Lekka kolizja

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Lekka kolizja

Post autor: Piotrek »

Chodzi o to, żeby nie zrobić tego poza ASO bo wtedy gwarant może się na potencjalne szkody wypiąc. A jeśli sam to zrobi to nie będzie miał takiej możliwości, ponieważ technologia I sposób naprawy są zgodne ze standardami KIA.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Miswro
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:27
model samochodu: Optima Sw Gt 2,0TGDI

Re: Lekka kolizja

Post autor: Miswro »

Witam jaswoje gt też już oddawali di naprawy jak babka wjechała mi q lewy bok auta. W serwisie auto stało 2 tygodnie wymienili błotnik drzwi lakierowanie i inne pierdoly i rachunek był na 6 tys euro hihi
Miswro
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:27
model samochodu: Optima Sw Gt 2,0TGDI

Re: Lekka kolizja

Post autor: Miswro »

Jak oddawalem auto do aso to odrazu Zaznaczyłem E nie interesuje mnie naprawa drzwi i błotnik ty lko nowe bo sprawcę mam i auto jest nowe i tak Też się stało wjechała nowe elementy i infi jest ze były wymieniane elementy a nie naprawione to istotne przy odsprzedaży auta przynajmniej tu w Niemczech. Oni sami to naprawili więc nie mogą mieć później pretensji
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Lekka kolizja

Post autor: bidżej »

Dziwne ze w Niemczech w ogole proponowali Ci naprawe ;)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

tzn ja nie bede tego sprzedawał wiec mam to w dupie pozatym wymiana na nowy to tez malowanie i widac ze cos bylo robione na to samo wychodzi wsumie.
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lekka kolizja

Post autor: Seb »

jak nie będziesz sprzedawał to bierz kasę z ubezpieczenia, tylko się potarguj. Rób za grosze i za resztę poszalej ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Nie nie bede sprzedawał tylko mam pewien problem bo w wyniku kolizji ucierpiał przedni błotnik ( delikatne pęknięcie + kilka rys oraz przednie prawe drzwi mała wgniotka wielkości odcisnietego opuszka palców oraz obok niej 2cm rysa. Do ubezpieczenia zgłoszona została szkoda na wymiane błotnika na nowy i teraz z drzwiami się zastanawiałem bo osoba u ktorje zgłaszałem szkodę powiedziała mi, że musiałbym zgłaszać 2 szkody, o ile na zderzak mi sie oplaca bo nowy z wymiana to 2700 brutto o tyle naprawa drzwi to koszt 800zł netto ( i tu wachałem sie czy zglaszać 2 szkodę bo polecą mi kolejne znizki jako 2 szkoda na aucie, a mam jeszcze 2 samochody na które mam AC), dlatego poprostu się zastanawiałem co lepsze, na swój koszt czy naprawić drzwi co wiąze sie z delikatnym podszpachlowaniem i pomalowaniem kawalka drzwi wraz z cieniowaniem na 2 tylne czy wymiana nowych drzwi ale tu koszt już jest 3 tys brutto + 1.9 za pomalowanie oraz wymontowanie i montaż tak mi policzyli. W Aso mi mowili ze na AC nie ma możliwości wymiany drzwi bo szkoda jest zbyt mała na to dlatego nie zgłaszałem bo myślę, że przy naprawie wyjde lepiej płacać 800zł niż tracąć kolejne % zniżki. Co sądzicie dobrze robię nie będzie problemu po tej naprawie ? Nie będzie nic widac i nie będzie nic sie działo ? Sprzedawać nie będe bo robie ok 7 tys przebieg roczny wiec nie ma sensu zbyt duża utrata i po co wsumie sprzedawać mam z takim przebiegiem.
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Lekka kolizja

Post autor: lgucma »

Jak uwazacie inwestować 5 tys brutto i wymienić drzwi czy pozwolić sobie delikatnie podszpachlować i pomalować za 1200 brutoo ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Lekka kolizja

Post autor: Piotrek »

Wszystko zależy jak bardzo Ci to uszkodzenie przeszkadza. Jeśli nie podnosi Ci ciśnienia za każdym razem jak je widzisz to może warto je zostawić tak jak jest, a w przyszłości pomalować lub wymienić? Zastanów sie jeszcze nad naprawą (pewnie malowaniem) z ubezpieczenia - warto przekalkulować ile więcej (na dzień dzisiejszy) zapłaciłbyś ubezpieczenia za wszystkie samochody z rabatem mniejszym o 5-10% niż obecnie? Może to będzie najtańsze rozwiązanie?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekka kolizja

Post autor: chudy »

lgucma pisze:osoba u ktorje zgłaszałem szkodę powiedziała mi, że musiałbym zgłaszać 2 szkody
jeśli oba uszkodzenia nastąpiły w skutek jednego zdarzenia to zgłaszasz jedną szkodę - jeśli rzeczoznawca ubezpieczyciela mówi inaczej to chce Cię wydymać
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”