Lekka kolizja

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lekka kolizja

Post autor: Seb »

bez przesady. Co prawda miałem tylko 6 lat auto i jedyne co to szyba dostałą kamieniem. Reszta nietykana. Jak sprzedawałem to mechanik który oglądał auto dla kupującego pogratulował mu zakupu. Myślę, że Optimy nie będą jak Passaty popularne i nie będzie problemu ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Lekka kolizja

Post autor: Piotrek »

Pasta polerska nie pomoże - uszkodzenia są zbyt głębokie. Muszę je zabezpieczyć jakimś lakierem bezbarwnym coby się "ruda" nie przyczepiła do tego. Jak się pogłębi w przyszłości to zgłoszę szkodę i do lakiernika, póki co zza kierownicy tego nie widać, więc mi nie przeszkadza :)
Takie już moje szczęście, w pierwszym samochodzie jaki miałem dostałem kamieniem w szybę, w drugim w pierwszą noc po kupnie kuna zdewastowała mi wygłuszenie mask, a później znów dostałem kamieniem w szybę. Teraz maska oberwała. Widocznie każdy mój samochód musi być "ochrzczony" w taki sposób :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Lekka kolizja

Post autor: Parada »

Szczesliwego nowego roku. Podepne się pod temat... O 23:50 byłem z rodziną w winnicach oglądać sztuczne ognie - na asfaltowej drodze byl zrobiony splyw z pól do kanalizy o glebokosci ok 40 cm !!!!! długość prostopadla do drogi ok metr, więc dość mocno ścięte krawędzie. Wjechalem w to ok 30-40km/h - huk był taki, że od razu leżałem pod autem i szukałem wycieku oleju. Póki co sucho. Zderzak, cała podloga silnika i podloga do srodkowego tlumika porysana. Zderzak powypinal sie miejscami. Głównie zastanawiam sie jak jest zabezpieczona miska w naszych optimach. Oby była cała. Kładąc sie pod autem widziałem jakieś metslowe jakby plozy pod silnikiem, to chyba najbardziej oberwało - taka mam nadzieję. Oprócz miski co mogłem uszkodzić? O
Rano zejdę i na spokojnie porobie zdjecia i ocenie straty...
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Lekka kolizja

Post autor: Marcin »

Gdyby cos sie stalo, to poszukaj zarzadcy drogi i zglos sie po odszkodowanie. Jesli nie bylo to oznakowane w widoczny sposob, to powinni zaplacic za uszkodzenia.
Mozesz tam wrocic i zrobic zdjecia z miejsca zdarzenia.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Lekka kolizja

Post autor: devil1234 »

Marcin pisze:Gdyby cos sie stalo, to poszukaj zarzadcy drogi i zglos sie po odszkodowanie. Jesli nie bylo to oznakowane w widoczny sposob, to powinni zaplacic za uszkodzenia.
Mozesz tam wrocic i zrobic zdjecia z miejsca zdarzenia.
Teraz to już trochę za późno...
Żeby dostać odszkodowanie musisz mieć notkę policji z momentu zdarzenia.
Chyba, że pojedziesz tam i zakombinujesz, że to się stało... teraz
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lekka kolizja

Post autor: Seb »

ne wiem jak to jest ale jest jakiś czas na zgłoszenie szkody. To określają OWU. Trzeba przeczytać. Inna sprawa, że ja bym w takiej sytuacji wzywał Policję.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Lekka kolizja

Post autor: Parada »

Problem jest taki, ze to droga wylaczona z ruchu - tylko dla winiarzy, więc nikt mi odszkodowania nie wyplaci - nawet w Niemczech. Oprocz zderzaka auto cale. Sam zderzak dosc moxno poobijany. Przy pierwszej okazji sciagne oslone silnika i od spodu sprawdze czym tak moxno uderzyłem
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lekka kolizja

Post autor: Seb »

pewnie auto oparło się na zderzaku i stąd te wszystkie "efekty". Może wystarczy podjechać do firmy zajmującej się detalingiem albo lakiernika i po problemie. Sam mam na zderzaku przetarcie o drzwi bramy i pamiątkę po ocieplaniu na masce (brygada używała pianki przy dużym wietrze i glut wielkości piłki nożnej spadł mi na maskę, niestety przykleił się). Byłem z tym u ww. i po piance wystarczy polerka, przytarcie zaprawką. U mnie jest "szczęście", że mam zwykły biały 8-)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lekka kolizja

Post autor: Seb »

chyba wykrakałem :( Wczoraj w nocy przy wyprzedzaniu TIR'a dostałem kawałkiem jego obudowy (wypadła obudowa akumulatorów). Zderzak przedni ma dziury jak Szwajcarki ser. Czekam na oględziny :cry:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Lekka kolizja

Post autor: FISH »

Seb - TIRy to zmory. Jak nie kamienie strzelające z pod kół (doświadczyłem w grudniu), to aktualnie popularny jest lód z dachów naczep.
Zawsze takie zdarzenia są wkurzające, dlatego współczuję. Ale tak z ciekawości a i może dla nauki własnej zapytam - czy udało się Tobie namierzyć gościa i szkodę usuwać będziesz z jego OC, czy też "szukaj wiatru w polu" i pozostaje tylko AC ?
Kolejna rzecz - czy masz kamerkę ? Czy na coś się ona przydała w tej konkretnej sytuacji ?
Szybkiej naprawy :!: :mrgreen:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”