Wolono opadające obroty

forum użytkowników modelu Optima
ziomek
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:52
model samochodu: Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl

Wolono opadające obroty

Post autor: ziomek »

Panowie i Panie (jeśli takie mamy na forum?)
Powiedzcie proszę czy normalne jest wolne schodzenie z obrotów ? Mam wersję wolnossącą w automacie i jak na postoju zrobię "przygazówkę" to wskazówka obrotomierza dochodzi do 2 czy 3 tys obrotów, nogę zabieram z gazu a wskazówka jakby chwilę stoi na danej wartości obrotów i dopiero pomału (serio wolno) zaczyna schodzić do jałowych... Może pytanie absurdalne i banalne, ale to pierwsze moje auto w automacie... a dotychczasowe auta i motocykle zawsze reagowały żwawiej na odpuszczenie gazu ;/
oczywiście silnik rozgrzany do temp roboczej, a skrzynia w ustawieniu P lub N... tak się zastanawiam czy automaty tak mają czo o co chodzi?

Dzięki :)
Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wolono opadające obroty

Post autor: robert-km »

Nie wiem dlaczego tak się zachowuje, ale skoro to Twoje pierwsze auto z automatem, to taka bardzo ważna rada: NIGDY nie włączaj N, ani P, jeżeli nie masz zamiaru wyłączyć silnika.
Na N warto zostawiać tylko jak chcesz to auto później przepchać pół metra - poza tym N jest bezużyteczne w autach z automatem. Gazując na N lub P zajeżdzasz skrzynie - smarowanie wtedy jest ograniczone.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Wolono opadające obroty

Post autor: Marcin »

Wiesz co, ja mam reczna skrzynie i podobne wrazenie, ze autko dosc slamazarnie schodzi z obrotow. Pewnie normalna sprawa.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Wolono opadające obroty

Post autor: FISH »

Ja mam również skrzynię manualną i zjawisko wolnego obniżania obrotów również występuje. Czasami nawet przez chwilę sam "przytrzyma" obroty zanim zaczną opadać. Ale nie jest to zjawisko ciągłe. Czasami się pojawia, a czasami nie.
Widocznie TTTM :lol:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
ziomek
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:52
model samochodu: Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl

Re: Wolono opadające obroty

Post autor: ziomek »

Dzięki za opinie :)
TTTM rozwiało wszelkie moje wątpliwości! :D
Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”