Stalowe felgi

forum użytkowników modelu Optima
tom74
Posty: 15
Rejestracja: 14 lis 2017, 12:34
model samochodu: Optima

Stalowe felgi

Post autor: tom74 »

Witam wszystkich i zwracam się z zapytaniem czy są w sprzedaży stalowe felgi, które chciałbym założyć na zimę wraz z zimowymi oponami ?
krisstone
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2017, 13:54
model samochodu: kia optima

Re: Stalowe felgi

Post autor: krisstone »

Stalowe felgi owszem są pytanie tylko w jakim rozmiarze ich potrzebujesz. 18 calów, czyli takiej jaka jest w XL raczej nie znajdziesz, choć całego interenetu nie przekopałem więc mogę się mylić
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Stalowe felgi

Post autor: Piotrek »

O 17 calach też radzę zapomnieć - koszt jednej felgi (dostępnej jedynie w ASO) to około 430 zł. Można wprawdzie szukać na rynku wtórnym - ja szukałem do poprzedniego samochodu (też 17 cali) i nie znalazłem żadnych akceptowalnych pod względem ceny.

Jeślu jesteś zdeterminowany aby zmienić koła na zimę i oszczędzić orygunalne alusy to radzę zamiast za stalówkami rozejrzeć się za tańszymi alusami, których nie będzie Ci żal.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Stalowe felgi

Post autor: DUNES »

17-18 nie ma jedynie alusy ,przerabiałem ten temat 5 lat temu po kupnie Optimy wynegocjowałem przy kupnie drugi komplet kół były to 16 alu z oponami,jak sie okazało kiedy przyszedł czas na zmiane
nie dało sie założyć przez to że w wersji XL jest hamulec ręczny elektryczny -sami nie wiedzieli że sie nie da więc zwrociem koła i poszliśmy na koszty 50/50 przy 18 ASO opony ,ja alusy dodadtkowo
dołożyli mi czujmiki ciśnienia więc mam teraz 2 komplety i to jest najlepsza opcja w tej sytuacji ,jak ktoś ma niski budżet pozostaje przekadka opon na sezon zima/lato na fabryczne alu.
tom74
Posty: 15
Rejestracja: 14 lis 2017, 12:34
model samochodu: Optima

Re: Stalowe felgi

Post autor: tom74 »

Chodzi mi o 16" bo takie mam również aluminy a szukałem stalowych i nie mogłem za bardzo nic znaleźć. I gdzie sprawdzę jakie jest osadzenie ET ?
A kolejne moje pytanie bo jestem posiadaczem Optimy od tygodnia jak to wygląda z czujnikami ciśnienia ? Czy jeżeli są to czy po założeniu stalówek trzeba dokupywać nowe czy mogą być te co są ?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Stalowe felgi

Post autor: Seb »

Jak nie uszkodzą przy przekładaniu to mogą być te same. Nie wiem który rocznik masz auta ale jak już wybebeszą te czujniki to sprawdź stan baterii żebyś za pół roku nie musiał znowu ściągać opon.
Nie wiem jak to jest z tymi felgami ale ja mam zapas 17" stalówkę.. Muszę ją obczaić bo będzie wesoło jak mi nie wjedzie na jarzma w razie W :shock:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Stalowe felgi

Post autor: FISH »

Dołożę kolejne swoje trzy grosze w temacie "stalowe felgi i czujniki TPMS"
W/g mojej wiedzy, felgi aluminiowe przeznaczone do montażu czujników ciśnienia są wykonane w sposób "specjalny" polegający na pewnym "wycieniowaniu" lub inaczej mówiąc - odelżeniu po stronie montowanego czujnika po to, aby dało się takowe koło wyważyć bez konieczności dokładania 200g ołowiu po przeciwnej stronie. Mało tego - jak być może Panowie zauważyli po odbiorze nowego auta, na feldze i na oponie były ponaklejane pomarańczowe kółeczka, których położenie mniej więcej się zgadzało ze sobą. Bo równiez opona jest w pewnym konkretnym miejscu nieco "cieńsza". Wszystko to dla zrównoważenia czujników.
Teraz pytanie: czy w ogóle da się założyć czujniki TPMS do felgi stalowej i czy taki "zestaw" jest możliwy do wyważenia ? :?:
Pozdrawiam !
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
tom74
Posty: 15
Rejestracja: 14 lis 2017, 12:34
model samochodu: Optima

Re: Stalowe felgi

Post autor: tom74 »

Rocznik mojej Optimy to 2013. Cały czas szukam tych stalówek ale z tego co widzę to chyba nic takiego nie ma. Więc albo trzeba będzie założyć zimówki na te alusy co są a do letnich kupić nowe, jakieś fajniejsze.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Stalowe felgi

Post autor: Seb »

FISH zapomniałem o tym całkowicie :oops: Chyba nici z tych stalówek. tom74 kup pancerne alusy i śmigaj bezproblemowo ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
tom74
Posty: 15
Rejestracja: 14 lis 2017, 12:34
model samochodu: Optima

Re: Stalowe felgi

Post autor: tom74 »

Tak też myślałem. Dzięki wszystkim za udzielone podpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”