wycenił naprawę na około 8 tyś.zł :):) to apropo's cen w ASO :)
Załączniki
IMG_20171222_1801561.jpg
IMG_20171222_1801561.jpg (55.17 KiB) Przejrzano 2057 razy
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Lekka kolizja

Post autor: Piotrek »

Piękna dziura. Czyżbyś w tym centrum obok jakiegoś Tira parkował czy coś na Twój samochód spadło?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lekka kolizja

Post autor: Seb »

Ło matko :shock: Ładnie polecieli po elementach, nie dziwię się, że ASO poszalało z ceną.
W poprzednim aucie miałem coś podobnego w centrum handlowym. Mimo, że były kamery to nic nie udało się ustalić :( Oby u Ciebie się udało.
Oby takich przygód jak najmniej w przyszłym roku
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Lekka kolizja

Post autor: Prezes76 »

Nie wiem czym to ktoś zrobił i jak.Oczywiście tam gdzie stałem kamera nie ma zasięgu więc sprawca niestety nieznany.Sam się dziwie jak to zostało zrobione ale niestety zostało-piękny prezent pod choinkę.... :o :evil:
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Dlatego ja mam w dupie juz przesadne dbanie o auto. To jest samochód tylko, wiadomo, że nie bede jezdzil jak gokartem i obijał specjalnie ale jak coś się stanie poprostu nie przejmuje sie zlecam profesjonalną naprawę i jezdze dalej. Po naprawie i tak nie widać różnicy, pozatym takie coś to jest nic w porównaniu do sprowadzanych 10 letnich Pasatów co mają części z 20 innych ;)
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Lekka kolizja

Post autor: Piotrek »

Ehh... nie ma to jak pojechać na myjnię i odkryć, że w dwumiesięcznym samochodzie ma się już maskę pokiereszowaną przez kamienie w 5 miejscach :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Piotrek pisze:Ehh... nie ma to jak pojechać na myjnię i odkryć, że w dwumiesięcznym samochodzie ma się już maskę pokiereszowaną przez kamienie w 5 miejscach :|
heh to tylko auto ja już przestałem sie przejmować takimi pierdołami ;) Zamaluje się, a z czasem kupi znowu kolejne nowe.
Tylko bawi mnie jak potem np za 10 lat bedziemy może sprzedawac wózek przyjdzie Janusz z miernikiem i rentgenem i powie Panie ale tu są odpryski a tu malowane o kurde bite jak nic :D Przecież to jasna sprawa ze nie ma 10 letnich aut bez kolizyjnych bez napraw blacharskich, lakierniczych itd. Chyba ze ktoś jezdzi nim raz na ruski rok i ma szczeście.
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”