Asystent pasa ruchu

forum użytkowników modelu Optima

Asystent pasa ruchu

Postautor: bidżej » 20 lis 2017, 14:16

Hej.
Ostatnio z nudów grzebałem w ustawieniach samochodu i trafiłem na tryby pracy asystenta pasa - bodajże pasywny, normalny i aktywny (czy jakkolwiek inaczej one się nazywają w polskim menu). Ustawiony mam tryb normalny i generalnie to działa, samochód sam koryguje tor jazdy. Jak działa w takim razie tryb aktywny? Bo nie mam chwilowo pod ręką ani samochodu, ani instrukcji...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
bidżej

Re: Asystent pasa ruchu

Postautor: Marcin » 20 lis 2017, 14:38

Nie robi nic / Sygnalzuje tylko dzwiekowo zmiane pasa ruchu / Sygnalizuje dzwiekowo plus kontruje kierownica
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Marcin

Postautor: bidżej » 20 lis 2017, 15:05

Marcin pisze:Nie robi nic / Sygnalzuje tylko dzwiekowo zmiane pasa ruchu / Sygnalizuje dzwiekowo plus kontruje kierownica

to robi w trybie pasywnym, ja pytam o aktywny.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
bidżej

Postautor: robert-km » 20 lis 2017, 15:19

Ja mam wrażenie, że normalny od aktywnego różni się tym, że ten pierwszy działa tylko, gdy nie trzymam kierownicy w ogóle, lub trzymam ją bardzo lekko.
Przy aktywnym muszę się trochę siłować z kierownicą, żeby jechać inną ścieżką, niż ta wybrana przez system. Mam trochę wrażenie, że zachowuje się jakby auto miało źle ustawioną zbieżność.
Auto odebrałem z salonu na standardowym ustawieniu, ale zmieniłem na aktywny i tak mi się fajnie jeździ. Tylko trzeba pozwolić na to, żeby auto samo decydowało gdzie ma się ustawić na pasie.
robert-km

Postautor: bidżej » 20 lis 2017, 16:24

@Marcin, troche zamieszalem z Twoja odpowiedzia - pierwsze 2 robi pasywny, trzecie - normalny.

@robert-km: czyli w zasadzie aktywny jest "troche mocniejszy" niz normalny?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
bidżej

Postautor: robert-km » 20 lis 2017, 16:42

Takie odniosłem wrażenie. Z tym, że ja swoją Optimą zrobiłem dopiero 800km, więc te odczucia mogły być spowodowane procesem przyzwyczajania się do auta.
robert-km

Wróć do Kia Optima