Serwis Kia

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Serwis Kia

Post autor: Piotrapn »

Witam pytanie do kolegów korzystających z serwisów w Krakowie ,który serwis polecacie?
Niestety u mnie co jakiś czas wyświetla się błąd TPMS w lewym przednim kole.Trzy próby rozwiązania problemu w serwisie Kia Rzeszów spełzły na niczym ,wiem ,że chcą bo i wymieniali ten czujnik ale bez rezultatu jeden dwa dni i wyświetla się błąd :oops: a ja już nawet wstydzę się dzwonić!
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Serwis Kia

Post autor: Seb »

Ja na Jasnogórskiej. Jestem zadowolony. Co do TPMS u mnie pomogło rozmontowanie koła, wyciągnięcie czujnika z felgi, włożenie do programatora , ponowne zaprogramowanie (ważne żeby było oprogramowanie do wersji JF) i zmontowanie koła.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Serwis Kia

Post autor: zetek »

Z ciekawości co za błąd wyskakuje??????????
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Serwis Kia

Post autor: Piotrapn »

zetek pisze:Z ciekawości co za błąd wyskakuje??????????
Błąd TPMS komunikat i zapalają sie dwie pomarańczowe kontrolki plus nieszczęsny sygnał dzwiękowy pik,pik jakby kamerka wykryła przeszkodę:oops: ZMORA i po chwili gaśnie .Przejechałem kiedyś z trzysta kilometrów i nic wjazd do Częstochowy co światła czerwone to TPMS błąd :oops: wyjazd do domu i nic ,wjeżdżam do garażu i błąd TPMS.
Dzięki kolego Seb.za info będę w Krakowie postaram się do nich udać ,ciekawość tylko czy tak z marszu będą chcieli mi pomóc :?:
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Serwis Kia

Post autor: Seb »

ja z TPMS walczyłem u lokalnego wulkanizatora. ASO zaoferowało mi komplet czujników za 1400zł netto :roll:
U mnie nie tak często ale w czasie stania w korku też czasem potrafi zapipkać. Po ruszeniu jest spokój.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Serwis Kia

Post autor: devil1234 »

Seb pisze:ja z TPMS walczyłem u lokalnego wulkanizatora. ASO zaoferowało mi komplet czujników za 1400zł netto :roll:
U mnie nie tak często ale w czasie stania w korku też czasem potrafi zapipkać. Po ruszeniu jest spokój.
Ustal z nimi, że nie znają się na cenach i niech obniżą. Ja przy zakupie pytałem o cene za komplet czujników to podali mi połowę tego co Tobie.
I nie netto tylko brutto ;)
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Serwis Kia

Post autor: Seb »

devil1234 niektórym się wydaje, że jak najbliższe ASO jest 80km to odległość zniechęca ;) Ale tutaj u mnie jest takie zaściankowe podejście...
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Serwis Kia

Post autor: DUNES »

Możecie dać opinie o serwisie Kia z Katowic ,MotoKatowice ul.Paderewskiego ,mam powoli dość walcze z problemem w mojej Optimie już ponad 2 miesiące i nie są w stanie problemu w 100% zdiagnozować
ciągle przeciągają i nic z tego nie wynika
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Serwis Kia

Post autor: Piotrek »

Dunes wybierz się do ASO przy Jasnogórskiej w Krakowie. Dorzucisz wprawdzie kilkadziesiąt kilometrów, ale przynajmniej będziesz miał fachową obsługę. Z tego co tutaj (na forum) czytałem i ze swojego, póki co skromnego, doświadczenia z ASO wynika, że jest to najlepsze ASO czy to na Podkarpacii czy w Małopolsce. Wiedza o samochodzie i jego detalach jest tam największa.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Serwis Kia

Post autor: zetek »

Panowie pytanie bo myślę, że temat postu jest prawidłowy. Byłem w serwisie. Rozmawiałem z kierownikiem i przez przypadek mi powiedział, że np. jeżeli samochód był serwisowany w Wrocławiu i tam np. w ramach gwarancji była wymieniana przekładnia kierownicza i ja teraz zacznę go serwisować w Poznaniu to mam nadal gwarancję, ale jeżeli znowu by siadła przekładnia kierownicza to gwarantem jest serwis z Wrocławia i oni w ramach reklamacji to tylko mogą zrobić. Inne rzeczy jak np. padł by rozrusznik to Poznań zrobi bez problemu. Czy rzeczywiście jest taka głupia polityka w KIA ?????????????????????????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”