Łańcuchy śniegowe

forum użytkowników modelu Optima
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Łańcuchy śniegowe

Post autor: daniel_torun »

Jak w temacie . Ma ktoś doświadczenie z łańcuchami śniegowymi do Optimy? Mam opony 235/45R18. W instrukcji napisane jest, że nie należy używać :) ale jak już to o oczkach mniejszych niż 12mm. W dwóch konfiguratorach wyszło mi że powinny być oczka 7mm. Mocno to podraża sprawę i zawęża wybór. Stosował ktoś popularne 9mm ?
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Łańcuchy śniegowe

Post autor: Linkpl »

Łańcuchy nadają się do terenówki, jak jest mega zima ... ale zupełnie nie nadają się do samochodu osobowego. Maksymalna prędkość 30km / h, im droższe łańcuchy tym lepsze i w sumie to nie ma sensu, bo i do czego Ci ?? będziesz zakładał na lodzie ?? Chyba że gdzieś masz dojazd do domu strasznie lichy, że Ci zasypuje, ale ogólnie to dałbym sobie spokój, bo to będą wyrzucone w błoto pieniądze ...

Pozdro
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Re: Łańcuchy śniegowe

Post autor: daniel_torun »

Nie zgodzę się z tym. Wyjeżdżając na narty do Włoch nie raz byłem zmuszony korzystać z łańcuchów i tylko dzięki nim mogłem dalej jechać....
BasMar
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2019, 22:53
model samochodu: Optima SW 2019 1.6 T-GDI 7DCT GT Line <TECH, NAVI>

Re: Łańcuchy śniegowe

Post autor: BasMar »

Odświeżę temat. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z łańcuchami? Konkretnie chodzi mi o kola 235/45R18 (GT Line).
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Łańcuchy śniegowe

Post autor: kysior »

To i ja wrócę do tematu. Tak się czaiłem na łańcuchy, bo lepiej mieć, niż nie mieć. Z drugiej strony prawdopodobieństwo ich użycie jest b. małe u mnie, żeby wydawać te parę stówek.

Ale dzisiaj zakupiłem. Rozmiar 102 w Norauto z takich, jak tu (na aukcji rozmiar 95).
https://allegro.pl/oferta/lancuchy-nora ... +akcesoria

Z uwagi na likwidację sklepów Norauto dałem za nie 45zł. Za tyle to warto zaryzykować :D

Jak będę miał chwilę, to postaram się założyć i ocenić ich solidność i łatwość zakładania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”